Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Konu Dışı

İlk siber suçum alırım hayırlı olsun

Okunmamış 11 Ağustos 2019, 14:25
MRCBOX Adlı Üyenin Avatarı
<?echo "Hello wmaraci";?>

Meslek: Webtasarim
Ad, Soyad: Be... Ke...
Ticaret: 15, 100%
Merhabalar Hayırlı Bayramlar
2016-2017 Yıllarında çiftlik bank benzeri siteler üzerinde açık tarama işlemleri gerçekleştirip site sahiplerine bildiriyordum, gerek ücretli gerekse ücretsiz destek sağlıyordum, gene günlerin birinde kira zengini adlı siteye açık tarama işlemi gerçekleştiriyordum, loginde sql injection açığı tespit ettim ve site sahibine bildirmek istedim, lakin hiçbir iletişim bilgisine ulaşamadım mail atacaktım işim çıktı,bom adamlar bana ulaştılar yok sql i sildin birton değişiklik yapılmış vs gibi iftiralarda bulundular, ama asla bir değişiklilik yapmadım çok sıkıştırdılar açığı bildirdim ısrarla değişiklilik yapmadığımı söyledim, konu kapandı ertesi günlerde rahat durmadım ve acunetix açık tarama programına verdim gazı buda açıkları güzel şekilde yoklamıs ip log'a düşmüş ve adamalar şikayet etmişler beni, konu bundan ibaret bana ifademi yazmamda yardımcı olabilecek uzaman birisi varmıdır acaba ?
Kötü bir niyetim olsa ip gizlerim salak mıyım ben, bu arada işlemleri vds den yaptım kapanalı 2-3 yıl olacak sitede kapalı mevzular nasıl olacak bilmiyorum,
Bu arada hat pederin üstündeydi davayı ona açmışlar telim bozuk diye kuzenimden aramıştım onada açmışlar onlar topu bana salladı ifadede sıra bende biri yardımcı olursa güzel bir ifade verelim.
kemalunlu70 bunu beğendi.
Konu MRCBOX tarafından (11 Ağustos 2019, 16:55 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 11 Ağustos 2019, 14:30
Napoleontr Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 19 / Erkek
Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: Ek... Öz...
Ticaret: 0, 0%
Sadece açığı bildirmek istediğini söyle eskiden ücretsiz bildirim yaptığın birisini şahit olarak getir. sonra ip gizlemeden yaptığını ve ulaşım araçlarını aradığını ve bulamadığını söyle eski şahitinde sözüne güvenerek dava ise düşer
OnurKara, MRCBOX ve Ykp1453 bunu beğendi.
Okunmamış 11 Ağustos 2019, 14:40
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 28 / Erkek
Ad, Soyad: Ya... Kı...
Öncelikle geçmiş olsun kardeşim hayırlı bayramlar kısa ve öz cevap yazayım sitedeki açıkları bildirdiğini şöyle ücret konusunda anlaşma yapamadiginizi hiçbir şekilde müdahale yapmadığını bildir zaten site kapalı diyorsun daha önceden Ücretli şekilde kimlere yardımcı olduğunu da belirtirsen iyi olur HİÇBİR ŞEKİLDE SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİĞİNİ DE BİLDİR gerekirse karşı dava açacağını da şöyle olay kapanır gider ( beklersen bişey çıkmaz diye emin ol çıkar )
Okunmamış 11 Ağustos 2019, 14:45
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 28 / Erkek
Ad, Soyad: Ya... Kı...
Alıntı:
Napoleontr Adlı Üyeden Alıntı
Sadece açığı bildirmek istediğini söyle eskiden ücretsiz bildirim yaptığın birisini şahit olarak getir. sonra ip gizlemeden yaptığını ve ulaşım araçlarını aradığını ve bulamadığını söyle eski şahitinde sözüne güvenerek dava ise düşer
Hocam ücretsiz işin içine girince sorun büyür verileri toplamak için uğraştı olur bilgileri çalışmaya çalıştı diye ifade verdiler mi selâm aleykum ondan sonra
anilcagliyan bunu beğendi.
Okunmamış 11 Ağustos 2019, 14:49
berkaykrx Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Meslek: PHP Developer
Ad, Soyad: İs... Ka...
Ticaret: 16, 100%
Çiftlik Bank dolandırıcılığı gibi bir yapıyı çökertmek istedim, milletim kandırılıp araba, ev, tarla satmasın diye fedakarlık yaptım kötü bir niyetim yok dersen belki para bile verirler 😂
melankolia, Heisenberg0133, anilcagliyan ve 3 kişi daha bunu beğendi.
www.hesapbul.com
Okunmamış 11 Ağustos 2019, 14:53

