wmaraci reklam

İnsanlarla Uğraşmak Çok Zor

15 Mesajlar 1.812 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

onur0061 onur0061 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** I**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 86 / 77
  • Ticaret 8, (%100)
Arkadaşlar cidden bu insanlarla uğraşmak neden bu kadar zor ? az önce başımdan geçen bir olayı anlatayım;

bionluk'da 1-2 hafta önce banner tasarım hizmeti ilanı oluşturmuştum. Ancak ilanı yeni oluşturduğum ve hiçbir satışım olmadığı için doğal olarak da geri dönüş veya hizmetim hakkında herhangi bir geri bildirimim yok. Yani müşterinin "geri bildirimi olmayan satış yapmamış adama sipariş vermem" diyerek sipariş vermediklerini biliyorum. Bunu bildiğim için bende Bionluktaki alıcı istekleri kısımından bir kişi buldum banner tasarıma ihtiyacı varmış neyse ben buna teklif verdim ama nasıl teklif hiç ticaret geri bilirimim olmadığı için banner tasarımı uygun fiyata yapayım dedim. tabi adam bunu duyunca hemen 5 dk geçmeden geri dönüş yaptı. sonra adamla o kadar konuştum. en son adam ortada bişey yokken "tamm efendim iyi aksamlar anlasamadik" diye mesaj atıp üstüne üslük engelledi. Anlaşamayacak bişey de söylemedim. hadi anlaşamadın tamam engellemek ne demek daha attığın iyi geceler mesajına cevap bile veremedim.

Uygun fiyata işler yapmayı istemem ama fazlasını da istemem hakkım neyse onu isterim. 1 kere böyle bir hataya düştüm daha da böyle bişey yapmam. Aslında bunları böyle yapanda biz ve bizim gibiler düşük fiyat verdikçe kendilerini sanki milyarlık iş yaptıran adamlardan sanıyorlar sen olmazsan diğerine yaptırım gibisinden. Eskiden bir logo tasarım 2bin-3bin gibi fiyatlara tasarlanıyordu şimdiki duruma bak.

Neyse daha fazla konuşmasam iyi olur. :)
mimarcan Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Gglog Gglog bloglara frm kurmayın! Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 861
  • Beğeniler 167 / 264
  • Ticaret 1, (%100)
Dünya bu çağda pek yaşanılacak biyer değil :)
Heisenberg0133 MRCBOX onur0061

kişi bu mesajı beğendi.

Little things affect little minds.

LocalSeo LocalSeo Platin Üye Kimlik Onayı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tarih
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 204 / 294
  • Ticaret 8, (%100)
Müşterilerin kaliteli olması işin de kaliteli olmasını sağlıyor.
mimarcan

kişi bu mesajı beğendi.

Heisenberg0133 Heisenberg0133 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Jr. Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 768 / 377
  • Ticaret 14, (%100)
Bu konunun alnı olsada öpsem
onur0061

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
Heisenberg0133 Konu yerine beni alnımdan öpebilirsiniz. Bu aralar iyi insanlara ihtiyacım var :)
Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Sabırla bekleyeceksiniz maalesef bir anda olmuyor bu işler.

Siz müşteriye ulaştığınız an kontrol müşteride demektir. Ama müşteri size ulaşırsa şansınız vardır.

Canınızı sıkmayın elbet iyi olur zamanla.
mimarcan Heisenberg0133 onur0061

kişi bu mesajı beğendi.

Hasabi Hasabi Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Benzer şeyler her insanın başına geliyor. güvenceğin insanı buldu mu kaçırmamak gerek
mimarcan onur0061

kişi bu mesajı beğendi.

maximumajans maximumajans Maximum Ajans Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Medya Ajansı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Bu tarz durumlar hem alıcı hem satıcı için olabiliyor.
Biz ajans işletiyoruz. Yani bazen işler yetişmediğinde forumlardan yada freelancer sitelerinden arkadaşlar ile anlaşıyoruz.
Başıma yeni gelen bir şey den bahsedeyim.
Freelancer bir arkadaş yaparım ederim başka kimseye ihtiyaç duymazsınız deyip hayırlı olsun diyoruz. işi alıyor başlatıyor. aradan 2 gün geçiyor cevap yok online olduğunu görüyorum yazıyorum yine cevap yok 2 gün sonra ben bu işi yapmayacağım diyor. FTP bilgilerini aldı belki de sırf ftp bilgilerindeki hazır scripti indirmek için aldı. Log kayıtlarını inceleyeceğim eğer öyle ise dava açacağım kendisine. Madem müsait değildin işi neden aldın ? İnsanların zamanı değerli kimsenin hakkını gasp etmeye hakkı yok kimsenin. Ticaret ahlak ve verilen söz ile olur.
Bu kişi ile kesinlikle kimsenin çalışmasını tavsiye etmiyorum furkanadam6

Allah herkesin işini hayırlı eylesin, doğru dürüst işinin hakkını veren alıcı ve satıcılar ile karşılaştırsın.

Saygılarımla...
mimarcan Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

LastWebmaster LastWebmaster WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 859
  • Beğeniler 360 / 359
  • Ticaret 28, (%100)
Tebessümle okudum ne desem bilemedim.
Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

furkanadam6 furkanadam6 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek yazılımcı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

maximumajans adlı üyeden alıntı

Bu tarz durumlar hem alıcı hem satıcı için olabiliyor.
Biz ajans işletiyoruz. Yani bazen işler yetişmediğinde forumlardan yada freelancer sitelerinden arkadaşlar ile anlaşıyoruz.
Başıma yeni gelen bir şey den bahsedeyim.
Freelancer bir arkadaş yaparım ederim başka kimseye ihtiyaç duymazsınız deyip hayırlı olsun diyoruz. işi alıyor başlatıyor. aradan 2 gün geçiyor cevap yok online olduğunu görüyorum yazıyorum yine cevap yok 2 gün sonra ben bu işi yapmayacağım diyor. FTP bilgilerini aldı belki de sırf ftp bilgilerindeki hazır scripti indirmek için aldı. Log kayıtlarını inceleyeceğim eğer öyle ise dava açacağım kendisine. Madem müsait değildin işi neden aldın ? İnsanların zamanı değerli kimsenin hakkını gasp etmeye hakkı yok kimsenin. Ticaret ahlak ve verilen söz ile olur.
Bu kişi ile kesinlikle kimsenin çalışmasını tavsiye etmiyorum furkanadam6

Allah herkesin işini hayırlı eylesin, doğru dürüst işinin hakkını veren alıcı ve satıcılar ile karşılaştırsın.

Saygılarımla...

milleti karalama üstünde üstünüze varlık tanımam milleti çok güzel iftiralar atıp karalıyorsunuz sizin gibiler yüzünden frellencer piyasası bitiyor geçenler bir konu okumuştum fiyatlar neden böyle diye böyle insanlarla çalışmaya devam edenler oldukça kendileri bu piyasayı bitirecektir habernizi olsun benim ticaretimi bilen bilir kendisi bir şeyler karıştırıp buraya geliyor ve bana iftira atıyor
güya scripti indirmişim sldmfşslmafşksdfşaskdfşalms ula scripti indirmek için ftp bilgilerine niye ihtiyacım olsun zaten sana sormadan sistemine girerim istersem sen böyle piyasaya leke sürmeye devam et bir gün başarırısın belki ben de oturup ezikliğini izlerim

hadi iyi forumlar herkese :)
mimarcan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al