wmaraci reklam

Mustafa Kemal Atatürk'e - 100lider - Oy verelim

27 Mesajlar 3.230 Okunma
smmexpress

MehmetFazilK MehmetFazilK - Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 198 / 255
  • Ticaret 30, (%100)
Boş Muhabbet ---
cooper

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Sdr1034 Sdr1034 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 530
  • Beğeniler 18 / 69
  • Ticaret 32, (%100)
MehmetFazilK Siz kendi kendinize tribe giriyorsunuz. Toplumun dini olmaz. Bunu araştırarak da biraz beyin fırtınası yaparak da kavrayabilirsiniz. Kimse müslümanlığa bir şey dediği yok ki zaten ben de bir müslümanım. Türk olmak zorunuza mı gidiyor,toplum olarak çözmüş değilim. Türk olarak Osmanlı'yı da müslümanlığı da kabul ediyorum,ediyoruz. Fakat araştırma yoksunuz olmak GökTanrı dinini pek bilmemek oluyor sanırım. Fanatiklik ne oluyor,takım mı tutuyoruz? Az bilgi çok fikir sahibi olmayın. Sağlıcakla.

• Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 198 / 255
  • Ticaret 30, (%100)
Sd***34 Kolay Gelsin

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Herhangi bir ırk, din sahibi değilim. Dunya uzerinde saf irk denen bir şeyde yok zaten.

Benim gibi insanlar bilime dolayisiyla "EVRİM" e inandigindan(Evrim bir inanc konusu değil gerçekliktir, burdaki inanmak anlami o gercegi vurgulamak adina kullanilmiştir) ırk diye bir kavramin olmadigini herkesin ortak bir atadan geldiğini bilir.

Şayet yine dini bir inancim olmadiğindan Türkiyenin genelinin muslüman olduğu söylemi çok gereksiz ve bencilce benim gibi yüzbinler(milyonlar) var o yüzden toplumun dini olmaz kişinin olur. Atatürk bu milletin ve ülkenin ortak değeri ve paydasidir, peygamberlerle veya inançlarinizla kiyaslama yapip polemik yaratmaya gerek yok. Herkesin hayati kendine aldiği sorumluluklar ve kararlar kendine. Dolayisiyla birakin da bir insan nerede oy kullanip kullanmayacagina hangi anketin gereksiz olup olmadigina kendisi karar versin.

Şunu da belirtmek istiyorum. Ne osmanliyi ne de onların dayattiği hicbir şeyi kabul etmiyorum. Benim tarihim Cumhuriyetle başlar. O yüzden genellemeler yapmayın lutfen konu altinda. Yoksa bunun sonu gelmez.

wmaraci
wmaraci

Katzfiel Katzfiel x² + y² = ∞ Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 770
  • Beğeniler 5 / 173
  • Ticaret 30, (%100)
arkadaslar konuyu ben acmistim ama inanki bu kadar tartisma olacagini tahmin etmedim.sadece ben oy verdim vermek isteyenler varsa girip oy verebilir diye paylasmak istedim.baska bir niyetim amacim yoktu.

konu silinebilir.tartisma uzayacaksa.

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
MehmetFazilK Daha 19 yaşındasın, at gözlüklerini çıkarman için, çok ama çok okuman gerekiyor. Sadece ailenden öğrendiğin dine değil, okuyarak inandığın dine sahip çık. Yoksa çok geç değil, sende şeriat için çırpınırsın...

• Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 198 / 255
  • Ticaret 30, (%100)
bekirbulut At Gözlüklerini bize gösterdiğinizden dolayı Sadece gülüyorum :)

Ayrıca kullandığınız terimler hakkında bilgi sahibi olmanızı öneririm şeriat dediğiniz kavramı kulaktan dolma ve size gösterilen veya görmek istediğiniz gibi görüyorsunuz anlamına gelecek olursak Kuran’ın ayetlerine, Hazreti Muhammet’in sözlerine ve yaptıklarına, bunlardan çıkarılmış yorumlara dayanan, insanın yaşamını, toplumsal yaşamı düzenleyici dinsel kurallar bütünü, İslam hukuku. bu şekilde öğrenmiş oldunuz artık doğru yerde kullanabilirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al