wmaraci reklam

İlk Yönetmenlik Deneyimim, Yorumlarınız?

25 Mesajlar 2.626 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)
dostum harika, başarılar

wmaraci
reklam

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
Arkadaşlar yorumlara bakmak için yeni fırsat bulabildim öncelikle kusura bakmayın lütfen.

Forumdan banlanmış comonda2 nickli bir arkadaş biraz ağır da olsa yapıcı yönleri olan bir yorumda bulunmuş, sağ olsun.

Akhmerrah hocam imkansızlıklardan dolayı böyle bir durum yaşandı maalesef. Ekip olarak sokakta yattığımız gece dahi oldu. Ajitasyon amacıyla söylemiyorum ama kamera titremesi dediğimiz olayı çözebileceğimiz ve açık alanda ışıkla alakalı sorunları ortadan kaldırabileceğimiz ürünler 10-15 bin lira civarı tutarken, bizim en önemli iki gereç olan kamera ve mikrofonumuzun ederi dahi 2 bin lira ancak ediyor. Dolayısıyla o sorunlar evet var, fakat kırık tripod, giriş seviye canon ve ses kayıt cihazıyla daha iyisini maalesef ortaya koyamadık. Fakat haklısınız, güzel yorumunuz için de teşekkür ederiz.

Tabii sadece siz yorum yaptınız diye değil de bu işlerle ilgilenen ya da merak eden diğer arkadaşlar için de forumun eski bir üyesi olarak açıklama yapayım. Belgeselcilik sektöründe, birilerinin altında çaycılık yaparak başlamak istemiyorsanız (ben beceremiyorum maalesef, ego değil, benim hatam ve eksikliğimdir bu.) kendinizi imkansızlıklar içerisinde kanıtlamak zorunda oluyorsunuz. Biz bu işle önemli bir yarışmaya katıldık, eğer ödül alır ve bu vesileyle kendimizi kanıtlayabilirsek devletten destek alarak, daha uzun süreli ve daha profesyonel işler yapmamız da kolaylaşacak. Fakat bununla olmazsa başka belgesel ile, yeniden deneyerek, bir şekilde kendimizi kanıtlamak zorundayız. Yoksa devletten hibe almak ya da yatırımcı bulmak maalesef bu sektörde olabildiğince zor.

sterk beğenmenize sevindim hocam. Çok teşekkür ederim.
Akhmerrah

kişi bu mesajı beğendi.

KamilHanci KamilHanci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Tasarım / Programlama
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** H**
  • Mesajlar 553
  • Beğeniler 29 / 172
  • Ticaret 4, (%100)
Belgesel gerçekleri anlatıyor ve gayet başarılı. Başkentmiş şuymuş buymuş palavra. Hatay olsun Antakya olsun gerçekten medeniyetler şehri. İnsanları sıcak kanlı, kimse kimseye karışmıyor. Gerçekten gitmeden önce tedirgindim ama önyargılarım boşa çıktı.

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
KamilHanci gerçekten çok haklısın hocam. Normalde İstanbulda ikamet ediyorum ve Kapadokyalıyım, baktığın zaman iki bölge de hem belgesel çekimlerine çok elverişli hem de konuyla bağlantı kurma ihtimalinin yüksek olduğu yerler. Fakat gerçekçi olmazdı. Antakya/Hatay bunu yaşıyor ciddi ciddi.

Şehre girildiği andan itibaren doğru düzgün trafik ışığı bile yok, buna karşın merkezi yerlerinde dahi kolay kolay korna sesi duyamıyorsun. Çünkü hoşgörü artık insanların günlük yaşantısında bir parça haline gelmiş durumda.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

KamilHanci KamilHanci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Tasarım / Programlama
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** H**
  • Mesajlar 553
  • Beğeniler 29 / 172
  • Ticaret 4, (%100)

EranKucuk adlı üyeden alıntı

KamilHanci gerçekten çok haklısın hocam. Normalde İstanbulda ikamet ediyorum ve Kapadokyalıyım, baktığın zaman iki bölge de hem belgesel çekimlerine çok elverişli hem de konuyla bağlantı kurma ihtimalinin yüksek olduğu yerler. Fakat gerçekçi olmazdı. Antakya/Hatay bunu yaşıyor ciddi ciddi.

Şehre girildiği andan itibaren doğru düzgün trafik ışığı bile yok, buna karşın merkezi yerlerinde dahi kolay kolay korna sesi duyamıyorsun. Çünkü hoşgörü artık insanların günlük yaşantısında bir parça haline gelmiş durumda.

Aynen öyle korna sesinin bırakın, 2 sene önce yayalara yol veriyorlardı, biraz şiveden kaynaklı kavgacı gibi konuşuyorlar ama insan sonradan anlıyor iyi niyetli olduklarını :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al