wmaraci reklam

Bir İnsan Neden Emniyet Kemeri Takmaz?

9 Mesajlar 1.291 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)
Sizce niye takmaz? Veya şöyle sorayım, neden emniyet kemeri takmıyorsunuz?
Araba ile giderken takanların sayısı arttı ama bu insanlar otobüste (uzun yol)
vs. neden takmıyorlar?
Otobüste emniyet kemeri takarken millet garipser şekilde bakıyor. Lütfen emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyin.

112 acil serviste çalışıyorum otobüs kazalarında (Devrilme vs.) aynı kazada ciddi bir şekilde ölenler(otobüs altında kalıp ezilerek) , burnu dahi kanamadan hastaneye bile gitmeyip direkt eve giden kişilerde oluyor. Bunu nasıl açıklarsınız?

Otobüs kazası:

Araba Kazaları:

brknt hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)
2011 yılında asayiste görevliyken bir trafik kazasına baktım. Kartal aracın arkasına önüne derken 11 kişiyi sığdırmış adamlar helal olsun dedim. Kaza yapmışlar olay yerine bir gittim içlerinden sadece birisi sapasağlam çıkmış arabadan. Diğerlerinde en iyisi kirikla kurtulmuş birisi de ölmüştü. O sapasağlam çıkan eleman ise emniyet kemerini takan tek kişi. Ülkemizde yok sıkıştırıyor, ben usta şoförüm birşey olmaz, gereksiz vs bahanelerle emniyet kemeri takilmiyor. O kazayı görmeden önce ben de nadiren takiyordum, şimdi ise hem kendim takıyorum hem de aracimda kim varsa taktiriyorum. Hayatın o kadar ucuz olmadığını insanlara anlatamiyoruz. Bir musibet bin nasihatten iyidir. Ama tedbir almak için de illa ki başımıza birşey gelmesi gerekmiyor. Bunu vatandaş olarak genelde anlamamak için çabalıyoruz. Asıl mesele bu.
brknt sterk Muhammed

kişi bu mesajı beğendi.

uzunlarpc uzunlarpc Uzunlar Pc Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1348
  • Beğeniler 259 / 258
  • Ticaret 22, (%100)
Ben arabayi kullanmaya başladiğim günden beri takarım,fakat şunu gözlemledim örnek köye giderken marketi uğradiktan sonra zaten az yol kaldı deyip kemer takmıyorlar geçen dayım aynı şekilde yapmış kaza yapti diger kişilere bişey olmadi aracta 4 kisi vardi dayımın kafası balon gibi olmuştu halbuki kemer takılsa 30 saniye sürer sonuçta hayat kurtariyor kemer takılsa ülkemizde ölme veya sakatlama durumu aşırı düşer diye tahmin ediyorum.
brknt Muhammed

kişi bu mesajı beğendi.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Bende hep takıyorum, tamam biz güzel kullanıyoruz da trafikte bir ton canavar var biri gelip çarpabilir. Şehirler arası otobüste ise kemeri düzgünce çalışan daha görmediğim için takamadım, yoksa milletin bakışları gram umrumda değil...

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Premium01 Premium01 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Pazarlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 7 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
Hangi araçta olursa olsun mutlaka takarım. Önlem şart

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Bizim buradaki garajdan eve geldiğim dolmuşlar var. Mesafe nispeten kısa olduğundan şoför dahil kimse kemer takmıyor. Neyse birkaç ay önce her zamanki gibi en öne oturdum ve yolculuk başlarken kemerimi taktım. Şoför dayı bana dönüp aynen şöyle dedi "Yolcuya kemer takmayınca ceza yazmıyorlar, takmana gerek yok" :) Bir dönem trafik polisleri kemer takmayan yolculara da ceza yazıyordu, ben takınca hala uygulamanın devam etmesinden dolayı taktığımı düşündü sanırım... "Ben güvenliğim için kemer takıyorum" deyip muhabbeti sonlandırdım... Sanki kemer sadece ceza yazılmaması için takılıyor :laugh:

Bindiğim dolmuşlar Karsan marka ve ön panel tamamen cam, yolculukta ön taraftaysanız harika manzarası oluyor. Yalnız o camın da şöyle bir eksisi var; kaza anında kemerin yoksa yüzde yüz aracın dışındasın ;)

Kemer takma huyumu rahmetli ehliyet hocam aşılamıştı bana. Sağolsun daha ilk araca bindiğim anda uyarır "Bunu alışkanlık haline getir" derdi. Öyle de yaptım; bugün mesafe ne olursa olsun bir araca bindiğimde ilk işim emniyet kemeri takmak oluyor. Herkese de böyle yapmalarını tavsiye ederim.

Cancan2905 Cancan2905 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek yönetici asistanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 273
  • Beğeniler 6 / 78
  • Ticaret 0, (%0)
Kesinlikle takarım hocam kendim kullanmasam bile. Karşı tarafa güvensizlik değil önlem almak şart ne olur ne olmaz.

serdar01 serdar01 Akıl+Bilim+Eğitim Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 323 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
Ben şehir dışında çıkarken hep takarım emniyet kemerimi. Son 10 aydır şehir içinde de takıyorum artık. Mesafe çok kısa olsa bile.

Bogac Bogac WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yoğun Bakım Görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 13 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Benim unutkanlıktan dolayı çok oluyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al