wmaraci reklam

Nasıl bir dövme yaptırıyım

25 Mesajlar 2.396 Okunma
smmexpress

cumak27 cumak27 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Endüstri Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 87 / 87
  • Ticaret 19, (%95)

İsa adlı üyeden alıntı

Ben bir ara enseye barkod dövmesi yaptırmayı düşünmüştüm. Adını hatırlayamadığım bir filmde görmüştüm. Pişman olurum sıkılırım diye vazgeçmiştim.

Hitman galiba çok sağlam film en son çıkanı Hitman : Agent 47

wmaraci
reklam

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)
Dövme aşktır, bende yakın bir tarihte kolumun dış tarafına Atatürk imzası yaptırmayı düşünüyorum. Sıkılma konusunu bende düşündüm, kalıcı dövmeler bile çıkartılıyor artık zaten.

Abdest konusu ise, arkadaş belirtti zaten. Abdestin tutar fakat halk arasında yanlış bilindiği için yanlış gözlere takılabilirsin.

Kimseyi iplemezsen problem yok :)

Saxlorn Saxlorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 53 / 40
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaş, adam orada 'nasıl' demiş, hadislerle dövmeyi kötüleyelim dememiş ki: bence Görsellerden 'dövme' yaz beğendiğin çıkar, illa ki.

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
24 yaşında yaptırdığın dövmeyi 50 yaşında da taşıyabilmelisin. Buna göre bir karar vermen daha doğru olacaktır. Bende de 3 dövme var ve hepsi farklı fontlarla yazılmış bazı cümlelerin baş harflerınden oluşmuş kısaltma kodlar ve hepsi bana ve çoğu kişiye göre gayet iyi duruyor. Fikir istemişsin biri hadis vermiş biri cami demiş. Bunların hepsini bende araştırdım. Peygamber efendimiz doğru bulmamış ancak abdest noktasında sıkıntı çıkmıyor. Dövme yaptırınca sana tuhaf sorular gelecektir, cumaya gidince tip tip bakacaklardır ama sen de onlara tip tip bakmayı ve iplememeyi bileceksin. Eğer bunları beceremeyen takıntılı biriysen şimdiden vazgeç. Çünkü dövme bir çeşit dışa vurumdur. Duygularını dövmelerinle anlatabilirsin. Geri kafalı insanlara takılma, geç.

Ha bu arada unutmadan; yaptır veya yaptırma demiyorum ama insan belli bir zamandan sonra bu tarz şeylerden sıkılıyor. Gerçi kendine yakıştığını düşündüğün zaman sıkıntı olmuyor ama yine de silmek felan baya masraflı. 100 liraya yapıyorsun 3 bin liraya siliyorlar bilgin olsun.

Son olarak asıl soruna gelelim. Dediğim gibi sana göre çok anlamlı sözlerin baş harflerini farklı bir fontla yazdırabilirsin istediğin yere veya şu an benim avatarımda olan maserati logosu çok iyi bence :)

wmaraci
wmaraci

cmcfilm cmcfilm art Kimlik Onayı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek 3B Modelleme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad I** G**
  • Mesajlar 578
  • Beğeniler 326 / 117
  • Ticaret 23, (%100)
Dövme yaptırmak bence bir ne bileyim aşktır arkadaşında dediği gibi islama bakarsak sadece islamın tanırısı yasaklamıştır abdest konusunda su geçirir .

Ben boynuma bir tane bozkurt motifli türk yazısı var ama geçici kalıcı dövme yaptırmadan önce ilk başta geçici dövmeyi yaptırır nasıl durduğuna bakar beğenirsem sonra aynısını kalıcı olarak yaptırırım.Ve İlerleyen zamanlarda vücut geliştirme sonrası koluma tribal dövme yaptırmayı düşünüyorum gögüslere kadar.

Katzfiel Katzfiel x² + y² = ∞ Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 770
  • Beğeniler 5 / 173
  • Ticaret 30, (%100)
tribal tarzi birsey omuzuna koluna yaptirabilirsin. veya gogusune aslan veya sirtina ejderha tarzi seyler ;)

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)

echo " Ne mutlu Türküm diyene.";

?>

Ben de bunu yaptırmayı düşünüyorum.

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Hint kınası ile arkadaş bütün kola yıldız yaptırdı 1 - 2hafta tepki aldı sonra anladı ki dedi ki iyiki gecici yapmışım
Kanuni

kişi bu mesajı beğendi.

Androman Androman IRC... Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 464
  • Beğeniler 177 / 178
  • Ticaret 15, (%100)
Vücudumda tane dövme var, irili ufaklı. Ama şunu anlamalısın kardeş, buralara girip nasıl bir dövme yaptırayım dersen, o dövmeden 2 gün sonra sıkılırsın. Vücuduna kazıyacağın bişeyi başkasına sormak nedir? Benimsediğin birşeyi git yaptır, beğenilsin yada beğenilmesin, sen mutlu ol. Başkasının fikri ile dövme mi yaptırılır. Dikkatli olman dileği ile, bol şans.

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Merhaba hocam, tribal şekilli dövmeleri düşünmemelisin artık onlar çok eskidi. Old school dövme modellerine bakmanı tavsiye ederim. En fazla 10-15 cm çapındaki dövmeler hem senin gözünü yormaz, hem de sıkılmazsın. Dövmeciye gittiğin zaman kataloglardan bakma, onlar herkesin vücudunda olan şeyler. İnternette dövme modellerine bakarken nadir çizilmiş modeller bul, sana yakışsın.

Hadislerle dövmeleri kötüleyenlere falan itimat etme, ben yıllar önce ilk dövmemi yaptırmadan, ona sor buna sor derken diyanet işleri bakanlığına hem e posta attım hem telefonda görüştüm. Abdest için sıkıntı çıkarmadığından dolayı hiç bir sıkıntısı yok...

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!
wmaraci
Konuyu toplam 10 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 10 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al