wmaraci reklam

Google Kürdistan sınırlarını çizmiş!

6 Mesajlar 2.891 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

arslankerim arslankerim Dijital İşler Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital İşler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 13 / 54
  • Ticaret 1, (%100)

Google, 'Kürdistan' sınırını çizdi!
06:53 | 15 Mart 2011
Arama motoru devi Google, harita hizmeti Maps bölümünde Türkiye'nin Güneydoğu'sunu Kürdistan olarak gösteriyor! Haritada Sivas, Maraş, Antep, Kilis, Musul, Kerkük, Kirmanşah, Iğdır, Kars, Erzurum ve Erzincan sözde Kürdistan'ın sınırlarını belirliyor. Kürdistan'ın bir ucu İskenderun'da denize dayanırken, bir ucu da Gürcistan sınırında.

Google haritanın yanında yaptığı açıklamada ise Kürdistan'ı, "Kürtlerin içerisinde her zaman görünen nüfusun çoğunluğu oluşturduğu jeo-kültürel bir bölge" olarak tanımlıyor.

Kürt dili, kültür ve ulusal kimliğinin varlığına dikkat çeken Google,

"Çağdaş Kürdistan'ın kullanımı temel olarak Kürtlerin yaşadığı Türkiye'nin doğusu (Kuzey Kürdistan), Irak'ın kuzeyi (Güney Kürdistan), İran'ın kuzey batısı (Doğu Kürdistan) ve Suriye'nin kuzeyine (Batı Kürdistan) gönderme yapıyor. Bu harita, bazı harita ve tarihi verilere göre tarihsel olarak Kürtlerin çoğunluğu oluşturduğu alanların tahminidir"
diye kaydetti.

Kürdistan'ın yarı başkentinin Diyarbakır olduğunu vurgulayan Google Maps, Diyarbakır'ın Kürtçe Amed olarak tanındığına işaret ederken, "Jeo-kültürel Kürdistan bölgesinin en büyük kenti" olarak tanımlandı. Google Maps servisi, Diyarbakır'ın Kürt siyasetinin merkezi olduğuna dikkat çekiyor.
https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&t=h&oe=UTF8&msa=0&msid=101640126860435170753.00048e850e000496e2f84&fb_source=message

Yazı alıntıdır.

www.stratejiksozluk.com
wmaraci
reklam

ErolSemin ErolSemin Konnekşın.... Kullanıcı
  • Üyelik 11.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Kaynak
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 357
  • Beğeniler 101 / 80
  • Ticaret 13, (%100)
Hocam bence bu kürt kökenli toplulukların en yogun oldukları bölgeyi göstermiş,ama neden kurdıstan aramasında boyle bır harıta cıkarmıs ki cıkardıgınada ınanmıyorum google ulusam bır kurum ve bu harıtanın bır kısmı ulke topraklarımızda google Türkiyeden gelecek tepkileri göze alamaz bunu idda ederek konuda bence yanlış bir durum söz konusu

Ama eger gercekten varsa boyle bır durum Google Türkiye için mahkeme acma yoluna kadar giderim... Kimse benim Atalarımın kanlarıyla kazandıkları bu topraklara kafalarına göre Sınır çizemez varsa çizilecek bir sınır bunu biz çizeriz Türkiye çizer...
Google çizemez
ByPowerfuL

kişi bu mesajı beğendi.

Eğer sen bir melodi olsaydın,...

arslankerim arslankerim Dijital İşler Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital İşler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 13 / 54
  • Ticaret 1, (%100)
Google'da belirtmiş Kürtlerin genel olarak yaşadığı yerler diye ama google ki dünyada ki tüm hassas konuları tahmin eder ve bilir.Önceden tvde de görmüştüm sanki böyle bir haber.

Belki saçma olacak ama Putin'in Yandex'e desteği sadece para kazanmaktan öte siyasi bilgi alışverişi ve provokasyon şeklinde yorumlanabilir.Yani arama moturu olmak sadece ticaret için değil, ülkelerin dış politikada bıraktığı etkileri de yorumluyor.Google birçok ülkenin hassas konularını kendi malzemesi olarak kullandığını zamanında bu gibi olaylarda gördük.Google'nin o mükemmel mühendisleri bu kadar basit hata yapmaz çünkü.

www.stratejiksozluk.com

ByPowerfuL ByPowerfuL E-Commerce Manager Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı - A+++ SEO
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)
Vatanımın her bir karışında Atalarımın kanları var böyle birşey kabul edilemez bir durumdur. Google böyle bir hatayı acaba nasıl yapabilir ? Böyle bir hata söz konusu bile olamaz ! Lanet olsun ki google'a lanet olsun ki böyle şerefsizlik yapan kürdistan diye ortalıkda dolanan çapulcular sürüsüne lanet olsun ! Allah belalarını versin ! utanmıyorlar ya utanmıyorlar memleketimin ekmeğini yerken bile utanmıyorlar. devlet fon ayırıyor yaranamıyor kaçak elektirik kullanıyorlar söz etmiyor yine olmuyor baskı uyguluyor yine olmuyor ne arsızlarmış , ya eşşeğe 2 tane vursan yaptığını tekrar yapmaz ya köpekler bile durdan anlıyor o kadar nefret doluyum ki şu platforumda anlık küfür serbestliği olsa buraya destan yazarım arkadaşlar bu nasıl bir kolpazanlıktır ya bu nasıl bir arsızlıktır anlamıyorum anlayamıyorum hergün bir şehit haberi hergün bi terör gösterileri ya Allah'tan istiyorum ya bi Konyada yapın şu hareketlerinizi bi ben denk geleyim ya biriniz karşıma çıkın Allah'tan başka birşey istemiyorum ya biriniz karşıma çıkın ki olmayan yoksunluğunuzu bahsedin

Sol alt tarafta "Sorun bildir" kısmında haritanın kötüye kullanım amaçlı çizildiği hakkında şikayetlerde bulunursak kapatılabilir arkadaşlar.

N11'de Ürünlerinizi İlk Sıraya Taşıyorum. Detaylar İçin P.m Atınız.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ErolSemin ErolSemin Konnekşın.... Kullanıcı
  • Üyelik 11.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Kaynak
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 357
  • Beğeniler 101 / 80
  • Ticaret 13, (%100)
Şimdi Google ile Global siyasi Çatışmanın baglantısı olabılır ve bız bunu bagdastırcak olursak altından nice seyler cıkıcaktır onun ıcın sıyası tartısmaya donusmeden once bunun hakkında ne yapılabılır onu bulmak gerek bunu kabul etmek hıc bır turkun kabul edemeyecegı bırsey o yuzden bunu ıyce yaygınlastırmak gerek ve ne kadar coksak o kadar buyuyuz demek dur demek...

Eğer sen bir melodi olsaydın,...

deeprock2 deeprock2 runApp Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Mobil ve Web Geliştirme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 1095
  • Beğeniler 270 / 270
  • Ticaret 12, (%100)
Papa ilk ziyaretini Barzani' ye yapacakmış. CIA ajanlarını Vaftiz etmeye mi gidiyor acaba :D

İki harita arasında "ben çizdim. sen çizdin" kavgası olmasın diye, ufak tefek farklar yapılmış olabilir.

Kaynak: Kurdish inhabited area by CIA (2000)
webhost

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al