wmaraci reklam
lidertakipci

Havale geçirdim , Engel mi ?

14 Mesajlar 3.001 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Elefteria Elefteria ELFYAZILIM İNTERNET HİZ. Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 367
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 14, (%100)
Arkadaşlar Merhaba.

Kafama takılan bir konu var sizlerle paylaşma istedim.

Askere gitmeyi planlarken ev ortamında geçen bir muhabbette abim " Oğlum sen askerlikten muaf olursun küçükken havale geçirdin " demesiyle diğer gün randevu alıp aile hekimime gittim dedim böyleyken böyle. Oda Nörolojiye görünmemi söyledi.

Bundan önce ise akşam bir tanıdığımızın mekanına gittik orada eskiden çalışan bir çocuk almış fakat psikolejiden sonra dedi aa Havalemi dedi evet dedim. Ölüm riski olduğundan dolayı bizim arkadaş çürük aldı öyle dedi.

Şimdi ben çok küçükken havale geçirdim. ve güneşli günlerde sıcak ortamlarda başım dönüyor bi an kendimden geçiyorum.Ve doktor o zaman bana güneşe çıkmayı vesayre yasakladı. Bir daha havale geçirirsem engelli olma ve ölme durumum var.

Tecilimi bozdurup gidecektim fakat evdekiler geçirdiğim hastalık'dan dolayı bayağı tepki gösterdiler.Nasıl bi yol izlemeliyim ne yapmam lazım hangi doktora gitmem lazım.

Teşekkürler şimdiden

wmaraci
reklam

OytunTekesin OytunTekesin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Search Engine Optimizer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 0 / 112
  • Ticaret 7, (%100)
Şimdi sen ilk askere gideceğin zaman sağlık kontrolünden geçeceksin ancak bu sağlık kontrolü odaya girdiğin bir hekimin boyunu kilonu ölçüp bir sağlık problemin var demesiyle biten bir kontrol. Askerlik (komando tugayında yaptım sağlıkçı olarak gezmediğim sınır karakolu kalmadı) kişinin sağlam olması ile yapılabilen bir iştir.

Sen havale geçirdikten sonra fiziksel veya ruhsal bir problemin oldu mu?
Devam eden rahatsızlıkların ve fiziksel hareket kabiliyetsizliği durumu var mı?
Herhangi bir olayda direkt bayılma sarsılma durumların var mı? gibi birçok soruyu kendine sorarak askerliğini uygun gördüğün takdirde yapabilirsin.

Şunu unutmamalısın gideceğin yer belki Hakkari Aktütün karakolu olacak belki Çanakkale sahil güvenlik nereye gideceğini bilmediğin için ASKER olup olmadığına (sağlık ve fiziki açıdan) kendin bakarak başvurmanı öneririm.

• Üyelik 13.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 367
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 14, (%100)

OytunTekesin adlı üyeden alıntı

Şimdi sen ilk askere gideceğin zaman sağlık kontrolünden geçeceksin ancak bu sağlık kontrolü odaya girdiğin bir hekimin boyunu kilonu ölçüp bir sağlık problemin var demesiyle biten bir kontrol. Askerlik (komando tugayında yaptım sağlıkçı olarak gezmediğim sınır karakolu kalmadı) kişinin sağlam olması ile yapılabilen bir iştir.

Sen havale geçirdikten sonra fiziksel veya ruhsal bir problemin oldu mu?
Devam eden rahatsızlıkların ve fiziksel hareket kabiliyetsizliği durumu var mı?
Herhangi bir olayda direkt bayılma sarsılma durumların var mı? gibi birçok soruyu kendine sorarak askerliğini uygun gördüğün takdirde yapabilirsin.

Şunu unutmamalısın gideceğin yer belki Hakkari Aktütün karakolu olacak belki Çanakkale sahil güvenlik nereye gideceğini bilmediğin için ASKER olup olmadığına (sağlık ve fiziki açıdan) kendin bakarak başvurmanı öneririm.

evet rahatsızlığım var devam eden sıcakta ve güneşde başım dönüyo gözlerim kararıyo bayılcak gibi oluyorum hastalığımın etkisi bu

OytunTekesin OytunTekesin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Search Engine Optimizer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 0 / 112
  • Ticaret 7, (%100)
Bu durumu sizi muayene edecek olan doktora bildirin doktor bu durumu bahahe görebilir acemiliğe girerken hatta usta birliğinde dahi ayrı ayrı muayeneler olacak hepsinde bildirin.

