wmaraci reklam

eno7 Veda Metni ..!

18 Mesajlar 11.927 Okunma
wmaraci reklam

199 199 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 17.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar yazı çok uzun ama okursanız bazı şeylerin farkına varırsınız diye düşünüyorum :) Bugün bir adamı araştırıyordum ve uzun zaman önce işini bırakmış olduğunu öğrendim. Arkasında sadece bir veda metni bırakmış. Bu kişi; eno7 nickli biridir. eno7'nin kim olduğunu merak eden arkadaşlar vardır. Kendisi dünyanın en iyi 5 hackerı içinde gösteriliyor ve çok büyük işler başarmış. Ayyıldız Hack Team yöneticisidir. BM, Dünya Sağlık örgütü, İsrail devlet siteleri gibi büyük siteleri çökertmiş. Konu da videosunu da paylaşacağım. Yazdığı veda metni çok etkileyici bence.

Buyrun metin;

Bu işlerle uğraşırken insan gerçek hayatı bazen unutabiliyor nedir bunlar? dışarı çıkmayı su içmeyi yemek yemeyi uyumayı gayri ihtiyari ihtiyaçları doğalgazın gelmediği dönemler buz kesmiş oda da buz kesmiş parmaklar ile kodlarla uğraşırken ısı kaynağının yanına gidip ısınmayı bilgisayar başındayken yanınızdakiler size birşey sorunca farkında olmadan alakasız cevaplar vererek diyalog kurmayı arkadaşlarınızla bilgisayar konusunda teknik terimlerle konuşurken etraftakilerin konuştuklarınızdan hiçbirşey anlamıyorum demeleri ve bu sebepten yanınızdan uzaklaşmaları normal rüyalar görmek yerine 4 saatlik uykumuzda uykuya dalar dalmaz rüyadaki herşeyi ASCII karakterler şeklinde görmek bu işlere başlamadan önce msn listemde 30 kişinin olması ve bu işlerden sonra 3 msn listemde birçok forumun üye sayısından fazla toplam 9 bin küsür kişinin olması ve her online oluşunuzda minimum 70 kişinin size selam yollayarak bilgisayarın kısa süreli felç geçirmesine sebep olması ayrıca her konuştuğunuz kişiyi bir sonraki konuşmada tekrar hatırlama çabası msn de halimizi hatırımızı soran kişilere meşgulüyetimizden dolayı karşılık veremediğimiz zaman hakkımızda yanlış düşünmeleri haberlerde çıkan aranma haberleri yüzünden belli bir süre gizlenerek dolaşma çabası.

Mailime günde onlarca sebepli sebepsiz yere ziyaretçiler tarafından gönderilen site ele geçirme istekleri ve bilimum başkalarının özel hayatlarına girmem için para teklif etmeleri telefonumu 4 senedir sadece titreşimde kullanmam insanların bana sadece bu işlerle uğraştığım için saygı duymaları açıklarını bildirdiğimiz fakat bir teşekkür bile etmeyen bilgi işlem personelleri evdekilerle yabancı gibi olmam ailemle aynı evde olmama rağmen maksimum hepsini 2 saat görebilmem 8 yaşındaki yeğenimin bu işlere başlama isteği yurtdışından gelen iş teklifleri ve biraz zaman sonra bu teklifi yapan ünlü şirketlerin rakiplerinin sitelerini yok etme istekleri arkadaşlarınız sizle konuşurken naber nasılsın gibi sözlerden sonra &l8220;ya benim bilgisayar sürekli şu sorunu veriyor getirsem halledermisin&l8221; demeleri daha piyasaya çıkmamış programların cracklerini istemeleri bilgisayar başında kendinizi kodlara kaptırmış giderken winampın kendi kendine sürekli parçadan parçaya geçmesi fakat sizin bunun farkına varmamanız ve yanınıza biri geldiği zaman &l8220;aaa sen bu tarz şarkılarımı dinliyorsun&l8221; demeleri durumu anlatmak memiz veya bunu yapacak vaktimizin olmaması telefonumuzu gizli numaralara açmamamız bir çocukla diyalog kurarken ilk soru olarak bilgisayarla aran nasıl diye sormamız televizyonda mutlaka izlemeniz gereken diziyi veya sinemayı kaçırdığınızı 2 gün sonra farkına varmanız evin dışındaki hayata sürekli buğulu bir yerden bakıyor gibi hissetmeniz.

Uykusuzluk ve düzensiz beslenme gibi sorunlardan kilo kaybına uğramamız günde dökülen saç teli sayısında artış meydana gelmesi dünyada ülkemize karşı yapılan eylemlere verilmesi gereken cevabı devletten beklememiz gerekirken insanlar bu cevabı sanalda bizim vermemiz gerektiğini düşünmeleri ve bunun sırtımıza yüklediği ağır sorumluluk bu işe başlarken duyduğumuz heyecanın zamanla kaybolması Türk devlet sitelerinin açıklarını bildirmekten yorulmamız(sayısız sayıda çok). Bazı konuları düşünürken istemeden çok ince düşünmemiz ve bu yüzden stres yaşamamız.

