Herhangi bir ırk, din sahibi değilim. Dunya uzerinde saf irk denen bir şeyde yok zaten.

Benim gibi insanlar bilime dolayisiyla "EVRİM" e inandigindan(Evrim bir inanc konusu değil gerçekliktir, burdaki inanmak anlami o gercegi vurgulamak adina kullanilmiştir) ırk diye bir kavramin olmadigini herkesin ortak bir atadan geldiğini bilir.

Şayet yine dini bir inancim olmadiğindan Türkiyenin genelinin muslüman olduğu söylemi çok gereksiz ve bencilce benim gibi yüzbinler(milyonlar) var o yüzden toplumun dini olmaz kişinin olur. Atatürk bu milletin ve ülkenin ortak değeri ve paydasidir, peygamberlerle veya inançlarinizla kiyaslama yapip polemik yaratmaya gerek yok. Herkesin hayati kendine aldiği sorumluluklar ve kararlar kendine. Dolayisiyla birakin da bir insan nerede oy kullanip kullanmayacagina hangi anketin gereksiz olup olmadigina kendisi karar versin.

Şunu da belirtmek istiyorum. Ne osmanliyi ne de onların dayattiği hicbir şeyi kabul etmiyorum. Benim tarihim Cumhuriyetle başlar. O yüzden genellemeler yapmayın lutfen konu altinda. Yoksa bunun sonu gelmez.