wmaraci reklam

Kediler sahibini bile yermiş. Nankörlüğün bu kadarı.

33 Mesajlar 3.475 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

LiDYASIZ LiDYASIZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek learner
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 134 / 186
  • Ticaret 4, (%100)
Verdiğiniz örnekler istisna olarak kabul edilir. Hiç bir istisna da "kedilerin nankör olduğu" genellemesini değiştirmez ben de kedi besliyorum ama bunu tartışmaya gerek yok bilimsel bir gerçektir hormonel bir şeydir. Hayvan hayvandır ama onlarda da sahip olduğumuz, acı çekme, üzülme, mutlu olma, korkma hormonları vardır. Bir bal porsuğunda korku hormonu çok az olduğu için dünyanın en korkusuz hayvanı kabul edilir. Bal porsuğundan daha cesur hayvanlar olabileceği gibi cesur olmayan balporsuğu istisnaları da olabilir. Bu istisna balporsuğunun korkusuz olduğu genellemesini değiştirmez. Kedilerin nankörlüğü de böyle bir genellemedir.

wmaraci
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Sadece açlıktan değil bir insan ölünca sahibi vs.. köpek önce yalar sonra tepki alamayinca kemirmeye başlar burdan istemeden kan akar içgüdüsel olarak da devam eder. Normal. Sizi bir ormana koysunlar açlık ve korku ile ne bulursanız yersiniz.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
İnsanlık bitmiş, komşuluk kalmamış, bu sebeple veya nedendir bilinmez, biri yalnız başına ölmüş.

Gelmiş burada kedi nankördür diyorsunuz. Pes gerçekten.

İnsanlara verilmiştir akıl, hayvanlara değil. Önce bunu bir algılayın derim.
Muhammed HeadCMoon creed74

kişi bu mesajı beğendi.

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

LiDYASIZ adlı üyeden alıntı

Köpek açlıktan ölse de yapmaz ama kedi yapar maalesef yıllar önce benzer olayı haber sitesinde okumuştum. Yaşlı kadın tek başına yaşıyor bir sürü kedisi var. Kadın son yıllarında tüm geliriyle bu kedilere bakıyor. Fakat kadın ölüyor, kediler kadını parça parça yiyor. Kadından haber alamayan komşular çilingir çağırıyor ve o dehşet manzarayla karşılaşıyor. Ben kedi de besledim köpek de. Bazı insanların kediden nefret etmesini anlamıyordum ama o haberden sonra kedi sevmeyenleri anlamaya başladım.

Buyrun benzer bir haber kaynağı:
http://m.milliyet.com.tr/yasli-kadinin-cesedini-kediler-yedi-gundem-519714/

Hocam tesadüfün bu kadarı arkadaşıma gönderdim o da şaşırdı. Dün bakırköy 2 nolu acil sağlık hizmetleri istasyonundaydım. Oraya yakın bir binanın giriş katında bir dairede olmuş. Cidden gerçek bir olay. Ancak şuan gündem çok meşgul o yüzden haber olamaz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

LiDYASIZ LiDYASIZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek learner
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 134 / 186
  • Ticaret 4, (%100)
İnsanlar bu yalnızlığı kendi tercih ediyor. Konuyu saptırmaya gerek yok.

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)

HeadCMoon adlı üyeden alıntı

Kediler nankör değil mantıklıdır. İki kedi sahibi biri olarak söylüyorum, öldükten sonra toprağın altında solucana yılana yem olacağıma "bir bebek gibi baktığım, beslediğim, sevgi gösterdiğim, rızkımı onunla paylaştığım" kedilerim tarafından yenmeyi tercih ederim. :)

Olayı sadece kedi - köpek olarak algılanmasına karşıyım.

