wmaraci reklam

KPSS Puan Hesaplama

8 Mesajlar 2.284 Okunma
wmaraci reklam

kpssdelisi kpssdelisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)
2014 KPSS öncesi deneme sınavlarından aldığınız netler ile tahmini kpss puanınızı hesaplayabilirsiniz, doğru ve yanlış sayılarınızı buraya girerek -> KPSS Puan Hesaplama tahmini puanınızı öğrenebilirsiniz, 2013 KPSS katsayıları kullanılarak oluşturulan puan hesaplama robotu yerine Ösymnin kpss puanlarını nasıl hesapladığını detaylı olarak öğrenmek istersenizde Ösym'nin 2010 KPSS Ortaöğretim / Önlisans P93 Puan Hesaplamasını örneklendirdiği bu sayfayı inceleyerek öğrenebilirsiniz.

KPSS Puan Türleri

KPSS P10 Puanı: Kpss A (Lisans mezunları için), Öğretmenlik atamalarında kullanılan puan türüdür.

KPSS P3 Puanı: KPSS B Genel Kültür – Genel Yetenek(Lisans mezunları için) Memur, mühendis, sağlıkçı, din hiz. vb. memur atamaları için puan türüdür

KPSS P121 Puanı: ÖABT(Alan) P10 Puan türüne ek olarak hesaplanan puandır.

KPSS P93 Puanı: KPSS B Genel Kültür – Genel Yetenek(Önlisans mezunları için) Memur atamalarI için puan türüdür

KPSS P94 Puanı: KPSS B Genel Kültür – Genel Yetenek(Lise mezunları için) Memur atamalarI için puan türüdür

Kaynak: Puan Hesaplama
contentwriter

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

realcorumlu realcorumlu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek memur
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 8 / 8
  • Ticaret 9, (%100)
Haci kpssforum icinde ekleyim pm bekliyorum

• Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)
pm attım kpssforum adresindede kullanabilirsin hocam

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
İşe temelden başlayacak birisi için uygun ortaöğretim düzeyinde yayın öneriniz varmıdır?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)

İsa adlı üyeden alıntı

İşe temelden başlayacak birisi için uygun ortaöğretim düzeyinde yayın öneriniz varmıdır?

Ortaöğretim düzeyi için yayınların içeriği, kalitesine ve anlatımlarına ne yazık ki hakim değilim yanlış yönlendirip işinize yaramayacak bir yayın önermeyeyim ancak bence öncelikle derslerdeki eksik konularınızı belirleyin, eksiklerinizin üzerine daha çok yoğunlaşın mesela denklemlerde x+2=5 x kaçtır tarzında sorulara tamamen hakimseniz bu konuları baştan sona günlerce çalışarak, bu konulardan test çözerek zaman harcamayın, eksik konularınızı birkaç farklı yayından deneme çözerek belirleyin onlara daha fazla vakit ayırın, işede komple temelden başlayacaksınız ve hemen hemen her konuda ufak-büyük eksikler varsa da 0'dan ilk konulardan konu anlatımlarını okuyun, o konulardan farklı yayınlardan bol bol test çözün tek bir yayına bağlı kalmayın, konu anlatımı uzaktan eğitim videolarını izleyin derim, bu çalışmalarda sitemizdende yararlanabilirsiniz daha çok lisans ağırlıklı konu anlatımları olsada olabildiğince yalın, yer yer önemli olabilecek detaylara girerek konu anlatımları eklemekteyiz buradan ulaşabilirsiniz KPSS Konu Anlatımı iyi çalışmalar

• Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)

kpssdelisi adlı üyeden alıntı

Ortaöğretim düzeyi için yayınların içeriği, kalitesine ve anlatımlarına ne yazık ki hakim değilim yanlış yönlendirip işinize yaramayacak bir yayın önermeyeyim ancak bence öncelikle derslerdeki eksik konularınızı belirleyin, eksiklerinizin üzerine daha çok yoğunlaşın mesela denklemlerde x+2=5 x kaçtır tarzında sorulara tamamen hakimseniz bu konuları baştan sona günlerce çalışarak, bu konulardan test çözerek zaman harcamayın, eksik konularınızı birkaç farklı yayından deneme çözerek belirleyin onlara daha fazla vakit ayırın, işede komple temelden başlayacaksınız ve hemen hemen her konuda ufak-büyük eksikler varsa da 0'dan ilk konulardan konu anlatımlarını okuyun, o konulardan farklı yayınlardan bol bol test çözün tek bir yayına bağlı kalmayın, konu anlatımı uzaktan eğitim videolarını izleyin derim, bu çalışmalarda sitemizdende yararlanabilirsiniz daha çok lisans ağırlıklı konu anlatımları olsada olabildiğince yalın, yer yer önemli olabilecek detaylara girerek konu anlatımları eklemekteyiz buradan ulaşabilirsiniz KPSS Konu Anlatımı iyi çalışmalar

Teşekkür ederim.

Sizin siteniz daha çok eğitim konuları üzerine mi yoğunlaşıyor? Yoksa atama v.b haberleri d takip edebilirmiyiz?

• Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)

İsa adlı üyeden alıntı

Teşekkür ederim.

Sizin siteniz daha çok eğitim konuları üzerine mi yoğunlaşıyor? Yoksa atama v.b haberleri d takip edebilirmiyiz?

Sitenin orjinal içerikleri; konu anlatımları, ders notları üzerine, haberler-atamalar-ilanlar gibi konularda orjinal içerik yayınlamıyoruz ama yine sitemizden bazı öncü memur haber sitelerini takip edebilirsiniz şuradan http://www.kpssdelisi.com/haberilananasayfa.html 10dan fazla kamu haber sitesine, haberler ve ilanlara buradan ulaşabilirsiniz
contentwriter

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Ben 2012 yılından beri bu tür haberleri takip edebileceğim sağlam bir kaynak bulamadım maalesef. Sitenizi takip edeceğim konuyu da dağıttım kusura bakmayın puan hesaplama aracını inşallah 4 ay sonra kullanacağım.
İyi çalışmalar, başarılar...
kpssdelisi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al