freelance iş ilanları

Kodlama Dil Öğrenme İsteğim Var Ama Korkumda Var

24 Mesajlar 4.075 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

cavoz adlı üyeden alıntı

bu programı biliyorum. bununla yapılmış ya da benzeri oyunlara boş işlerle uğraşmak demenize katılmıyorum. armorgames.com gibi bir örnek var önümüzde. profesyonel flash oyunlarla dolu bir site. her oyunun sayfasında yapımcısı ve diğer oyunlar bulunuyor. flash oyun kaliteli bir sektördür. benim oyun yapma ile herhangi bir ilişkim yok yanlış anlaşılmasın. yalnızca oyun oyundur. assassins creed serisinin hastası olduğu gibi bir tower defence oyununun da hastası vardır ve ikisi de oyundur diyorum sadece.

Ben flash oyunlardan bahsetmiyorum. Yazdığım yorumları, kaliteli ve bu sektörde ismini duyurmuş oyunlar için yazdım. Örneğin; Call of Duty, Crysis serileri veya son zamanlarda çıkan veya çıkacak oyunlardan bahsediyorum.

wmaraci
reklam

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)

Orkun adlı üyeden alıntı

Hocam biraz beklerseniz bir makale yazıyorum tüm sorularınıza cevap olarak.

Tamam hocam.

Ek Olarak:

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

Ben flash oyunlardan bahsetmiyorum. Yazdığım yorumları, kaliteli ve bu sektörde ismini duyurmuş oyunlar için yazdım. Örneğin; Call of Duty, Crysis serileri veya son zamanlarda çıkan veya çıkacak oyunlardan bahsediyorum.

Hocam o tür oyunlar taş çatlasa yine yapılmaz.

• Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

agg1401 adlı üyeden alıntı

Hocam o tür oyunlar taş çatlasa yine yapılmaz.

Hani çok azimliydin. :) Yanlış hatırlamıyorsam Ubisoft'ta çalışan Türkler vardı. Yapılamaz diye bir şey yok. Yaşının 17 olduğunu söylemişsin. Biz de senin yaşlarından geçtik. Büyük ihtimalle düşüncelerin 1-2 sene sonra değişir.

• Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)

Hani çok azimliydin. :) Yanlış hatırlamıyorsam Ubisoft'ta çalışan Türkler vardı. Yapılamaz diye bir şey yok. Yaşının 17 olduğunu söylemişsin. Biz de senin yaşlarından geçtik. Büyük ihtimalle düşüncelerin 1-2 sene sonra değişir.

Hoca azimliyim dedim evet ama o tür oyunlar planımda olmayacak, onu demek istedim. Hocam sanmam değişmeyecektir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

Hoca azimliyim dedim evet ama o tür oyunlar planımda olmayacak, onu demek istedim. Hocam sanmam değişmeyecektir.

Görürüz. :D Taş çatlasın 3 sene veriyorum. 3 sene sonra gel beni bul ve hala oyun yapımı konusunda istekli misin bana söyle :D Bu süre içerisinde isteğinde değişme olmazsa zaten daha iyi yerlere gelirsin. Tabii ki bu senelerini nasıl geçirdiğine bağlı. Umarım isteklerini gerçekleştirirsin.

Orkunx Orkunx Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 208 / 148
  • Ticaret 6, (%100)
http://www.acikteknoloji.com/profesyonel-oyun-yapimi/

Arkadaş Indie Game olarak bahsediyor :)

Ek Olarak:

Görürüz. :D Taş çatlasın 3 sene veriyorum. 3 sene sonra gel beni bul ve hala oyun yapımı konusunda istekli misin bana söyle :D Bu süre içerisinde isteğinde değişme olmazsa zaten daha iyi yerlere gelirsin. Tabii ki bu senelerini nasıl geçirdiğine bağlı. Umarım isteklerini gerçekleştirirsin.

10 Yaşımdan beri Game Maker ile uğraşıyorum hocam 6 Seneden beri.Şuan hem PHP ile uğraşıyorum hemde Game Maker ile.Bilişim bölümüne gidiyorum.Zor bir şey değil yeterki insan alışsın.İnsanların gözünü korkutabilecek hiç bir şey yok.

• Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)

Bakalım görelim derim.

Orkun adlı üyeden alıntı

http://www.acikteknoloji.com/profesyonel-oyun-yapimi/

Arkadaş Indie Game olarak bahsediyor :)

Ek Olarak:
10 Yaşımdan beri Game Maker ile uğraşıyorum hocam 6 Seneden beri.Şuan hem PHP ile uğraşıyorum hemde Game Maker ile.Bilişim bölümüne gidiyorum.Zor bir şey değil yeterki insan alışsın.İnsanların gözünü korkutabilecek hiç bir şey yok.

Haklısınız hocam o zaman Game Maker kullanacağım. Epey alışana kadar GML kullanmam alıştıktan sonra GML kullanacağım, ilk oyunum tıklamalı oyundu ikinci oyunum ne olmalı sizce?

• Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 208 / 148
  • Ticaret 6, (%100)

Bakalım görelim derim.

Haklısınız hocam o zaman Game Maker kullanacağım. Epey alışana kadar GML kullanmam alıştıktan sonra GML kullanacağım, ilk oyunum tıklamalı oyundu ikinci oyunum ne olmalı sizce?

Önce basit olarak sistemleri öğrenin öyle kimsenin oynaması şart değil.Oynatmak için değil öğrenmek için yapın.Platform oyunu ile başlayın derim.

Ek Olarak:

Bakalım görelim derim.

Önce basit olarak sistemleri öğrenin öyle kimsenin oynaması şart değil.Oynatmak için değil öğrenmek için yapın.Platform oyunu ile başlayın derim.
3525

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)

Orkun adlı üyeden alıntı

Ek Olarak:

Anladığım kadarı ile önce sistemi öğren daha sonra öğrenmek için GML öğrenmeye başla daha sonra her öğrendiğin kodu alıştırma yap demek istediniz de mi?

• Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 208 / 148
  • Ticaret 6, (%100)
Aynen öyle.Zaten ilk olarak GML Öğrenmeniz gerekmez.GM ile Library kullanarak Sürükle bırak ile de oyun yapabilirsiniz.Ancak tavsiyem buna hiç başlamadan GML öğrenmeniz.İlk yazdığım mesajda GML öğrenmeniz için paylaşım yapan tek Türk forumunun linkini gönderdim.

wmaraci
Konuyu toplam 13 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 13 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al