wmaraci reklam

Halk Otobüsünde Etek Giyen Kadından Rahatsız Olan Yaşlı

36 Mesajlar 4.088 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Sakulta Sakulta antakyabilgisayar.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 196 / 96
  • Ticaret 4, (%100)
Hep aynı tartışmalar hep aynı bozuk zihniyet Biride Türk kadınından bahsetmiyor. İki tarafında tartışmalarında bahsedilen kişi Türk kadını değil hepinizin zihniyeti batsın.

Türk Türk'ü korumazsa, Tanrı Türk'ü korumaz!...
wmaraci
reklam

ismetsahan ismetsahan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 70 / 33
  • Ticaret 0, (%0)

Mfa95 adlı üyeden alıntı

(saygı çerçevesinde) Eleştirme hakkımı kullanıyorum. Öncelikle videoda yapılan tutum çok garip, haklı veya haksız olduğuna karar verme mercii hukuktur demek zorundasınız, polisin dediği gibi buna hakimler karar verecek, Eğer rahatsizsan gidersin mahkemeye bu amca bu kızın mini eteğine karışamaz bende davacıyım dersin, gıyabında hakaret ve aşağılamayla bir yere varılmaz.

Ahlakın sınırlarını ne belirliyor? Kendi alanlarimdan biri felsefe. Yani mini eteğe karismak mi ahlaksızca giymek mi? Kadın gösterme erkeğin bakma özgürlüğünden mi baksediyorsunuz? Pedegoglar evebeynlere dahi kendi çocuğunuza dikkatli yaklaşın diyorlar ona bir bireymis gibi davranın diyorlar. Neden aileler sapik mi? Hayır korumak amaçlı çocukları bilinçlendirmek amacli vb...

Çocuk gelinlere hapimiz karşıyız bunda bir sorun yok. Ama yasalarda ne var 18 yaş altında bir kız velisinin rızası varsa evlenebilir. Kendi rızası dahi olsa buna sapıklık deyip müdahale edenler, küçük çocukların istediği kişiyle sevgili olup ilişki yaşamasını destekliyorlar. İnternete yazın bir sürü destek ve teşvik görürsünüz anlatmaya gerek yok burada.

Az buçuk merakı olan baksın, Osmanlı'da uygulanan Mecelle'de ne yazıyor. Aile hukuku kararnamesinde ne yazıyor. Evlenebilmek için kız 17 erkek 18 yaşıni dolmak zorunda. Öyle kafadan sallamayla yürümüyor. Biraz araştırın.

Toplum ahlakını bozan, toplumu rahatsız eden veya fitne yayan şeyler İslam toplumlarinda (devletlerinde)) yasaktır. Bunun ne kadar isabetli birşey olduğunu anlatmaya lüzum yok herhalde. Biz 1000 yıldır Anadolu'dayiz ve 1300 yıldır atalarımız müslüman ve İslam'la yonetildik. Geleneklerimize dahi İslam işledi. Müslüman olmayan insanlar da İslam toplumunda (FİTNE YAYMADIĞI, ESKİYALİK YAPMADIĞI sürece) paşalar gibi yaşamıştır.

Velhasıl açılıp saçılmanın topluma ne kadar zarar verdiğini göremeyecek kadar kör olabilir mi insan? Açın televizyonu, YouTube'u , magazin dergisi alın gazete alın. Ne var? İnsanların aklını şehvetle meşgul etmekten başka faydalı ne var? Ne kadar reddetseniz de medya bu yöntemle beyin yikamayi hala en iyi çözüm olarak görüyor. Çikolata reklamı, dondurma reklamı, araba reklamı, tras reklamı vb... Hepsinde kadınları cinsel obje olarak kullaniyorlar. Bunun farkında olmayan var mı? Biz müslümanlar buna karşıyız tabikide. Kadinı aşağılayan batı kültürüne karşı , İslam'da kadın zinettir, mücevherden dahi değerlidir. İslam'da kadının değerini görmek için sağlam bir araştırma yapmanız lazım eğer önyargılarınız varsa. İslam kadını korur!

Bunları niye yazdın derseniz de meselenin anlaşılması için, ben bir muslumanim ve ilahiyatçıyım kendi alanım hakkında konuşmak da en doğal hakkım diye düşünüyorum.

Afedersiniz, merak ediyorum. Siz zamanınızı ve cabanizi kızlar mini etek giysin, giymeli buna kimse karışamaz diye savunma yapacağınıza, bu gayreti Türkiye gelişsin teknoloji gelişsin diye ortaya birşeyler koymak için harcasaniz Türkiye bu hallere gelmezdi. Bunun sorumlusu, kadın açılıp saçılmasın diyenler değil. Kadın herseyini gösterebilir diyenlerdir. Bunun da bir üslubu vardır o ayrı mesele, videodaki durum o üsluba uymuyor

Klavyene sağlık.
Mfa95

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 70 / 33
  • Ticaret 0, (%0)

Sakulta adlı üyeden alıntı

Hep aynı tartışmalar hep aynı bozuk zihniyet Biride Türk kadınından bahsetmiyor. İki tarafında tartışmalarında bahsedilen kişi Türk kadını değil hepinizin zihniyeti batsın.

