wmaraci reklam

İnternetten Para Kazanmak Çok Kolay (mı?)

13 Mesajlar 1.648 Okunma
smmexpress

ResitCicek ResitCicek chilicodes.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 139 / 307
  • Ticaret 18, (%100)

Gecenin bir saati bu makaleyi yazıyorum çünkü gına geldi. 25 yaşında taklidi yapan 13 yaşındaki çocuklar mı dersin, tema düzenlemeyi öğrendiği için Twitter’da biosuna “Webmaster” yazan mı dersin, kardeşim şu işe bir el at dediğinde el atmadığım için bi tarafların mı kalktı diyenler mi dersin? Daha bu listeyi uzatırım, okumaktan sıkılır gidersiniz diye uzatmıyorum. Bunların hepsi “internetten kolay para kazanma” makaleleri yüzünden oluyor. Kim blog açsa ilk makalesi “internetten para kazanmak” oluyor. Yahu bir sorun o arkadaşlara daha kendileri ne kadar kazanabilmiş internetten de sizlere akıl verecekler. İnternetten kolay para kazanma diye bir zırvalık yok arkadaşım. Bak anlatayım sana…

İnternetten kolay para kazanma diye yazılan mesleklerin başında bloggerlık gelir. “Kişisel bir blog açın, bildiklerinizi yazın er geç para kazanacaksınız” yazarlar. Kazanamazsın, kazanırsan gel kazandığının iki katını ben vereyim ama kazanamazsın. O kadar basit olsa Türkiye’de aç insan kalmaz. Dilenciye gider derim ki “al abi beş lira, internet cafeye git kendine blog kur, zengin ol”. Ama böyle bir şey olamayacağı için dilenciye gidip öyle bir laf söylesem adam bana çıkarır on lira verir, al kardeşim senin benden daha çok ihtiyacın var galiba der gönderir beni. Makale yazın mı diyorlar? Makale yazmanın nesi kolay? Bir makale nereden baksan yarım saatini alıyor. Günde 12 saat çalış desek, ki 12 saat bilgisayar başında çalışamazsın da neyse, farzedelim çalıştın. Ve olmaz ya, hadi oldu diyelim 12 saatte 30 makale çıkardın. 200 kelimelik makaleler desek toplamda 90TL kazanmış olursun. Ve emin ol, ikinci gün bu 90 lira için 12 saat makale yazmazsın, yazamazsın.

Film sitesi aç derler, böyle dedikleri için ortalık çöp film sitesi kaynıyor. Kadın blogu aç derler, ortalık erkeklerin açtığı modadan anlamayan kadın blogları dolu. Bunları anlatırken işini hakkıyla yapanları tenzil ediyorum (her ne demekse artık hayatımda ilk defa kullandım bu kelimeyi) onlar zaten paranın nasıl zor kazanıldığını anlayacaklardır.

Şimdi bu boş önerilere atıp tutmayı bırakayım, internetten nasıl para kazanılır anlatayım. İnternette hayvan gibi çalışırsanız para kazanırsınız. Asosyal olursanız para kazanırsınız. Tabi asosyal oldunuz, para kazandınız, hep asosyal olacaksınız diye bir şey yok. Belirli bir bilgi birikimine sahip olduktan sonra bilgisayar başında saatlerce oturmanıza gerek kalmıyor. Günde üç dört saat çalışarak bile para kazanabiliyorsunuz. Ama kolay kazanamıyorsunuz. Herkes birilerinin, özellikle yazılımcıların çok kolay para kazandığını düşünür. “Yahu bilgisayar başında oturduğu yerde bir şeyler yazıyor, para kazanıyor” derler. Halt yerler, o adam o kodlamayı öğrenene kadar bilgisayar başında dirsek çürütür. Aynı kişiler o bunları öğrenmeye çalışırken bilgisayardan kalkmadığı için “Bu çocuk asosyal, bu adamdan bir şey olmaz, bilgisayar başında çürüdü gitti, bunlar boş iş karın doyurmaz” gibi ithamlarda bulunurlar. Yani uzun lafın kısası internetten para kazanmanız öyle kolay değil. Kimse bir iki haftada kazanmaya başlayamaz. Kendinize yapabileceğiniz bir alan bulacaksınız, bu alanda sürekli denemeler yapacaksınız, araştıracaksınız, “kanka bana şöyle bir site kursana” demeyip “kanka ben böyle bir site kurdum neler eklemeliyim” veya “ben şunu yapamadım bana bir anlatsana nasıl yapayım” diyeceksiniz. Ondan sonra zaten her işinizin bir öncekinden daha iyi olduğunu göreceksiniz.

Blogumdaki yazıma yorum yapmak isterseniz: http://www.resitcicek.com/internetten-para-kazanmak-cok-kolay-mi/
Yeninesil44 53456

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ysrsmhh ysrsmhh Sosyal Medya! Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci & WebMaster
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 751
  • Beğeniler 127 / 183
  • Ticaret 12, (%100)
bunlar boş iş karın doyurmaz” gibi ithamlarda bulunurlar.

Resmen ailem, ne yapsam anlatamadım. Adam diyor ki sabah işe git akşam gelince onuda yaparsın.
FatalRhymeR ResitCicek roolygame

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 139 / 307
  • Ticaret 18, (%100)
ysrsmhh ahahaha anlatamazsın :D deneme boşuna
ysrsmhh

kişi bu mesajı beğendi.

FatalRhymeR FatalRhymeR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 140 / 77
  • Ticaret 2, (%100)

ysrsmhh adlı üyeden alıntı

Resmen ailem, ne yapsam anlatamadım. Adam diyor ki sabah işe git akşam gelince onuda yaparsın.

Valla beni anlatmışsın yorumda hocam :D Aynı dertten bende muzdaribim
ysrsmhh

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 139 / 307
  • Ticaret 18, (%100)
O tek cümleyi burada duymayan yoktur zaten

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
Yazı kendini acayip okutturuyor, keşke devamı olsa, daha birkaç sayfa okumaya vardım ben :)
ResitCicek LazCoder53 GoMaster

kişi bu mesajı beğendi.

60423 60423 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)
Eline salık önceden bende paylaşıyodum brda makaleleri ama artık paylaşmama kararı aldım bi kaç kiş iyok reklam veriyosun yok link çıkarıyosun bilmemne. Koskoca admin bişi demiyo bunlara bişiler oluyor analmadım gitti :D ben burda tekkelime.net destem wmaracı ne kaybetcek :D kafalar kötü hocam neyse kızdım yine ya. Makalen çok güzel bir solukta okudum cidden. Eline sağlık. Başarılar dilerim.
ResitCicek

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 139 / 307
  • Ticaret 18, (%100)
ÖmerAYDINOĞLU zararı yok öyle bir yorum gelirse ben de paylaşmayı bırakırım :)
60423

kişi bu mesajı beğendi.

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
Eline sağlık abim ya

.

Sinemost Sinemost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Eline sağlık hocam, diğer bir versiyonu da youtube diyebiliriz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al