Alıntı:
Napoleontr Adlı Üyeden Alıntı
Malesef bu işi yapanlara destek sağlamıştım hepsi uzadı hiçbirine ulaşamam kimsede şahit olmak istemez.
Okunmamış 11 Ağustos 2019, 14:53
WM Aracı

Ad, Soyad: Mu... Çi...
Ticaret: 14, 100%
Bir cacık çıkmaz o kadar şey yapmamak lazım.
En kötüsü denetimli serbestlik
Okunmamış 11 Ağustos 2019, 14:57

Alıntı:
Ykp1453 Adlı Üyeden Alıntı
Öncelikle geçmiş olsun kardeşim hayırlı bayramlar kısa ve öz cevap yazayım sitedeki açıkları bildirdiğini şöyle ücret konusunda anlaşma yapamadiginizi hiçbir şekilde müdahale yapmadığını bildir zaten site kapalı diyorsun daha önceden Ücretli şekilde kimlere yardımcı olduğunu da belirtirsen iyi olur HİÇBİR ŞEKİLDE SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİĞİNİ DE BİLDİR gerekirse karşı dava açacağını da şöyle olay kapanır gider ( beklersen bişey çıkmaz diye emin ol çıkar )
Hayırlı bayramlar
Yardımcı olduğum kişilerde çiftlik işindendi hocam adamlar piyasada yok oyuzden çok sorun olacak ceza alırsam büyük ihdimal para cezasına döner diye düşünüyorum

Alıntı:
berkaykrx Adlı Üyeden Alıntı
Çiftlik Bank dolandırıcılığı gibi bir yapıyı çökertmek istedim, milletim kandırılıp araba, ev, tarla satmasın diye fedakarlık yaptım kötü bir niyetim yok dersen belki para bile verirler 😂
İfade vermeye dombıra ile arkadaşların elleri üstünde girsem savci inanir

Alıntı:
Dröztürk Adlı Üyeden Alıntı
Bir cacık çıkmaz o kadar şey yapmamak lazım.
En kötüsü denetimli serbestlik
En kötü para cezası bir yandan iyi oldu şanımız yürüyor
Okunmamış 11 Ağustos 2019, 15:37
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 26 / Erkek
Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: Uğ... De...
Apple'dahi açık bulana ödül veriyoruz diye yaygara yapıyor. Senin yapacağın açıklama da " Apple, Samsung, LG ve benzeri bir çok firma da olduğu gibi internet sitesi sahipleri de bu tür açıkları bildirdiğimizde bizleri ödüllendiriyor. Herhangi bir saldırı ya da buna benzer bir teşebbüste bulunmadım. Zira daha öncesinde de hata olduğunu gördüm mail ile iletişime geçecektim fakat herhangi bir iletişim paneli olmadığından bildiremedim. (bu kısmı sen yaz işte durumu anlat). Ben de her zaman yaptığım gibi büyük ve ticari gelir elde eden sayfaların açıklarını kontrol ediyordum. Ki kötü niyetli olsam ip gizleyerek işlem yapardım vs vs vs. Yani özetle ben ödül avcısıyım gibi göster kendini geç Uzun yazınca daral geldi

İfade falan istiyorlarsa şunu da söylemeyi unutma. "Suç, işlenmediği sürece suç değildir."
Rad, OnurKara, MRCBOX ve 1 kişi daha bunu beğendi.
Okunmamış 11 Ağustos 2019, 16:09
kankirmizi Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 25 / Erkek
Ad, Soyad: Ka... Av...
Şuan dava babana mı,sana mı? Reşit misin değil misin? Detaylı bir konu değil.
Bilen söylemez söyleyen bilmez
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Konu Dışı