wmaraci reklam
lidertakipci

Ne Kadar Araştırıyorsunuz?

25 Mesajlar 1.956 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

umutr umutr Project Development Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Digital Marketing
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
Merhaba dostlar,

Aranızda beni tanıyan kişiler muhakkak vardır, ben genelde tartışma konusu açmam veya tartışmalara pek dahil olmam. Fakat bu gece iş yoğunluğuna biraz ara vererek hem forumda vakit geçirmek hemde bir akşam sohbeti tadında gerçekten merak ettiğim bir konuyu tartışmaya sunmak istiyorum. "Ne kadar araştırıyoruz?"

Kendimden örnek vermek gerekirse ben araştırmayı seven, bir konuyu tek bir kaynak haricinde farklı kaynaklardan gözlemekten keyif alan biriyim. Yeri geldiği zaman Türkçe kaynakların yetersizliğinden yabancı kaynaklara da kaymaktan hiç çekinmiyorum. Bazı kişileri sıkan bu durum aksine bana keyif veriyor ve saatlerce kendimi araştırmaya verebiliyorum.

Merak ettiğim konu bu durum siz dostlarımda ne şekilde işliyor, araştırdığınız bir konuda "Google ilk sayfada yeterli diyerek bırakıyor musunuz?" veya "her zaman daha kapsamlısı vardır" diyerek ilerliyor musunuz?

Bu konuda sizlerin değerli görüşlerini gerçekten merak ediyorum, herkesin ilgisine şimdiden teşekkürler.

wmaraci
reklam

hesapucreti hesapucreti İyilik kazandı Gümüş Üye
  • Üyelik 25.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Profesyonel Kameraman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1775
  • Beğeniler 558 / 560
  • Ticaret 23, (%100)
Kesinlikle bende araştırıyorum, özellikle yabancı forumlar aradığım konular genelde web üzerine olduğunda yabancı kaynaklar çok yol gösterici oluyor.

Onun dışında türk sitelerinde seninde dediğin gibi ilk site her zaman öncelik ama sonraki sitelere de göz gezdirmeden geçmeyenlerdenimdir.

3000 Adet İnstagram Özel İsimli Kullanıcı Adları SATILIKTIR - PM ATABİLİRSİNİZ

• Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
Samusya Benim yabancı kaynaklarda gözlemlediğim bir başka konu Türkçe kaynaklara göre çok daha detaya giriyorlar. Bizim Türkçe kaynaklar biraz bilgiyi yüzeysel verirken yabancı kaynaklarda aklındaki tüm soru işaretleri bir makalede giderilebiliyor. Türkçe olarak da çok kaliteli yayınlarımız var fakat bunları biraz daha geliştirmemiz gerekiyor. Tabiri caizse yayın yapmak için değil de gerçekten yardımcı olmak için çabalamalıyız. (Sözüm meclisten dışarı bu bir genelleme değildir.)
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Mesela ben bir konuyu kafaya takınca onu hallaetmeden bırakmam. Örneğin web sitemi hızlandırmak ve google page speed değerini arttırmak istiyordum.

Onlarca eklenti kurdum belli bir yere kadar getirdim sonra @NettaCompany ekibi yardım etti siteyi baya hızlandırdık. Şimdi avrupa da site hızı gayet güzel ama Amerikada 30 saniyede açılıyor. Ne kadar CDN denediysem sorunu halledemedim.

Şuan temamdaki gereksiz olan tüm dosyaları silmeye çalışıyorum. Binlerce hatta onbinlerce satırlık kodu tek tek kontrol edip düzenlemeye çalışıyorum. Bütün resimleri tek tek indirip birden fazla resim sıkıştırma servisiyle sıkıştırıp tekrardan yüklüyorum.

Temamdaki php sorgu sayısını azaltmaya ve temamda kullanmadığım css kodlarını teker teker silmeye çalışıyorum.

O kadar fazla site gezdim ki en son 50 ye yakın yeni sekme vardı. :D Şuan galiba Dünyada bir ilk olan PHP sıkıştırma kodunu yaptım. Bazen sorun veriyor ama geliştirebilirsem ortaya harika bir sonuç çıkacak gibi :D

Neyse ben fazla konuştum tekrardan siyah beyaz olan kod editörüme döneyim :)
muratgny4254

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
ASametYildirim Emeğinize sağlık, size gerçekten çok fazla denk geliyorum duruşunuzdan belli ki meraklı, bilgili ve araştırmayı seven birisiniz. Maşallah başarılarınızın devamını diliyorum, ek olarak kolay gelsin. :)
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

hesapucreti hesapucreti İyilik kazandı Gümüş Üye
  • Üyelik 25.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Profesyonel Kameraman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1775
  • Beğeniler 558 / 560
  • Ticaret 23, (%100)

umutr adlı üyeden alıntı

Samusya Benim yabancı kaynaklarda gözlemlediğim bir başka konu Türkçe kaynaklara göre çok daha detaya giriyorlar. Bizim Türkçe kaynaklar biraz bilgiyi yüzeysel verirken yabancı kaynaklarda aklındaki tüm soru işaretleri bir makalede giderilebiliyor. Türkçe olarak da çok kaliteli yayınlarımız var fakat bunları biraz daha geliştirmemiz gerekiyor. Tabiri caizse yayın yapmak için değil de gerçekten yardımcı olmak için çabalamalıyız. (Sözüm meclisten dışarı bu bir genelleme değildir.)

Kesinlikle katılıyorum, bilgiye dayalı değilde reklama dayalı web sitelerimiz olduğundan dolayı sanırım bu senin dediğin oluyor.
Adsense ile kazanmak için yarım yamalak bilgi kirliliğine göz yumuyoruz maalesef. Tabiki işini hakkı ile yapanlar yok mu var. Emeklerinin karşılığını mutlaka alıyorlardır.

3000 Adet İnstagram Özel İsimli Kullanıcı Adları SATILIKTIR - PM ATABİLİRSİNİZ

• Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
Samusya Aslında tam olarak yanılgı burada başlıyor. Aslında dijital dünyada yayın yapan insanların %85'i bu işi bir gelir kapısı olsun diye yapıyor fakat dediğiniz gibi para hırsıyla yapılan hiçbir iş maximum kazandırmaz. Başarılı insanlara baktığınızda çoğu hobi, merak, yardım amacıyla başlayarak bir yerlere gelmişler. Aslında başarının anahtarıda bu benim gözümde. Siz zaten bahsettiğim gibi kapsamlı makaleler hazırlayarak insanlara yardımı temel amaç güderseniz başarı ve para da otomatik olarak gelecektir.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Günde 8 10 saat kadar. Sürekli yeni bir şeyler öğrenmeye eğilimliyim. Bir günüm boş geçse rahatsız oluyorum.

Beslenme konusunda da öyleyim. Bir gün sağlıklı beslenmemi bozup 2 bir şey içsem ertesi güne buyük bir rahatsızlıkla uyanıyorum 2 3 kat daha fazla sporla kendimi cezalandırıyorum :)

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
Yazilim alaninda ise en çok gezdiğim site stackoverflow desem yeterli olur ssnirim.

• Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
Backlinkcigeldi Sporla uğraşan biri olarak söylüyorum sporcu kişiliklerde bu disiplin genelde oluyor zaten, gerçekten altın niteliğinde bir alışkanlık. Aman bu duruşunuzu bozmayın bkz. "Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur. (M.Kemal ATATÜRK)"

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al