wmaraci reklam

Kediler hakkında birkaç soru

4 Mesajlar 713 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Mahallede yavru bir kedi vardı. Bakımsız, sesi kısık felan. Sahiplendim, temizledim, toparlandı kendine geldi. Şimdi evin avlusunda bakıyoruz, orada yatıp kalkıyor. Arada mama alıp veriyorum, çoğu zaman ben ne yersem onu yiyor. Sormak istediğim birkaç soru var bu kediyle ilgili;

1. Çok tüy döküyor. Ne yapmak gerek? Bazı sitelerde tarayın yazılmış ama benim kendi saçımı tarayacak vaktim bile yok :)

2. Geceleri deliye dönüyor. Çağırıyorum gelmiyor, bana saldırıyor, saçma hareketler yapıyor. Bu neden olur?

3. Gündüzleri sevdiğim zaman kafasının arkasını okşuyorum, hoşuna gidiyor ama hemen kafasını elime doğru çevirip ısırmaya çalışıyor. Ciddi ciddi elimi ısırıyor yada pençeleriyle tırmalıyor. Genelde sakin ama yakınıma alınca çok sevmeme fırsat vermeden böyle yapıyor.

Başka dikkat etmem gereken nokta varsa söylerseniz iyi olur. Cevaplarınız için teşekkürler :)
PcDelisi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
1- Kedi tüylerinin dökülmesine pek çözüm bulunmuyor. Tatlılığı herşeye bedel bu minik hayvanların :)

2- Yavrudan kasıt 0-3 aylık yani tek elle tutulacak kadar küçük ise daha yavru olduğu için geceleri bu tarz hareketler ve sürekli gece ayakta oluşu normaldir. Alışmaya ve etrafı anlamaya çalışıyor.

3- Bazı kediler kendisinin sevilmesini her ne kadar sevsede çok fazla sevgiyide sevmezler. Bizim kedimiz 2.5 yaşında, bizde sokaktan bulmuştuk henüz 2 haftalık iken. Eve aldığımızdan beri sürekli dediğin gibi ısırıyor tırmalıyor. Halbuki başka kediler sahiplerini çok fazla çizmez ama işte cins değil mi, yapıyor :)

Ayrıca eğer dişi ise yetişkin olmaya yaklaştıkça miyavlayabilir, bir yerlere sürtünüp size birşeyler anlatmaya çalışabilir. Eğer sokakta yaşamaya alışıksa dışarıdan bir erkek kedi ile çiftleştirebilirsiniz. Ama eğer kedi erkek ise yine yetişkin olmaya yaklaştığı dönemlerde etrafa çeşitli sıvılar akıtabilir. O zaman yine sokaktan bir dişi kedi ile çiftleştirmeniz gerekiyor. Yok ben çiftleştirmek istemiyorum dersende kısırlaştırabilirsin, ama tavsiye etmem.

Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda (çeşitli garip davranışlar veya yere yatıp sürtünmelerde) mutlaka veterinere götürün. Pire veya bit bulaştığında da önemli bir hastalık bulaşabilir. Bu yüzden veterinere bu tarz sorunlara mutlaka götürün. Her daim sevmeyi ve vakit buldukça oyunlar oynatmayı ihmal etme. :)
contentwriter

kişi bu mesajı beğendi.

tamerh tamerh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum Karaman
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 198 / 178
  • Ticaret 10, (%100)
1. Tüy dökmesini önleyecek bir yöntem olsa bile bu, o hayvancağıza işkence olurdu. Sıcaktan bu şekilde kendilerini koruyorlar. Onlar için hayati bir şey tüy dökme.
2. Bence geceleri bir yumak falan verin. Bırakın çıldırsın.
3. Gıdısından ve kafasının tam üstünden kaşıyarak sevin. Buralar onun kaşıyamadığı yerler olduğundan izin verecektir büyük ihtimalle. Bu şekilde sevmek suretiyle size iyice alışırsa yanınızda kendini güvende hissedeceği için ilerde daha rahat seversiniz.
contentwriter

kişi bu mesajı beğendi.

komedyatube komedyatube ig: @coksevimliler Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Elektrik Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 186 / 235
  • Ticaret 28, (%100)
Kedi bakmış biri olarak arkadaşların dediğine ek söyleyeceğim kesinlikle kediyi hem sokakta hem evde gezebikecek şekilde serbest bırakın

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
contentwriter

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al