- Kıskandığı için evin bebeğini öldüren köpek var. (http://www.turkiyegazetesi.com.tr/Genel/a81903.aspx)

- Evin küçük çocuğunu, ona saldıran azgın bir köpekten koruyan kedi var. (https://www.youtube.com/watch?v=5-jfHszql3Y

- Kazadan kurtulduktan sonra yiyecek bir şey bulamadığı için kazada ölen insanları yiyen insanlar var. (https://onedio.com/haber/bir-hayatta-kalma-savasi-ucak-kazasinda-olen-arkadaslarini-yiyerek-kurtulan-16-genc-600588)

Sonuç olarak hayvan hayvandır. Vefa / Nankörlük insanlara ait duygulardır. Bir hayvanı insanmış gibi yargılamak bence tamamen yanlış!

10 numara cevap olmuş. Her kelimesine katılıyorum.
HeadCMoon muratgny4254

kişi bu mesajı beğendi.

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!

useranonimm useranonimm Kimlik Onayı Bekliyor Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / K
  • Meslek Editör
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 386
  • Beğeniler 276 / 118
  • Ticaret 47, (%100)
Aç kalsan sen bile yersin hocam. Konuyu niye yadırgadın bu kadar ?

cooper cooper Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Müh. öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 225 / 254
  • Ticaret 5, (%100)
Bende 2 kedi sahibiyim. Her zaman sevdirmez, biraz da nankördürler fakat her hayvan doğası gereği hayatta kalabilmek adına bir şeyler yemek zorunda. Biz insanlar gibi akıllı değiller ama içgüdüleri bunu yapmak zorunda.

Yavrusunu yiyen anne kedinin bunu yapmasında bazı sebeplerin şunlar olduğu belirtiliyor;
-Yavru kedilerden en güçsüz veya hastalıklı olanının diğerlerine bunu bulaştırmaması için
-Anne kedinin çok sayıda yavrulayıp hepsine bakacak gücü kendinde görmemesi (yeterli besini sağlayamayacağını düşünmesi)
-Yavruladıktan sonra üzerinde insan veya başka bir şeyin kokusunu algılaması (bu sebepten dolayı en başta yavru kedilerin elle sevilmemesi ön görülüyor)

gibi sebeplerden yediği belirtiliyor uzmanlar tarafında da. Altı üstü hayvan bu, yaşamını sürdürmesi gerekir. Biz çoğu canlıya göre akıllı yaratılmışız, biz nasıl hayatta kalmak için çalışıyor, iş yapıyorsak onlarda hayatta kalmaya çalışıyor. Kediler en masum ve savunmasız canlılardır. Onları sevelim, sahiplenelim ki yol kenarlarında arabaların ezip geçtiği kedileri,köpekleri görüp üzülmeyelim.
GokhanKara yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

NoisyLambs NoisyLambs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Bilimsel yaklaşalım...

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Zootekni Bölümü Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Aksoy: ''Kedilerin halk arasında nankör hayvan diye nitelenmesi yanlış bir değerlendirmedir. Kediler nankör hayvan değildir. Köpekler 13 bin
yıldır, kediler ise 3 bin yıldır insan hayatına ve ev yaşamına girdikleri için kedilerin 'tam evcil' olduğunu söyleyemeyiz. Kedi bulduğu besini en kısa sürede tüketir ve bir köpek gibi onu saklama güdüsüyle hareket etmez. Anlık içgüdüleri ile yaptığı hareketlerde, agresif tavır sergilediğinde, bazı kişiler tarafından nankörlükle suçlanır. Kedinin doğasında olan bazı davranışlar gereği yaptığı
tavırlar da nankörlük olarak görülemez.
''

Kısacası hayvanın doğası bu. Doğası gereği sergilediği davranışı da "Nankörlük" olarak nitelendiremeyiz..
HeadCMoon yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

Okanisik Okanisik Vip Tema Web Tasarım A.Ş. Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Vip Tema Web Tasarım A.Ş.
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ö** I**
  • Mesajlar 1380
  • Beğeniler 699 / 702
  • Ticaret 21, (%100)
Çinliler de köpek kedi yiyorlar hem ölünce de değil acliktan da değil.
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

Vip Tema Web Tasarım A.Ş.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al