Uykudan uyanır uyanmaz banyodan önce bilgisayar başına oturmamız ve sonra farkına varıp yüzümüzü yıkamaya gitmemiz sanalda sizi sayısız kişinin tanıması fakat sizin hiçbirini tanımamanız internet cafeden çıkarken cafeci sizi tanımadığı halde internet sayfası yapıyormusun diye sorması vakit bulup arkadaşlarınızla buluşacağınız zaman anlaştığımız saatten 1 saat sonra orada bulunmanız ve arkadaşlarınızında bunu bilerek buluşulacak saati her zaman 1 saat geriden söylemeleri. Bu işi bırakmam için daha sayabileceğim birçok sebep var ama umarım bu kadarı neden bu kararı aldığımı anlatmam için yeterli olmuştur.

VİDEO:
http://www.izlesene.com/video/ayyildiz-tim-dunya-basini/2164245/

wmaraci
reklam

isodmin isodmin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Waiter / Writer / Webmaster
  • Konum Suudi Arabistan
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 223 / 159
  • Ticaret 4, (%100)
Hayran kaldım, aynı durumdayı(z)m diyeceğim güleceksiniz. Ancak doğru değil mi?

Yukarıda ki metin bizleri ne kadar da samimi bir şekilde anlatmış. Bu işi (hobim olsa da) kaç kere bıraktım beni yakından tanıyanlar bilir. Ama artık tutulmuşsunuz bir kere, bırakması hiçte görüldüğü kadar kolay değil.

Her gün yeni bir fikir ile uyanmanız, fikrinizi uygulamak için hemen webmaster sitelerine, hosting sağlayıcılarına koşmanız, tonlarca para ödemeniz ancak ne fikrinizin nede koşturmanızın aslında sadece 1 saniyelik bir hevesten meydana geldiğini anladığını o an.

Her gün uyanıyorum ve aklıma gelen ilk şey 8 saatlik mesaimi bitirdikten sonra sitemde neler yapabileceğim oluyor.
Arkadaşlarım çağırdığında bir dakika bile kardır diyerek bilgisayar başında duruyorum.
Aslında sevdiğimiz insanlarla dışarıdaki fark edemediğimiz muhteşem hayatta ne güzel şeyler yapabiliriz.
Yeni biri ile tanıştığımda inanın ilk merak ettiğim özelliği bilgisayar>sitelerle arasının ne kadar iyi olduğu oluyor.

Bir haber sitesine haber okumaya gidiyorum ama ilk yaptığım şey (gereksiz olsa bile) kaynak koduna bakmak oluyor. Hatalarını bulmak, sistemini çözmek ilk gözlemlediklerim arasında.
Çok fazla düşünmeye başladım. Tanıdıklarım ile sıradan amaçsız bir yürüyüşte iken bile beynimi onlarca şey kaplıyor. Afişler görüyorum, içeriği değil tasarımı gözüme çarpıyor.
Eskiden halk kütüphaneleri en uğrak mekanlarımdan idi. Ancak şimdi her ay bir markete koşup bilgisayar dergilerine bakıyorum.
Süleyman'ın yanına gidiyorum, nasılsın sorusundan sonraki ilk soru sitelerle ilgili oluyor.

Ama bir gerçek var ki eno7'nin bıraktım demesi kadar kolay olan geri dönüşü olacaktır.

YusufKISA YusufKISA yusufkisa.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek YMM Hizmetleri
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 81 / 104
  • Ticaret 16, (%100)
Hepsini okudum, videoyuda izledim. Gerçektende haklı adam.
Bunların çoğunu bizde yaşıyoruz.

mapce mapce Çalışmak Yorar Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 17, (%100)
Vav. Etkileyici. Bu tip karakterlere her zaman bir hayranlık ve saygı besledim. Biraz yeraltı edebiyatıymışçasına yaşıyorlar hayatlarını.
Paylaşım için teşekkürler.

wmaraci
wmaraci

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)
Şuan merak ettiğim olay şu. Acaba BIRAKIYORUM demekle bırakabildi mi ? gerçekten kurtulabildi mi? Diyelim ki evet, kurtulana kadar nasıl zorlandı.

aDesigner aDesigner Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 18 / 129
  • Ticaret 0, (%0)
çok etkileyici. "arkadaşlarınız sizle konuşurken naber nasılsın gibi sözlerden sonra "ya benim bilgisayar sürekli şu sorunu veriyor getirsem halledermisin"" eminim özellikle bu cümleyi yakından tanıyan çok kişi vardır. paylaşım için teşekkürler.

Adil Adil Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1217
  • Beğeniler 99 / 125
  • Ticaret 3, (%100)
Iskorpitx'i hatırlattı bu yazı bana.Pk-k sitelerini hackleyen muhasebeci bir abimiz.

199 199 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 17.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 5, (%100)
Ben bu adamın ruhsal yapısında kendimi gördüğüm için bu metni paylaştım. Sizinde etkilenmeniz iyi, çnkü gelecekte yapmanız gerekeni önceden bilin :)

Adil Adil Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1217
  • Beğeniler 99 / 125
  • Ticaret 3, (%100)
Demin yazıdan bizim yaşadığımız olayları alıntı yapıyım dedim.Baya uzun sürücekti vazgeçtim.Bence tek farkımız çok tanınmaları.

Konyali Konyali furkan.konyali@gmail.com Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Front-end Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 1043
  • Beğeniler 130 / 62
  • Ticaret 5, (%100)
Bende diiyorum neden çok saçlarım dökülüyor diye :D demek ki bundanmış.Hepsine katılıyorum çoğu bendede var bu bilgisayar sigara bağımlılığı gibi bişey yapıyor insana.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al