wmaraci reklam

Hazıra dağ mı dayanır?

12 Mesajlar 1.652 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
Yorumlarınız için teşekkürler...

wmaraci
reklam

Farazi Farazi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 157 / 54
  • Ticaret 3, (%100)
Selamun Aleyküm kardeşim,
Sabit bir işten ve gelirden kastın devlet memuriyeti ise A grubu kadrolar (Müfettiş kaymakam vb.) dışında bir kadroda çalışacaksan ve fıtratında çakallık yoksa mutlu olamazsın (Başarını kendine mal eden olur, iftira atan olur, ayağını kaydırmaya çalışan olur, dedikodu had safhada zaten. bu olurların sınırı yok). Sadece düzenli bir gelirin, sosyal güvencen ve belki bir de itibarın olur. Ki devlet memuriyeti güvencesinin kaldırılması için yapılan yasal düzenlemeler var. Ne aşamada bilmiyorum. Yani sana garezi olan bir amir rahatlıkla işine son verebilecek. Emir alabilir misin bilmiyorum. Gençken insan pek önemsemiyor ama yaş ilerledikçe ve senden küçük amirler iş başı yaptıkça bu durum zorlaşıyor (Egosunu tatmin etmek için saçma sapan hareket eden çok amir var). Emekli olduğunda alacağın ikramiye ile belki sıfır bir araba alabilirsin. Başkaca birikimin yoksa ev alabileceğini sanmıyorum. Kaldı ki tanıdığım birçok devlet memuru ek iş yapıyor. Hayvancılık, arıcılık, komisyonculuk (konut-araç), müteahhitlik, esnaflık, tefecilik :) vb. Özel sektörde koşullar neredeyse aynı.

Seni az çok tanıyorum. 10 parmağında 10 marifet, yetenekli birisin. Uzman olduğun konular bence birer zanaat.

Peygamber Efendimizin (SAV) şöyle bir hadisi var.
"Yalan söylemeyen, meşru kâra kanaat eden doğru tüccarlar kıyamette nebiler, sıddıklar ve şehitlerle beraber bulunacaklardır. Rızık 10 ise, 9'u ticarettedir. Cesur tüccar kazanır, korkak tüccar kaybeder."

Arkadaşlarında dediği gibi ileride şirket kurabilirsin. Kendi sigortanı yatırır emekli olursun. Bireysel emeklilik sigortası yaptırırsın. Ama öncesinde evin yok ise muhakkak kendine bir ev al ve bir köşeye bir miktar para (hastalık vb. dünyanın bin bir türlü hali var) ayır.

Dediğim gibi memuriyet mi özel sektör mü ne düşünüyorsun bilmiyorum. Ama memur olacaksan da branş öğretmenliği veya devlet hava meydanlarında memuriyeti tavsiye ederim.

Allah gönlüne göre versin. :)
JumperTech

kişi bu mesajı beğendi.

www.parapratik.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al