wmaraci reklam

Finansbank ile başım belada !

17 Mesajlar 2.036 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

TNT TNT Aforizmalar... Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad H** F**
  • Mesajlar 786
  • Beğeniler 7 / 249
  • Ticaret 44, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Konu tamamen nasrettin hocanın kedi ile ciğer fıkrası niteliğindedir.

Bundan 3-4 sene kadar önce finansbankı denemek amaçlı 1000 tl limitli bir kredi kartı çıkarttım.

Yaklaşık 7-8 ay önce de finansbank genel müdür yardımcısının Beşiktaş klübü ve yöneticileriyle dalga geçme girişiminde bulunması nedeniyle bankaya giderek kredi kartımı kapatın dedim.

Banka borç bilgilerime ulaşarak kartınızda 50 - 60 tl civarında bir kullanılabilir limit bulunuyor dedi.
950 TL bir ödemeniz var karta dedi. Tamam dedim. Kapatın bu saatten sonrada karşıma hiç bir yerde hiç bir şekilde çıkmayın dedim.

Borcu ödedim kartı kırıp attım vs. vs. vs.

Fakat bu gün finansbanktan bir ekstre aldım. Extre'de 50 küsür tl bir ödemem ve asgari 16 tl ödemem olduğunu gördüm.

Finansbank'ı aradım tabi doğal olarak.

Olmayan kredi kartına nasıl borç çıkarabiliyorsunuz dedim ?

Taksitli alışverişleriniz vardı onların süresi geldiği için yansıdı ekstrenize dedi.

Ne kadar borcum var dedim. 242 TL küsür bir borcunuz görünüyor dedi.

Dedim karta en son ne kadar ödedim?

950 TL bir ödeme gerçekleştirmişsiniz dedi.

Peki 1.000 TL limiti olan bir kredi kartına 950 TL yatırdığım zaman ve kartta bulunan 50-60 tl tutarındaki bir parayıda göz önünde bulundurursanız 1.010 TL civarı bir para yatırdım ve kredi kartını bankadan kapatmış oluyorum.

242 küsür TL borç nereden çıkıyor ? Ben sizin bana verdiğiniz limiti ödedim sonuçta değil mi ? Kart kapamasını gerçekleştirdim. Kapanmış kartın kapanmadan önceki mevcut limitinin üzerinde borç nasıl çıkarabiliyorsunuz dedim. Taksitli alışveriş diyorlar.

İyide güzel kardeşim diyorum 1000 tl limit var zaten kartımda 50-60 tl kullanılabilir limit olduğunda 950 tl ödeme yaptım kapattım diyorum şikayet oluşturalım diyorlar.

Şimdi ben ne yapayım ?

1 - 242 tl yi 250 tl ödeyip kalan 8 tl nin faiziyle uzun yıllar boyu yaşayayım.

2 - Bir sonuç çıkacağını zannetmiyorum ama savcılığa giderek şikayette bulun.

ne önerirsiniz.?

Finansa kızdım telefonu kapatır kapatmaz gittim enpara.com daki kredi kartımıda kapattım :s

wmaraci
reklam

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
kişiye kızıp çalıştığı kuruma yıkmak pek etik olmamış.
hakkınızda hayırlısı olsun diyelim

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
Hocam çoğu banka da limit aşımı olayı var. 1k kredi kartından yılda 2 defaya mahsus 2k ya kadar harcama yapabiliyorsunuz. Kapattığınız dönem borcu o kadardır. 250 TL diğer aya kalmıştır. Savcılık VS işi değil gidip hesap hareket dökümünüzü isteyin orada göreceksiniz büyük ihtimalle.

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)
Finans bank müşteri memnuniyeti açısından en iyi bankalardan
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

faruk16 faruk16 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 324 / 170
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam kusura bakmayında siz kart ile taksitli birşey alıp almadığınızı bilmiyor musunuz? Gidin kart hareketlerini çıkarttırın inceleyin.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Hocam siz hatalısınız almışsınız ve dedikleri gibi taksiti gelmiş. Siz kredi kartı olayını tamamen yanlış anlamışsınız

Tabiki şuanda 1000TL kredi kartınızla 500 liralık bir ürünü bu ay alırsanız 500 tl limitiniz kalır ardından siz 450 daha harcadığınızda borcunuz 950 olur ve bankaya kart bakiyesini sorduğunuzda 950 cevabını alırsınız. Ta ki - > bir sonraki ay taksit geldiğinde 50 tl ödemeniz çıkar :) u gayet doğal değil mi?
jobsfrominternet

kişi bu mesajı beğendi.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Finansbank/Enpara hizmeti en harika bankalardan biri. Çok yanlış yapmışsınız bence. Hizmetleri on numara. Taksit borcunuz varsa da onlar haklılar hocam.

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)
Yani kredi kartı bulundurmam , hiçbir bankayla maaş çekmek dışında alakam olmamıştır ve sevmem de kendilerini . Ama burada onlar haklılar . Böyle şeylerde çok titiz olunmalı . Bir şeyi yapacaksanız banka işinde her şeyi düşüneceksiniz . İ

TNT TNT Aforizmalar... Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad H** F**
  • Mesajlar 786
  • Beğeniler 7 / 249
  • Ticaret 44, (%100)
Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler de

Anlatamadığım nokta şurası.

Ben Finansbank'a gidip ''KREDİ KARTINI KULLANMAYACAĞIM LÜTFEN BU KARTI KAPATIN VE İPTAL EDİP BÜTÜN BORCUMU TAKSİTLİ ALIŞVERİŞLER DAHİL OLMAK ÜZERE 1 TL BORCUM KALMAYACAK ŞEKİLDE BUNDAN SONRA KARŞIMA HİÇ BİR ŞEKİLDE BORÇ ÇIKARMAYACAĞINIZ ŞEKİLDE BENDEN TAHSİL EDİN'' dediğim halde ve banka buna onay vererek benden ödemeyi aldığı halde

Hangi hakla bana tekrar borç çıkarabiliyorlar

Ranay Ranay WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)
Kredi kartınızı kapattırmak için işlem yaptığınızda size kartınızı kapatırken varsa ek ücret ve faizler hariç toplam borcunuz X TL derler ve kartı kapatırlar.

'' Varsa ek ücret ve faizler '' : Ek ücret ve faizler her zaman 1 dönem sonra yansıdığı için sizin kartı kapatırken öğrenme imkanınız olamıyor ve kartı kapattıktan sonra tüm borç ödenmiş olsa dahi yansıma söz konusu olabiliyor. Siz bu yansıyan tutarı ödemezseniz ona ek ücret ve faizler vb. kalemler yansır , yansır , yansır ve sonuç en son size ulaşıp '' Borcunuzu ödeyiniz '' derler.

Anlattıklarınıza bakarsak durumunuz bankacılık uygulamalarına göre gayet normal gözüküyor.

# Not : Tüm olaya hakim değilim, anlattıklarınızdan anladığımı yorumluyorum. Kişisel deneyim olarak düşünün. Eğer bankanın personeli ile görüşme sağlarsanız daha detaylı ve anlaşılır izah edecektir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al