wmaraci reklam

Ofiste sürekli elektrik çarpıyor

11 Mesajlar 2.168 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

gokenim gokenim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğraf, Grafik, Radyoloji
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)
Selam dostlar,

Çok uzun süredir başıma gelen bir olaydır artık ofise gelmeye korkuyorum :)

Ofiste nereye dokunsam bi elektriklenme oluyor ve parmağımı çarpıyor. Bazen duvara kolum değiyor kolumdan çıtırtı geliyor. Kapı çalıyor kapıyı açıcam ama dokununca hemen çıt diye çarpıyor. Bulaşık makinesine kirlettiğim bardakları koymak için bu sabah kapağını tutacakken hava da karanlıktı resmen o mavi elektriği gördüm. Buzdolabını açacakken de oluyor. Bilgisyara usb ile ipod'umu şarj edicem mesela şarjdan alcağım an çıt diye çarpıyor. Hani çakmaklarda olan çıt çıt elektrik şeysi var ya aynı onun gibi.

Ben buna nasıl bi çözüm bulabilirim? bi yere dokunmaya korkar oldum vallahi bazen bayağı çarpıyor acıtıyor elimi. ama 2. kez dokunuşlarımda bir şey yok oraya belli vakit geçmeden ilk kez dokunursam çarpıyor

Selamunaleyküm.
wmaraci
reklam

hozcelik hozcelik i was here Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 1778
  • Beğeniler 776 / 777
  • Ticaret 23, (%100)
Selamlar,

Bende çok yaşadım. İnanılmaz kötü bir durum :) Cidden dokunmaya korkar olmuştum bende ve o mavi elektriği gördüm.

Son 1 haftadır çarpılmıyorum :D Çözüm olarak sunabileceklerim ise ofisinizde özellikle batarya veya elektriği dışarı yayabilecek teknolojik aletler varsa kaldırın.

Umarım bir daha çarpılmayız :)
gokenim

kişi bu mesajı beğendi.

💯 Jenerik ve Projelik Domainler | Tıkla Tüm Domainleri İncele

🥳 Yandex Kurumsal Mail Hizmeti | Sınırsız Süre Kullanım | Tıkla Detayları Öğren

"Bu dünya öyle ki karanlığı aydınlığından fazla,
Herkes daha fazla ister, azla yetinmez asla."

kurgucuabi kurgucuabi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E Ticaret / Perakende müdürü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 9 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
git bi toprakta gezin iyi gelir :D
gokenim ciplakyazar

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)

kurgucuabi adlı üyeden alıntı

git bi toprakta gezin iyi gelir :D

Toprak mı kaldı hocam :D

Pawn adlı üyeden alıntı

Selamlar,

Bende çok yaşadım. İnanılmaz kötü bir durum :) Cidden dokunmaya korkar olmuştum bende ve o mavi elektriği gördüm.

Son 1 haftadır çarpılmıyorum :D Çözüm olarak sunabileceklerim ise ofisinizde özellikle batarya veya elektriği dışarı yayabilecek teknolojik aletler varsa kaldırın.

Umarım bir daha çarpılmayız :)

Valla ofiste her yer elektrikli cihaz :D Bi tane UPS cihazı var pc kapanmasın diye bağladık ama elektrik gidince pc hemen kapanıyor bağlı olmasına rağmen hiçbir işe yaramıyor o mu yapıyo ki acaba? :D Ama lavaboda suyu açıyorum su bile çarpıyor bazen :laugh:

Selamunaleyküm.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

kurgucuabi kurgucuabi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E Ticaret / Perakende müdürü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 9 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
gokenim bence sana fazla elektrik yüklenmiş geçen hafta benim de başıma geldi gittim 2 toprakta yürüdüm geçti gitti doğalgaz peteğinden bile elektrik çarpıyordu durup dururken :D
gokenim

kişi bu mesajı beğendi.

hozcelik hozcelik i was here Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 1778
  • Beğeniler 776 / 777
  • Ticaret 23, (%100)

gokenim adlı üyeden alıntı

Toprak mı kaldı hocam :D

Valla ofiste her yer elektrikli cihaz :D Bi tane UPS cihazı var pc kapanmasın diye bağladık ama elektrik gidince pc hemen kapanıyor bağlı olmasına rağmen hiçbir işe yaramıyor o mu yapıyo ki acaba? :D Ama lavaboda suyu açıyorum su bile çarpıyor bazen :laugh:

Olabilir, UPS cihazını birkaç gün ofiste tutmayın zaten anlaşılır :)

💯 Jenerik ve Projelik Domainler | Tıkla Tüm Domainleri İncele

🥳 Yandex Kurumsal Mail Hizmeti | Sınırsız Süre Kullanım | Tıkla Detayları Öğren

"Bu dünya öyle ki karanlığı aydınlığından fazla,
Herkes daha fazla ister, azla yetinmez asla."

