wmaraci reklam

Ehliyet Direksiyon sınavı

26 Mesajlar 3.570 Okunma
smmexpress

moris moris ◡̈ Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 831
  • Beğeniler 266 / 265
  • Ticaret 26, (%100)
Bende geçmişim :)

wmaraci
reklam

EmreTaner EmreTaner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 694
  • Beğeniler 44 / 128
  • Ticaret 5, (%100)

moris adlı üyeden alıntı

Bende geçmişim :)

Hemen belli oluyor mu ben ayın 1inde giricem inş

ETC Mobile Apps
Mobil uygulama yapılır.

moris moris ◡̈ Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 831
  • Beğeniler 266 / 265
  • Ticaret 26, (%100)

Emre Taner adlı üyeden alıntı

Hemen belli oluyor mu ben ayın 1inde giricem inş

Akşama doğru kursu ararsanız söylüyorlar hocam, aramazsanız bile mesaj atıyorlar geçtiniz hayırlı olsun diye. İnşallah geçersiniz :)

• Üyelik 29.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 694
  • Beğeniler 44 / 128
  • Ticaret 5, (%100)

moris adlı üyeden alıntı

Akşama doğru kursu ararsanız söylüyorlar hocam, aramazsanız bile mesaj atıyorlar geçtiniz hayırlı olsun diye. İnşallah geçersiniz :)

İnş hocam, babamın arkadaşının kızını 2 dakika içinde durdurmuşsun, sağa çek diyip sınav bitmiştir sinyal vermedin demişler dün :D

ETC Mobile Apps
Mobil uygulama yapılır.
wmaraci
wmaraci

moris moris ◡̈ Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 831
  • Beğeniler 266 / 265
  • Ticaret 26, (%100)

Emre Taner adlı üyeden alıntı

İnş hocam, babamın arkadaşının kızını 2 dakika içinde durdurmuşsun, sağa çek diyip sınav bitmiştir sinyal vermedin demişler dün :D

Dikkat etmek şart hocam :D

Fronar Fronar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 17 / 42
  • Ticaret 71, (%100)
Sınava girenler tecrübelerini ve nelere dikkat etmemiz gerektiğini burada belirtirlerse çok sevinirim ben de bir sonraki sınavda yerimi aldım ve ne yapacağım hakkında hiç bir fikrim yok. Direksiyon hakimiyetim güzel, kalkış ve duruşlarım yumuşak, ancak geri manevrada fren/debriyaj dengelemesinde problem yaşıyorum. Bu durumda bana ne önerirsiniz acaba?

Tavsiyelerinizi bekliyorum, saygılarımla.

• Üyelik 29.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 694
  • Beğeniler 44 / 128
  • Ticaret 5, (%100)

Fronar adlı üyeden alıntı

Sınava girenler tecrübelerini ve nelere dikkat etmemiz gerektiğini burada belirtirlerse çok sevinirim ben de bir sonraki sınavda yerimi aldım ve ne yapacağım hakkında hiç bir fikrim yok. Direksiyon hakimiyetim güzel, kalkış ve duruşlarım yumuşak, ancak geri manevrada fren/debriyaj dengelemesinde problem yaşıyorum. Bu durumda bana ne önerirsiniz acaba?

Hocam geri manevrada frene hiç dokunmayın bile başta

Debriyajdan ayağınızı biraz çektiğinizde araba geri geri gidiyor hızlanırsa tekrar basın yavaşlıcaktır.Freni en son dururken basarsınız.

ETC Mobile Apps
Mobil uygulama yapılır.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Kalkarken sinyal vermeyi sakın unutmayın. Ben normal yolda ilerlerken bir kez sinyal vermeyi unuttum, yanımdaki adam bir daha unutma dedi. İkinci bir hak tanımıyorlar. Ama kalkarken sinyal vermeye önem gösteriyorlar. Aynı şekilde güzergahı tamamladıktan sonra bitirirken de sinyal vermeyi unutmayın. Bunlar çok unutuluyor. Ayrıca şerit değiştirirken de sinyal vermeyi unutmayın.

Park ve yokuş yukarı kalkmayı söylemiyorum bile. Bunları hatasız yapmalısınız. Arabayı sürerken adamlara güven verin. Başka da bir şeye gerek yok.

moris moris ◡̈ Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 831
  • Beğeniler 266 / 265
  • Ticaret 26, (%100)

Fronar adlı üyeden alıntı

*Arabayı kesinlikle stop ettirmeyin, ettirdiğiniz zaman başarısız sayılıyorsunuz.

*Sizden geri 25 metre gitmeniz istenecek direksiyonu sağa sola çevirmemeye bakın ve dörtlüleri yakmayı unutmayın.

*Sinyalleri kesinlikle unutmayın.

*Yokuşta kalkarken debriyaja sonuna kadar basılı olsun ayağınız frene de aynı şekilde, debriyajdan ayağınızı yavaşça çekin arabanın titrediğini hissedeceksiniz o sıra da freni bırakın araba gitmeye başlar gaza basın ve devam edin.

Benden bu kadar, başarılar :)
erhangenc

kişi bu mesajı beğendi.

erhangenc erhangenc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 14 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
[QUOTE=moris;1464357][QUOTE=Fronar;1463965]Sınava girenler tecrübelerini ve nelere dikkat etmemiz gerektiğini burada belirtirlerse çok sevinirim ben de bir sonraki sınavda yerimi aldım ve ne yapacağım hakkında hiç bir fikrim yok. Direksiyon hakimiyetim güzel, kalkış ve duruşlarım yumuşak, ancak geri manevrada fren/debriyaj dengelemesinde problem yaşıyorum. Bu durumda bana ne önerirsiniz acaba?

Tavsiyelerinizi bekliyorum, saygılarımla.[/QUOTE]

*Arabayı kesinlikle stop ettirmeyin, ettirdiğiniz zaman başarısız sayılıyorsunuz.

*Sizden geri 25 metre gitmeniz istenecek direksiyonu sağa sola çevirmemeye bakın ve dörtlüleri yakmayı unutmayın.

*Sinyalleri kesinlikle unutmayın.

*Yokuşta kalkarken debriyaja sonuna kadar basılı olsun ayağınız frene de aynı şekilde, debriyajdan ayağınızı yavaşça çekin arabanın titrediğini hissedeceksiniz o sıra da freni bırakın araba gitmeye başlar gaza basın ve devam edin.

Benden bu kadar, başarılar :)[/QUOTE]

Moris gerçekten güzel anlatmışsın. Tebrik ederim.25 temmuzda girdim ve ehliyete hak kazandım. Bende ek olarak en önemli şeyi belirteyim. Sakın ama sakın heyecan panik yapmayın. Müfettişler sabrınızı ölçüyor. Ayrıca şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Bu video bile bana çok şey kattı.

[M]https://www.youtube.com/watch?v=VGczbhsWCw8[/M]

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al