wmaraci reklam

Kendinizi kullandırtmayın!

13 Mesajlar 1.773 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ciplakyazar ciplakyazar .com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)
Bu yazıyı uzun zamandır yazmayı düşünüyordum. Ama sürekli erteleyip durdum. Şimdiye kadar Web tasarım, blogger, grafik vb. Konularda bir çok kişiye yardımcı olmuşumdur. Buradaki herkes elinden geldiğince az çok birilerine yardımcı oluyor zaten.

Kimsenin bir beklenti, çıkar, karşılık içinde olduğunu da sanmıyorum.

Ama bazıları var ki, insanı resmen aptal yerine koyuyor. Siz "yazık yaaa dur şuna bir yardım edeyim" diyorsunuz.

Adamdaki zihniyet; "bunu beleşe yaptıracak bir keriz bulurum nasıl olsa" oluyor.

İnanın tamamen böyle bir zihin yapısı var bunların.

Ben bu olayları defalarca yaşadığım için söylüyorum. Yani yeni bir olay oldu da, onun üzerine sinirden gelip yazdığımı falan düşünmeyin.

Neyse bu kötü tecrübelerden sonra bu tür insanlar yüzünden kimseye yardım etmemeye karar verdim.

Aksine bildiğim şeylerde bile, yardım etmekten imtina eder oldum.

Yani mesela çömezin biri gelmiş bir şeyler soruyor. (sitede hiçbir araştırma bile yapmamış, çünkü ona göre konu açıp sormak daha kolay)

Çömez dediğime de bakmayın, aşağılamak için demedim. Sadece daha az tecrübeli o kadar.

Neyse geliyor bu arkadaş soruyu yapıştırıyor. Bakıyorum ki, bildiğim bir mevzu yardımcı olabilirim. Ama yorum yapmak istemiyorum.

Çünkü o adamın, hiçbir araştırma yapmadan gelip konu açtığını biliyorum. Git araştır bul kardeşim. Biz salak mıyız bunca emek verdik, gözümüz ağrıyana kadar makale okuduk, siteyi defalarca bozup yaptık... Sen gelmişsin burada hazıra konacaksın.

Böyle beleşçi, insanları kullanma düşüncesine olan, işi bitince bir merhabayı bile esirgeyen insanlar yüzünden kimseye yardım etmek istemiyorum artık.

Eminim bazı arkadaşlar herkes öyle değil, yanlış düşünüyorsunuz gibi şeyler söyleyecek. Onlara da saygı duyarım.

Ancak bu benim kendi tercihim olduğu için onlardan da aynı saygıyı bekliyorum.
WebDost KursunKalemm birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

Ciplakyazar.com | Kişisel Blog ve Öyküler
wmaraci
reklam

bahtiyar35 bahtiyar35 Burası cennet değil Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 69 / 77
  • Ticaret 2, (%100)
sonuna kadar katılıyorum haklısınız
ciplakyazar

kişi bu mesajı beğendi.

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Kesinlikle sonuna kadar katılıyorum, daha fazlasını eklemek isterdim. Artık kimseye yardım etmemeyi tercih ederek sorunu çözdüm. Her ne kadar siz ya da ben böyle davransak da bu tip insanlar hiç değişmeyecek. Biri gidecek, diğeri gelecek.
yilmaz70 ciplakyazar

kişi bu mesajı beğendi.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Buna benzer bir konu açacaktım ben de.

Artık yardım etmekten soğudum açıkçası.

Mesela başka bir platformda birine özelden sitesini hızlandırması için yardımda bulundum. Teşekkür bile etmedi vatandaş. İçimden de söylendim, yalan yok.

Sonra bir baktım ki aynı vatandaş 3-4 gün sonra site hızlandırma konusu açmış utanmadan da ucuz bir fiyat vermiş.

Bir de yardım konularına ''ücretli destek'' teklifinde bulunanlara ciddi ayar oluyorum.

Yeni bir zihniyet türedi; yardım alma bahanesi ile işini beleşe yaptırmaya çalışanlar. Maalesef bu çok kötü bir zihniyet. Neden diyeceksiniz; asla o kişilerin işi rast gitmez. Kendilerince kazandıklarını sanıyorlar ama bir yere kadar. Zamanla anlarlar zaten hiç şüphem yok.

Teşekkür etme nezaketini göstermeyen, olumlu/olumsuz dönüş yapmayan herkesi engelleyeceğim bundan böyle.

Sonra deniliyor ki; neden yardımlaşma yok :)
birsevda 68136 darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

birsevda birsevda Maraba Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2208
  • Beğeniler 753 / 752
  • Ticaret 18, (%100)
Dorebar
yilmaz70
bahtiyar35
Gerekeni söylemişler ve sonuna kadarda haklısınız.
Ben geçenlerde bir arkadaşa baktım olacak gıbıı değil team ıle baglanıp yardım ettım.Bu söylenecek şey değil ama adam bana dedıgı laf sana bilgileri vereyim sen arada konu aç yazı yaz. Sitemi kas. Dedimki sen ne yapacan peki verdiği cevabı hiç unutmayacam ^^senin gibiler varken bana da keyfine bakması düşer^^ dedi.
Şuan mesaj kutum dolu bilerek mesajları silmiyorum kı bırı yardım ister bende dayanamam yardım ederim diye.
Dorebar yilmaz70 bahtiyar35

kişi bu mesajı beğendi.

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
İyilikten maraz doğar.
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Üzücü bir durum. Çoğu zaman ücretli istekleri bile "önemli değil" diyerek geri çevirmiş biri olarak sayısız kez başıma geldi.

Yinede bu durumu çözmek adına yardımlaşmayı bırakmanin doğru olduğunu sanmıyorum.

KamilHanci KamilHanci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Tasarım / Programlama
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** H**
  • Mesajlar 553
  • Beğeniler 29 / 172
  • Ticaret 4, (%100)
Bu yüzden en kötü işe 50₺ istiyorum.
ciplakyazar

kişi bu mesajı beğendi.

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Son zamanlarda pek giremiyorum ama çok önceden beri yilmaz70 arkadaşın defalarca ücretsiz desteğine şahit oldum. Hiçbir beklentisi olmadan ihtiyacı olanın sitesini inceler, rapor çıkarır ve yapılması gerekeni ya yapar, ya yazardı. O ve onun gibi, böyle yardımsever arkadaşları bezdirenler umarım halinden utanır.
Dorebar yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

Msasn Msasn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 50 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Normalde forumlarda herkes birbirine yardım eder. Yardım eden kişi yardım ettiği kişiden çokta bir şey beklemez açıkcası. Muhtemelen tekrar yardım ettiği konuya dönüp teşekkür etmiş mi diye bile bakmaz.

Tabi webmaster forumlarında insanların yapacakları yardımları aynı zamanda işleri olduğundan ister istemez yardım edenin en azından verdiği emeğe saygı beklemesi son derece olası. Ben ortada bir yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyorum ancak yinede yardımınıza insanca karşılık vermeyen üyeyi ve konuyu paylaşırak bu konuyu aydınlatmanız, bir yardım topluluğuna bu konuyu açmanızdan çok daha faydalı olacağını düşünüyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al