Merhaba arkadaşlar. Konu tamamen nasrettin hocanın kedi ile ciğer fıkrası niteliğindedir.

Bundan 3-4 sene kadar önce finansbankı denemek amaçlı 1000 tl limitli bir kredi kartı çıkarttım.

Yaklaşık 7-8 ay önce de finansbank genel müdür yardımcısının Beşiktaş klübü ve yöneticileriyle dalga geçme girişiminde bulunması nedeniyle bankaya giderek kredi kartımı kapatın dedim.

Banka borç bilgilerime ulaşarak kartınızda 50 - 60 tl civarında bir kullanılabilir limit bulunuyor dedi.
950 TL bir ödemeniz var karta dedi. Tamam dedim. Kapatın bu saatten sonrada karşıma hiç bir yerde hiç bir şekilde çıkmayın dedim.

Borcu ödedim kartı kırıp attım vs. vs. vs.

Fakat bu gün finansbanktan bir ekstre aldım. Extre'de 50 küsür tl bir ödemem ve asgari 16 tl ödemem olduğunu gördüm.

Finansbank'ı aradım tabi doğal olarak.

Olmayan kredi kartına nasıl borç çıkarabiliyorsunuz dedim ?

Taksitli alışverişleriniz vardı onların süresi geldiği için yansıdı ekstrenize dedi.

Ne kadar borcum var dedim. 242 TL küsür bir borcunuz görünüyor dedi.

Dedim karta en son ne kadar ödedim?

950 TL bir ödeme gerçekleştirmişsiniz dedi.

Peki 1.000 TL limiti olan bir kredi kartına 950 TL yatırdığım zaman ve kartta bulunan 50-60 tl tutarındaki bir parayıda göz önünde bulundurursanız 1.010 TL civarı bir para yatırdım ve kredi kartını bankadan kapatmış oluyorum.

242 küsür TL borç nereden çıkıyor ? Ben sizin bana verdiğiniz limiti ödedim sonuçta değil mi ? Kart kapamasını gerçekleştirdim. Kapanmış kartın kapanmadan önceki mevcut limitinin üzerinde borç nasıl çıkarabiliyorsunuz dedim. Taksitli alışveriş diyorlar.

İyide güzel kardeşim diyorum 1000 tl limit var zaten kartımda 50-60 tl kullanılabilir limit olduğunda 950 tl ödeme yaptım kapattım diyorum şikayet oluşturalım diyorlar.

Şimdi ben ne yapayım ?

1 - 242 tl yi 250 tl ödeyip kalan 8 tl nin faiziyle uzun yıllar boyu yaşayayım.

2 - Bir sonuç çıkacağını zannetmiyorum ama savcılığa giderek şikayette bulun.

ne önerirsiniz.?

Finansa kızdım telefonu kapatır kapatmaz gittim enpara.com daki kredi kartımıda kapattım :s