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Ölçüm yapılması gerek normal.bir durum değil. Kafadan bir çözüm üretmek gerekirse yapabileceğiniz en iyi şey topraklama çekmek olacak. Ya da var olan topraklama varsa muhtemelen topraklama da kaçak olabilir. Bakmadan pek bir şey söylemek zor. Kaçak akım rölesi taktırmanızda fayda var. Tabi şunu da eklemek gerek; kaçak akım rölesi takarsanız şuanda tesisatınız da kaçak olduğu için elektriğinizin çalışmasına engel olacak ve sürekli sigorta atacaktır

Elektrik tesisatında çalışmış biri olarak şunu söylemek gerek; Elektrik şakaya gelmez saniyeler içinde kül eder insanı dikkatli olun hocam

• Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)

tolhur adlı üyeden alıntı

Ölçüm yapılması gerek normal.bir durum değil. Kafadan bir çözüm üretmek gerekirse yapabileceğiniz en iyi şey topraklama çekmek olacak. Ya da var olan topraklama varsa muhtemelen topraklama da kaçak olabilir. Bakmadan pek bir şey söylemek zor. Kaçak akım rölesi taktırmanızda fayda var. Tabi şunu da eklemek gerek; kaçak akım rölesi takarsanız şuanda tesisatınız da kaçak olduğu için elektriğinizin çalışmasına engel olacak ve sürekli sigorta atacaktır

Elektrik tesisatında çalışmış biri olarak şunu söylemek gerek; Elektrik şakaya gelmez saniyeler içinde kül eder insanı dikkatli olun hocam

Hocam burası 2010 yılında yapılan bir site sigortaların yanında kaçak akım rolesi var dediğin gibi bir kısa devre olması durumunda atıyor sigorta. Aklıma bir de şey geliyor ofis koli dolu 300-400 tane koli vra neredeyse bunlarda elektriğin kaybolmasına engel oluıyor olabilir mi?

Pawn adlı üyeden alıntı

Olabilir, UPS cihazını birkaç gün ofiste tutmayın zaten anlaşılır :)

Denicem bi fişini çekeyim :D

kurgucuabi adlı üyeden alıntı

gokenim bence sana fazla elektrik yüklenmiş geçen hafta benim de başıma geldi gittim 2 toprakta yürüdüm geçti gitti doğalgaz peteğinden bile elektrik çarpıyordu durup dururken :D

aynen aynen her şeyden çarpılıyorum kendi evimde bi şey yok :D 2 kg toprak sipariş ediyim bari netten :D

Selamunaleyküm.

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)

gokenim adlı üyeden alıntı

Hocam burası 2010 yılında yapılan bir site sigortaların yanında kaçak akım rolesi var dediğin gibi bir kısa devre olması durumunda atıyor sigorta. Aklıma bir de şey geliyor ofis koli dolu 300-400 tane koli vra neredeyse bunlarda elektriğin kaybolmasına engel oluıyor olabilir mi?

2010 yılı yapımıysa muhakkak toprak hattı vardır. Yalancı toprak yapmış olabilirler. Anlattıklarınıza göre ben toprak hattında kaçak olduğundan şüpheleniyorum. Kontrol kalemi ile toprak girişini kontrol edebilirsiniz.

Kaçak akım rölesi varsa çapılmanız mümkün değil röle bozuk olabilir. Rölenin amacı çarpılmadan elektriği kesmek zaten bir yanlışlık var.

Kolilerin elektrik ile bir ilgisi olamaz hocam.

• Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)
tolhur topraklama olduğuna eminim hocam çünkü bikaç kez teknisyenler gelmişti prizi çalıştırınca sigorta atıyodu o topraklamada sorun olmuş diyip kabloları düzeltmişti. Kısa devre olunca sigorta atıyor.

Bi şekilde ofis elektriği tutuyor herhalde yada bende bi sorun var başkasında olmuyor bende oluyor sadece

Selamunaleyküm.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al