wmaraci reklam

Kediler sahibini bile yermiş. Nankörlüğün bu kadarı.

33 Mesajlar 3.473 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)
Merhabalar öncelikle kendimi tanıtıyım İstanbul 112`de çalışan sağlık personeliyim. Bugün bir vaka geldi bir bina da komşusundan haber alamıyormuş olay yerine gittik kapı kapalıydı. Polis geldi. Kapı kırılıp açıldı. Çok kötü bir koku yayıldı çok keskin bir ceset kokusu vardı -Hayatım boyunca unutamayacağım bir kokuydu- hemen salonda yaşlı bir kadın yerde ölü bir şekilde yatıyordu. Bu kısım normal ama yüzü kolları paramparçaydı etleri kemirilmiş özellikle de kafa kısmı bildiğin yenilmişti. Kediler koparıp koparıp yemiş. 2 kedi vardı başında biz gittiğimizde birisi de başka bir odada ölmüş. Daha sonra belediyeyi aradık cenaze için bizde nöbet yerimize gittik şuan evdeyim koku hala burnumda.

Sizce köpek olsaydı aynı şeyi yapar mıydı? Yoksa kediler cidden nankör mü?
hcmls mxaksoy

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

AllEyesOnMeEski AllEyesOnMeEski Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 3 / 24
  • Ticaret 2, (%100)
Sorunuzun bilimsel bir cevabı var. Kedilerin yaptığı şey köpekler içinde geçerli. Bununla ilgili bir araştırma vardı hatta.

Freelance Freelance Biz Ancak Rükuda Eğiliriz Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Freelance, Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 131 / 97
  • Ticaret 9, (%100)
Kediler açken yavru kedileri parçalayarak bile yerler buna şahit oldum Amasya’da bir gece vakti arabamın altında kan gördüm yola çıkacağım vakit bir baktın telefonun fenerini açarak büyük kedi yavru bir kediyi yiyordu beni görünce aldı yavru ağzına kaçtı hemen
samibey

kişi bu mesajı beğendi.

onur0061 onur0061 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** I**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 86 / 77
  • Ticaret 8, (%100)
Bence köpekler her şeyi yemezler yıllar önce bir köpeğim vardı bahçede beslediğim, köpeği izledim bir gün bir tane fare yakaladı, öldürdü ama yemedi öyle bıraktı. Bir de örnek olarak köpeklerle ava gidiyorlar köpek avı yemiyor.
Gerilim samibey

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Gglog Gglog bloglara frm kurmayın! Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 861
  • Beğeniler 167 / 264
  • Ticaret 1, (%100)

AllEyesOnMe adlı üyeden alıntı

Sorunuzun bilimsel bir cevabı var. Kedilerin yaptığı şey köpekler içinde geçerli. Bununla ilgili bir araştırma vardı hatta.

Onunla ilgili video izlemiştir önceden YouTube da köpeklerde sahipleri ölünce açlıktan yemiş.

Little things affect little minds.

LiDYASIZ LiDYASIZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek learner
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 134 / 186
  • Ticaret 4, (%100)
Köpek açlıktan ölse de yapmaz ama kedi yapar maalesef yıllar önce benzer olayı haber sitesinde okumuştum. Yaşlı kadın tek başına yaşıyor bir sürü kedisi var. Kadın son yıllarında tüm geliriyle bu kedilere bakıyor. Fakat kadın ölüyor, kediler kadını parça parça yiyor. Kadından haber alamayan komşular çilingir çağırıyor ve o dehşet manzarayla karşılaşıyor. Ben kedi de besledim köpek de. Bazı insanların kediden nefret etmesini anlamıyordum ama o haberden sonra kedi sevmeyenleri anlamaya başladım.

Buyrun benzer bir haber kaynağı:
http://m.milliyet.com.tr/yasli-kadinin-cesedini-kediler-yedi-gundem-519714/
Gerilim

kişi bu mesajı beğendi.

MRCBOX MRCBOX <?echo "Hello wmaraci";?> Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webtasarim
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 365 / 296
  • Ticaret 18, (%100)
dert ettiginiz şeye bakın siz öldükten sonra parçalansanız ne olur parçalanmasanız ne olur sanki 2 güne geri döneceksiniz aynı bedene
ASametYildirim cooper muratgny4254

kişi bu mesajı beğendi.

LiDYASIZ LiDYASIZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek learner
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 134 / 186
  • Ticaret 4, (%100)
Bir bebek gibi baktığın, beslediğin, sevgi gösterdiğin, rızkını onunla paylaştığın bir hayvan tarafından yenmek sence kulağa hoş geliyor mu?

Sokak hayvanları ya da vahşi hayvanlar tarafından yenmiyorsun, yıllarca her gün sabah akşam yemek verdiğin bir hayvan, bir öğün "öldüğün için" ona yemek veremediğinden dolayı hemen ilk fırsatta seni yiyor. İşte bu hayvanın nankörlüğünü vurgulamış konu sahibi arkadaş.

Köpekler de aç kalınca insan yer ama hiç bir köpek sahibini yemez. Çünkü onlarda sadakat hormonu aşırı vardır. Sahibinin cesedinin başında yıllarca bekleyebilir. Kedilerde ise bu hormon yok denecek kadar azdır.

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Hocam buradaki durum çok farklı. Günlerce haber alınamadığı ve bir kedinin de öldüğünü yazmışsınız. Bu durumda o kediler günlerdir besin alamamakta. Mecburen yaşamak için yemek durumunda kalmış.

Tabi bu kulağa hoş gelmiyor ama gercekten zor durumda kalsan ve öleceğini bilsen. Tek yemek kaynağında kedin olsa sen aynı şeyi yapmaz mıydın?

Ya yersin yada ölürsün. Bir kedi ölmeyi diğeride yaşamayı seçmiş. Bu sadece kediler için geçerli değil, bütün et yiyen hayvanlar o durumda aynı şeyi yapar.
creed74

kişi bu mesajı beğendi.

HeadCMoon HeadCMoon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 364
  • Beğeniler 155 / 154
  • Ticaret 12, (%100)
Kediler nankör değil mantıklıdır. İki kedi sahibi biri olarak söylüyorum, öldükten sonra toprağın altında solucana yılana yem olacağıma "bir bebek gibi baktığım, beslediğim, sevgi gösterdiğim, rızkımı onunla paylaştığım" kedilerim tarafından yenmeyi tercih ederim. :)

Olayı sadece kedi - köpek olarak algılanmasına karşıyım.

- Kıskandığı için evin bebeğini öldüren köpek var. (http://www.turkiyegazetesi.com.tr/Genel/a81903.aspx)

- Evin küçük çocuğunu, ona saldıran azgın bir köpekten koruyan kedi var. (https://www.youtube.com/watch?v=5-jfHszql3Y

- Kazadan kurtulduktan sonra yiyecek bir şey bulamadığı için kazada ölen insanları yiyen insanlar var. (https://onedio.com/haber/bir-hayatta-kalma-savasi-ucak-kazasinda-olen-arkadaslarini-yiyerek-kurtulan-16-genc-600588)

Sonuç olarak hayvan hayvandır. Vefa / Nankörlük insanlara ait duygulardır. Bir hayvanı insanmış gibi yargılamak bence tamamen yanlış!
Okeskin MuratAltun Ecancan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al