wmaraci reklam

Herkesin hack merakı,hacker olma merakı

40 Mesajlar 4.595 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)
Merhabalar arkadaşlar,

Yıllardır internet dünyasındayım. 11-12 sene olmuştur. Forumdaki arkadaşların samimiyetine güvenerek bir kaç anımı paylaşacağım. Malum bir kaç gündür siber saldırı vs. dünya çalkalanıyor. Bununla birlikte hacker olmak isteyen insanlar ortaya çıkıyor.

Bu arkadaşlarımın hissettiklerini 2005 senesinde hissetmiştim. Bilgisayardan artık oyun oynamayı bırakıp ciddi birşeyler yapmam gerektiğini düşündüm. Film izlediğimde siber olayları merak ettim. Forumlarına girdiğimde siteler hackleniyor herkes birbirini tebrik ediyor tuhaf gelmişti bana. Benimde merakım olduğundan sürekli olarak eğitim makaleleri ve videolar izliyordum. 2 sene takıldıktan sonra geldiğim noktayı iyi bulmamıştım. Bunun üstüne koymak için günde 20 saate yakın bilgisayar başında geçiriyordum. Evet saçma geliyor şimdi ama sabah 8'den gece 4'e kadar bilgisayar başındaydım.Ardından jawnax.org adlı sitesinde yönetici olmuştum.

Bu olaylardan sonra sağlam işler yapmaya başlamıştık. Gençlik ateşi işte. :) Site admini saflık yaparak domaini kaptırdı. Bizde yeni tim kurarak yola devam ettik. Sanal-muhafiz olarak işlere devam ettik. Güzel defacelerde yapmıştık. 2009 yılına kadar burada takıldık. Tam olarak kendimi donanımlı hissediyordum. Kendi timimi oluşturdum. Gözle görülür,haberlere çıkacak kadar sağlam eylemler yaptık. Başbakan yardımcılarının siteleri,milletvekillerinin siteleri ve bir çok uluslararası siteye saldırılarda bulunduk ve sonuca ulaştık. Son olarak 2010 yılının Aralık ayında NATO'nun sistemine saldırdık ve subdomaine index bırakmayı başardık. O zamanda Hürriyet,Posta,Milliyet vb. haber sitelerinde manşet olmuştuk.

Bu olaylardan sonra artık kafama dank etmeye başladı. Çünkü ülkede şehitler oluyor,Mustafa Kemal Atatürk'e yığınla hakaretler oluyor ama işlem başlatılmıyordu.Bizde böyle bir eylemde bulunuyorduk. Çok güzel eylemlerde yaptık. :) Bundan dolayıdır ki hakkımızda soruşturma başlatıldı. 2011 Ağustos ayında terörist muamelesi görerek ifadeye götürüldük. Sıkıntılar artmaya başladı. 2012 Temmuzda özgürlüğün ne kadar güzel olduğunu anlamış oldum. Biz ne yapmıştık ? Sadece bizimki bir tepkiydi. Zarar vermemiştik sadece index bırakmıştık. Bize vatan haini muamelesi yaptılar. Hayatımızdan günleri çaldılar. Neymiş indexte neden İstiklal Marşı var neden Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafı var ? Bana bu soruyu bile yönelttiler.

Bizi TCK 243'den yargılamaları gerekirken bir çok maddeden sorumlu tuttular. Biz bırakın hizmet edelim dedik. Çünkü devlet sitelerinde açıklar büyüktü zarar görebilirdi. Ama jandarma reklam yapmak için dinlemedi. Ve halen koğuşturma devam ediyor.

Sonuç olarak. Siz bu ülke için bir şeyler yapmaya kalkarsanız suçlu siz olursunuz. Çünkü bilişim hukuku henüz oturmadı ülkede. Bilişim olaylarını hakimler savcılar bilmiyorlar. Bu yüzden birden gaza gelip bu işlerle ilgilenmeyin sadece tavsiye nasihat değil. Çünkü zararlı siz çıkarsınız. Çünkü ben çok zarar gördüm.