Sen doğru zihniyette olmaya devam edebilirsin bu da senin özgürlüğün sonuçta

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
Bir kaç alıntı yapmak istiyorum;

“Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye, eski devirlerdeki gibi basit değildir. Gerekli özellikleri taşıyan evlat yetiştirmek, pek çok özelliği şahıslarında taşımalarına bağlıdır. Bu sebeple kadınlarımız, hatta erkeklerden daha çok aydın, daha çok feyizli, daha fazla bilgin olmaya mecburdurlar!”

“Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan, biçim ve kılıkta başarıdan çok, ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır. Ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacak, aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak şekilde ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen ve buna kesinlikle emin olanlardanım.”

“Bu karar Türk kadınına sosyal ve siyasal hayatta bütün milletlerin üstünde yer vermiştir. Çarşaf içinde, peçe altında ve kafes arkasındaki Türk kadınını artık tarihlerde aramak lazım gelecektir. Türk kadını, evdeki medeni konumunu yetki ile işgal etmiş, iş hayatının her aşamasında başarılar göstermiştir. Siyasi hayatla, Belediye seçimleriyle tecrübe kazanan Türk kadını bu sefer de milletvekili seçme seçilme suretiyle haklarının en büyüğünü elde etmiş bulunuyor. Medeni memleketlerin birçoğunda, kadından esirgenen bu hak, bugün Türk kadınının elindedir ve onu yetki ve liyakatle kullanacaktır.”

Arkadaşlar her konuda parmak ile gösterdiğiniz kişilerin sadece size uyan sözlerini kullanmayın. Yani kısaca konuşmayın, rahmetliyi biraz anlamaya çalışın.
Hadi onu geçtim atalarınızın Türklüğünü unutmayın. Veya size at, avrat pusat mı demeliyim ?
Nerede kaldı sizin terbiyeniz ? Nerede görülmüş bir ailenin direği olan çınarına, çomar denildiği ? Büyükleri elinden, küçükleri gözünden öpmeyi ne zaman unuttunuz ? Bu kadar mı meyillisiniz dahili bu kadar bedhah varken harici olmaya ? Lale devrini bu kadar mı özlediniz ?

//

Sizler için yazdığım yorumun akabinde kendim için yazacağım ve içimde kalsın istemiyorum;
Her ne kadar çağdaş, okumuş, gün görmüş veya kendinizi ne görüyorsanız o olun, özellikle bu vasıflara sahipseniz (ki sahip olmasanız bile) bile kimseyi cahillikle yargılayamazsınız. Pardon ama 2018 ile de bağdaştıramazsınız. Dersiniz ki 2019'da bu kadar nitelikli mezun, 20xxde uzay'da üst falan ha ona eyvallah.
Video'da ki zat hangi koşullarda büyümüş, ne görmüş, ne yaşamış ne kadar bilginiz mevcut ? Veya kendini geliştirememesinin sebebi/sebepleri nelermiş? Okuduğunuz, sizi nitelikli kılan bölümünüz veya havanız neyse ezberle/sınav geç'ten ibaret edilmiş bir kavram mı ? Yoksa özel kolejleri, yurt dışı üniversitelerle takip eden baba parası mezuniyeti mi ? Vaktinde niye şuan ki gibi okullar yokmuş ? Varmışta bu adam mı gitmemiş ? Kendini mi geliştirmemiş ? ( Hoş şimdi her yer üniversite ama neyime.. )

Amca'ya kesinlikle katılmıyorum kadınlar ki, bizim başımızın tacıdır o şekilde muamele kesinlikle edilmemelidir. Lakin diğer taraftan düşünüyorum bu acaba cidden şoförün yetkinliğini ve dikkatini kaybettirip kazaya sebebiyet olabilir mi ? Bu tarz bir durum ile karşılaşsam evet tepkim olurdu, amca gibi olmasa da.

Yıl olmuş 2018 ve cahillik, yobazlık, çomarlık yarı çıplaklıkla aşılan bir durum olmadığını bilmeniz lazım. Çıplak doğuyoruz dimi sonuçta ?
ismetsahan

kişi bu mesajı beğendi.

the World shall know Pain
Interface Designer / IT
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 14.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 70 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Valkyrie hocam biz Türk kadınını hiçbir zaman küçümsemedik tek tepkimiz İslam düşmanlarına karşıdır. Malesef ki İslam karşıtlarıyla bir olmamız bizi İslam'dan çıkaracaktır.

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
ismetsahan

Üstüne alınma, senin görüşün için yaptığım bir yorum değildi. Aksine ;
Birilerinin adının ardına saklanan ama güneşin gölgesinde saklanılamayacağını bilmeyenler içindi.

Hocam Türklüğün ve İslamiyetin bir sonucu olarak görüyorum ben bunu. Çünkü çok eski ve çok yeni tarihimizde her zaman bizler herkese el uzatmış bir milletiz. İçimize karışan çok kişi var. Tek fark eskiden atalarımızın sahip çıktığı kimseler yabancı din'e, dil'e, renge sahip bile olsalar bize saygı duyar sahip çıkarlardı. Şimdi herkes islam karşıtı, kendi içimizde aynı ırkı fakat farklı din'i yaşadığımız Türkler bile.

Soyunu unutanın soyu elbet kurur. Milletimizin hakkında hayırlısını diliyorum.
Neyse.
İyi forumlar.
ismetsahan

kişi bu mesajı beğendi.

the World shall know Pain
Interface Designer / IT
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al