Köpek Beslemek İstiyorum Tavsiyeleriniz Çok ÖNEMLİ [Lütfen Okuyunuz]

23 Mesajlar 2.565 Okunma
smmexpress

hasanayt hasanayt Ogreniyor.php Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine T.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 126 / 125
  • Ticaret 6, (%100)
Arkadaşlar uzun zamandır köpek beslemek istiyordum ve halen istiyorum. Ama bu konuda o kadar çok tecrübesiz ve bilgisizim ki kısaca şöyle özetleyeyim ailem böyle yetiştirmiş köpek v.b hayvanların eve sokulmayacağı anlayışı ile hatta ve hatta eve 1-2 sefer köpek getirme girişimim olmuştu(küçük iken bahçeye) ben yokken sabah dedem alıp uzaklarda bırakmış :) o kadar yani şimdi büyünce bahçemde sürekli ilgilenebileceğim bir köpek istiyorum.

Tercih olarak sibirya kurduna o kadar çok sıcak bakıyorum ki ilk getirdiğimiz köpek oydu ve içim bir ugte kaldı diyebilirim.

Ama istediğim onu eğitebileceğim (profesyonel olmasa da herkes gibi) beni tanıyacak, git-gel gerekirse koşuları beraber yapıcaz evin yolunu bilecek falan fılan :)

teşekkürler.

wmaraci
reklam

werfection werfection WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 374
  • Beğeniler 69 / 83
  • Ticaret 18, (%100)
Gerçekten muhteşem bir hayvan. Köpek, fakat ilgilenmen şart. Onunla vakit geçirmen gerekiyor. En azından günde 1 saatini ayırıp ilgilenmelisin. Onun dışında bahçedeyse tuvalet sorunu olmayacak aksi halde sürekli günde 3 defa 4 defa tuvaletini yapması için dışarı çıkartman gerekiyor. Eğer konumun ve durumun el verişli ise 1 dakika durma al derim. Fakat unutmaman gereken bir durum söz konusu gerçekten bakabileceğine inanıyorsan. Zaten 3 ay 4 ay baktıktan sonra bir alışıyorsun evladın gibi oluyor :D
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

hasanayt hasanayt Ogreniyor.php Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine T.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 126 / 125
  • Ticaret 6, (%100)

werfection adlı üyeden alıntı

Gerçekten muhteşem bir hayvan. Köpek, fakat ilgilenmen şart. Onunla vakit geçirmen gerekiyor. En azından günde 1 saatini ayırıp ilgilenmelisin. Onun dışında bahçedeyse tuvalet sorunu olmayacak aksi halde sürekli günde 3 defa 4 defa tuvaletini yapması için dışarı çıkartman gerekiyor. Eğer konumun ve durumun el verişli ise 1 dakika durma al derim. Fakat unutmaman gereken bir durum söz konusu gerçekten bakabileceğine inanıyorsan. Zaten 3 ay 4 ay baktıktan sonra bir alışıyorsun evladın gibi oluyor :D

Teşekkür ediyorum fakat pek bir tecrübeye sahip olmadığımdan hangi cinsi almam konusunda fikirsiz kaldım.

Onlygoodme Onlygoodme Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 23 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Beslemiş biri olarak tavsiyelerim: Rottweiler,Doberman veya Alman Kurdu

wmaraci
wmaraci

4u24 4u24 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek müzisyen
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 610
  • Beğeniler 376 / 170
  • Ticaret 5, (%100)
kardeşim ben labrador beslicem inşallah ama bulamadım çikolota labrador cinse ama bulabılırdım işte fırsat olmadı bulmama

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Alman Kurdu ve Golden Retreiver besliyorum. 180m2 evin içinde bakıyorum. Benimde ailem ilk başta eve alma konusunda bayağı bir problem yaratmıştı ancak şuan bir sorun yok. İlk köpeğin olacaksa kesinlikle sibirya kurdu almamanı öneririm. Özgürlüğü çok seven bir hayvan bu yüzden yetiştirmekte zorluk çekersin. Daha sakin ve uysal bir hayvan olsun ilk köpeğin. Ayrıca sürekli ilgi göstermen gerekecektir. "Günde 2 kere dışarı çıkarırım, birazda severim yeter" kafasındaysan hiç almamanı tavsiye ediyorum. Dışarıdan bakıldığında hayvan beslemek güzel ancak sahibi için hiçte kolay değil emin ol.
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

53456 53456 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)
Zamanında bizimde sibirya kurdumuz vardı, sakin hayvan adı hera en son gelin gitmişti garibim :D
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

AhmetKarabulut AhmetKarabulut WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1077
  • Beğeniler 361 / 361
  • Ticaret 33, (%100)
Sibirya kurduna Türkiye iklimi zor geleceği için sizin içinde zor olacaktır. Zaten bu şekilde hayvanların alınmasına da karşıyım, ne kadar talep o kadar talebi karşılamak için çaba. Bence bir barınağa gidip içinize sinen bir köpeği alabilirsiniz, tür önerisi istiyorsanız illa Rottweiler tavsiye edebilirim bahçe için uygun bir köpek ve çok sadık.
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

ozgurgezen ozgurgezen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Muhendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 224 / 225
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba,
Sibirya kurdu arkadaslarinda dedigi gibi zor bir kopek, tavsiye etmem.
Hem uysal, hem aile fertlerine hem insanlara karsi nazik ama yeri geldiginde de uzerine olmayan cinsi alirdim.Yerli mali yurdun mali; kangal.
arkadaslar Rottweiler demisler ama sahibinden baska itaat etmez kimseye, egitemez isen cok fena sonuclari olur.
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Merhaba,karasuzlığını ve tecrübesizliğini forumda ki tavsiyeler ile gidermeye çalışman forum içn güzel,alacağın köpek için kötü bir haber zira ne biz senin sağlayabileceğin koşulları bilebiliriz nede senin bizlerin tavsiye edeceği köpek ırkına sahip çıkışını.
Kendim 2 adet köpek sahibiyim 1i pitbull diğeri boxer. Eşimin ise geçtiğimi günlerde yaşlılığından dolayı (15 yaşında) aramızdan ayrıln bichon havanese i vardı.

Uzun lafın kısası önce ırk sorusu yanlış zira hazır mısın seninle birlikte 15 yıl geçirecek bir canlının sorumluluğunu almaya ve hayatını ona göre düzenlemeye hazir mısın. Sorunun cevabı evet ise,bulunduğun şehirdeki hauvan barınağına gitmen veya hayvan edindirme sitelerinde ki köpeklere göz atmanı tavsiye ederim.
Neticede bu bir telefon ya da ne bileyim kazak değil şeklini beğenip alasın. Değil mi? O zaman her ebeveyn beğenmediği çocuğunu kapı önüne koysun :).

Demem o ki hazırsan git ısındığın köpeği al ve ona iyi bir hayat sun
birsevda ozgurgezen hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al