Umarım sıkmamışımdır sizi eğer bir kaç kişinin aklındaki sorulara yanıt verebildiysem ne mutlu bana iyi forumlar dilerim. :)

https://wmaraci.com/forum/bilisim-hukuku/hacker-lik-yapan-gence-334-yil-ceza-308520.html Bu haberi de okuyabilirsiniz.
DeLi1SeY Serhan boducx

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Regex Regex SEO & Law Consultant Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 846
  • Beğeniler 256 / 527
  • Ticaret 106, (%100)
Sizin yaşadıklarınıza benzer şeyler ben de yaşadım çocukluğumda. Devlet sitelerini hedef alan saldırılarda bulunmadım ya da bu tip timlerde yer almadım ancak bireysel olarak zararlı işlerle uğraştım. Yalnız konu başlığıyla paylaştığınız anılar çok da uygun olmamış, nitekim bu hevesteki gençlerimizin çoğu en fazla "lamer" olabiliyorlar. Gerçek anlamda hacker olabilenlerin sayısı oldukça az. Yararlı işler yapmaya çalışanlar da bu tür ambargolarla karşılaşıyor.

Bu tip heveslere sahip, kendini geliştirmek isteyen kişilere tavsiyem hackinge değil programlamaya yönelip yazılım öğrenmeleri.

• Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)
Sourtimes Bu işle uğraşılır ama Türkiye'de değil. :)

Regex Regex SEO & Law Consultant Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 846
  • Beğeniler 256 / 527
  • Ticaret 106, (%100)
Ya da VPN forever :p
BigSEO

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

boducx boducx Doly Bilişim Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Sistem Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 25 / 71
  • Ticaret 2, (%100)
Hangi topluluktan geldiğiniz bilmiyorum fakat söylediklerine harfiyen katılmaktayım. Bazı olaylar bizzat başıma gelmiştir Bilişim suçlarından 7 suç ile yargılandım ve ellerinde hiçbir şey yokken söz gelimi karşındaki savcı ve hakim daha karşısında duran insanı neyle suçlandığını bilmezken Türkiye'de bilişim sektörü gelişmiştir veya gelişiyor denilemez. Sayende geçmişi hatırlayıp güzel bir tebessüm oluştu cehremde teşekkür ederim. Merak eden olursa diye Cw ve CigiCigi'de görev ve Tim Liderliği yaptım. Saygı ve Hürmetler.
BigSEO

kişi bu mesajı beğendi.

Doly.com.tr=>Bilişim ve Teknoloji Hizmetleri | DolyBilisim.com=>Proje Bilgisayar Çözümleri

demircanuzer demircanuzer Yazılım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama & SEO Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 1320
  • Beğeniler 270 / 414
  • Ticaret 24, (%100)
Bu söylediğimi yanlış algılamayın fakat nato'ya index bırakacak kadar aranızda sağlam bir sistem oluşturduysanız, gelişmemiş diye belirttiğimiz Türkiye bilişim suçları takip sistemine yakalanmanız da biraz ironi oluyor :)
Eğer tam açıklarsanız bende aydınlanmış olurum efenim.

Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı: Demircan Uzer - demircanuzer.com

• Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)
demircanuzer Bu olay oldukça basit. Facebook sayfamıza sahte profille giren bir görevli herşeyi çözmüş. :)

yakupqqq yakupqqq Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 33 / 285
  • Ticaret 11, (%100)
bi diyoruz face hack anlat, ilgilenmiyorum diyor, bizde bi ekmek yesek yok. :D

FatalRhymeR FatalRhymeR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 140 / 77
  • Ticaret 2, (%100)
ben anlamıyorum arkadaş hackerliğe gram ilgi duymadım şuana kadar. Güvenlik almayı daha çok seviyorum sanırım ondan yıkmayı değilde yıkılmamayı biliyorum sanırım ben öyle düşünüyorum. Her site hackleyen her ddos atan kendini hacker zannediyor... Arkadaş madem biliyorsun bu işi google,facebook gibi büyük şirketler açık bulana büyük büyük meblağlar veriyor gidin onlarla uğraşın(çok biliyorsunuz ya).

Konuyu yazan arkadaş sakın alınmasın sözüm size değil yanlış anlaşılmasın. Sadece forumda bu hack konularını çok görmekten sıkıldım artık...

• Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)
FatalRhymeR Önceden muhabbeti daha çok oluyordu. Şimdi bilgisayar daha çok yaygın daha fazla olması kaçınılmaz. :)
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al