wmaraci
wmaraci

Trablus Trablus Başarı = Doğru Strateji Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Analist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 28 / 59
  • Ticaret 7, (%100)
En iyi sonucu Gata askeri Tıp hastanesine gidip gerekli kontrolleri yaptirmaniz olacaktir. Ordaki kurul size gidip gitmeyeceğinize karar verir.

www.hizlikazanc.org

ChesterFiel ChesterFiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnşaat Teknikeri
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 86 / 274
  • Ticaret 7, (%100)
Sağlık ocağına gidip muayene olurken belirtiyorsun, doktor seni sevk edecek devlet hastanesine. Orada heyete gireceksin. Büyük ihtimal 1 saatte alırsın çürük

HAYIRSEVER HAYIRSEVER Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Back-End
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 216
  • Beğeniler 46 / 48
  • Ticaret 7, (%86)
Bahane arıyorsunuz gibi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Küçük yaşta geçirilen havale nedeni ile kalıcı hasar var ise bu ancak detaylı bir tetkik ile anlaşılabilir. Siz anlamayabilirsiniz ne olduğunu. Bahsettiğiniz rahatsızlık başka bir nedenden kaynaklanıyor da olabilir.

Sizin yerinizde olsam, detaylı bir tetkik için sağlık kurumuna giderdim. Risk olup olmadığı bir kaç inceleme sonucunda ortaya çıkacaktır zaten.

Hakkınızda hayırlısı olur umarım.

Kolay gelsin.

HeadCMoon HeadCMoon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 364
  • Beğeniler 155 / 154
  • Ticaret 12, (%100)
Havale geçirdiysen evet çürük raporu alabiliyorsun.

Ne olursa olsun, sana aksini söyleyenleri dinleme ve askere gitme. Ortada bir risk var. Olmaz olmaz ama olur da zor bir durumda kötüleşirsen en az 5 6 kişinin hayatını tehlikeye atmış olursun.

• Üyelik 13.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 367
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 14, (%100)

OytunTekesin adlı üyeden alıntı

Bu durumu sizi muayene edecek olan doktora bildirin doktor bu durumu bahahe görebilir acemiliğe girerken hatta usta birliğinde dahi ayrı ayrı muayeneler olacak hepsinde bildirin.

Ne olarak bildireyim bugün randevum var nörolojidr ne demem gerekli

HizliKazanç adlı üyeden alıntı

En iyi sonucu Gata askeri Tıp hastanesine gidip gerekli kontrolleri yaptirmaniz olacaktir. Ordaki kurul size gidip gitmeyeceğinize karar verir.

Gata anlaşılamayan konularda devreye girer diye biliyorum

ChesterFiel adlı üyeden alıntı

Sağlık ocağına gidip muayene olurken belirtiyorsun, doktor seni sevk edecek devlet hastanesine. Orada heyete gireceksin. Büyük ihtimal 1 saatte alırsın çürük

Sağlık ocağı dedi eğer nöroloji yazarsa sana rapor bende yazarım

HAYIRSEVER adlı üyeden alıntı

Bahane arıyorsunuz gibi.

Bu neyi değiştirebilir? Bu benim hastalığım ciddi derecede ucuz kurtuldum.

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Küçük yaşta geçirilen havale nedeni ile kalıcı hasar var ise bu ancak detaylı bir tetkik ile anlaşılabilir. Siz anlamayabilirsiniz ne olduğunu. Bahsettiğiniz rahatsızlık başka bir nedenden kaynaklanıyor da olabilir.

Sizin yerinizde olsam, detaylı bir tetkik için sağlık kurumuna giderdim. Risk olup olmadığı bir kaç inceleme sonucunda ortaya çıkacaktır zaten.

Hakkınızda hayırlısı olur umarım.

Kolay gelsin.

HeadCMoon adlı üyeden alıntı

Havale geçirdiysen evet çürük raporu alabiliyorsun.

Ne olursa olsun, sana aksini söyleyenleri dinleme ve askere gitme. Ortada bir risk var. Olmaz olmaz ama olur da zor bir durumda kötüleşirsen en az 5 6 kişinin hayatını tehlikeye atmış olursun.

Evet geçirdim. ne belgesi sunmam lazım.? Bilginiz varmı içimi ferahlattınız.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al