wmaraci reklam

Okumadığınız için pişman/mutlu musunuz?

86 Mesajlar 7.661 Okunma
wmaraci reklam

YakupYLDZ YakupYLDZ Minnet eylemem. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)

onur0061 adlı üyeden alıntı

Şuan ben de aynı durumdayım aynı planları ben yaptım :) askere kadar çalışıp bir miktar para biriktirip, askerden geldiğimde ise kendi işimi kurmak. Üniversite okumak bana da gereksiz geldiği gibi bir şuan ki bir çok girişimcinin de benimle aynı fikirde olduğunu gördüm örnek: shif delete .net sahibi hakkı alkan üniversite okumak zaman kaybıdır, ancak isteyen ortamı için gidebilir diyor.(Youtube da videolar mevcut) Bunun gibi bir çok girişimci de böyle, bana göre haklılar da ayrıca şimdi 2 yıllık üniversite okusam bile artık çok fazla bir maaş beklentim olmayacaktır.

okuyan insan eskiden değerliydi çünkü neredeyse hiç yoktu. Fakat şu anda heryer okuyan vasıfsız insanlarla dolu. Eminim ki çoğu kişi eş dost zorlamasıyla okumakta.
onur0061

kişi bu mesajı beğendi.

GELİRLİ SİTELERİNİZİ SATIN ALIYORUM. PM ATABİLİRSİNİZ.
wmaraci
reklam

onur0061 onur0061 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** I**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 86 / 77
  • Ticaret 8, (%100)

YakupYLDZ adlı üyeden alıntı

okuyan insan eskiden değerliydi çünkü neredeyse hiç yoktu. Fakat şu anda heryer okuyan vasıfsız insanlarla dolu. Eminim ki çoğu kişi eş dost zorlamasıyla okumakta.

Kesinlikle haklısınız.
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)
teşekkürler onur0061 hocam..

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
Okuyorum. Okumaktan pişman değilim okuduğum bölümden pişmanım. Okumaktan başka çarem yok çünkü aileden kalan bir iş veya para olmayacak. Okumazsam bir şans olmadığı sürece tırmanmam daha zor olacaktı. Kısaca seçeneğin yoktu. Bu nedenle okuma-okumama alanında yorum yapacak yetkinliğim yok.
Ama okurken okuyacağınız bölümü iyi seçin. Çevre baskısına yenik düşmeyin benim gibi. Yoksa mutsuz oluyorsunuz ve okumak ızdırap oluyor. Hangi işi mesleği yapmak istiyorsanız onu yapın.
Mühendislik isterken çevre baskısıyla tıp okuyan bir kardeş-arkadaş-abinizim.
Not:mobilden yazdım. Hata vr anlam düşüklüğü olan yerler varsa kusura bakmayın
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

selanikli6611 selanikli6611 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 0 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
1 sene ingilizce hazırlık ve 4 sene lisans eğitimi almış ve çalışan bir beyaz yakalı olarak bir kaç kelam da ben edeyim. Universite belli bir düzeyde vizyon ve hayat tecrübesi katar. Çok insan görür ama teoriden başka bir şey görmezsin. Okul bittiğinde bazı acı gerçeklerle yüzleşirsin. Ya devlet memuru olacaksın ya da özel sektörde maaşlı köle. köle diyorsam olay şu saçma sapan insanlardan emir alıyorsanız bir nevi köleliktir.
uzunca bir iş aramdan sonra 2000-2500 tl arasında özel sektörde iş bulursun. Çünkü iş tecrüben yoktur ve özel sektörde diploman kadar değerlidir bu nalet iş tecrübesi. İlk çalıştığı yerde duran da çok azdır çünkü halen arayış içindesindir, bunu haketmiyorum bu kdar okudum saçma salak bu insan nasıl bu noktaya gelmiş ben bunu haketmiyorum diyerek her gün söverek işe gidersin.
Sonra bir kaç iş değişikliğinden sonra sistemin bir çarkı olmuş ve patronun zengin olması için çalışan hafta sonunu iple çeken bir beyaz yakaya dönüşürsün ve tek hayalin kendi işini kurmaktır.
Evet arkadaşlar geldik olayın özetinie eğer iyi bir fikrin varsa, esnaflığım iyidir diyorsan 5 sene üniversite ve 3 senelik iş tecrübesi sonunda kendi işini kurma haylleri kuruyorsan benden size tavsiye 8 senelik kar yaptıracak tavsiye, kurun kendi işinizi zaten 2500-3000 arası kazanırsın. Sevdiğin işi yapması da ayrı bir kar.
stroncow YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

tourismturkeytr.blogspot.com

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)
Stores öncelikle görüş için teşekkürler. Sağlık meslek mezunuyum, geçen sene full hastanedeydim. Doktorlarla iç içe olmam nedeni ile onları ve çalışma şartlarını gözlemleme fırsatım oldu. Öncelikle şunu söyleyeyim okuduğunuz bölüm bir çok insanın hayatını süsleyen, saygın meslek arasında o yüzden şükredin hocam bence pişman olmayın. İnşallah hep mutlu olursunuz.
Doktorluk yorucu bir meslek, galiba sağlıkta duyduğum en iyi yalan şuymuş, "24 saat çalışıp 2 gün yatılıyor" en büyük yalan.
Bazı doktorlar 48 nöbetine kalıyordu sabah paydos verip eve gitmeleri ve akşam gelmeleri gerekiyordu fakat yorgunluktan eve gidemedikleri için o izin kısmını yine hastanede yatarak geçiriyorlardı. Ağır ve yorucu bir meslek. Bir doktor "Daha fazla çalışıp daha fazla maaş oluyoruz olay bu" demişti. Haklı da.

Ama ben şöyle düşünüyorum okuyupta
"savcı hakim, avukat, doktor" ve benzeri diploma gerektiren iş grupları düşünmediğim sürece okumak çok saçma. Zira diğer cogu işi okumadan da yapmak mümkün.

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)

selanikli6611 adlı üyeden alıntı

1 sene ingilizce hazırlık ve 4 sene lisans eğitimi almış ve çalışan bir beyaz yakalı olarak bir kaç kelam da ben edeyim. Universite belli bir düzeyde vizyon ve hayat tecrübesi katar. Çok insan görür ama teoriden başka bir şey görmezsin. Okul bittiğinde bazı acı gerçeklerle yüzleşirsin. Ya devlet memuru olacaksın ya da özel sektörde maaşlı köle. köle diyorsam olay şu saçma sapan insanlardan emir alıyorsanız bir nevi köleliktir.
uzunca bir iş aramdan sonra 2000-2500 tl arasında özel sektörde iş bulursun. Çünkü iş tecrüben yoktur ve özel sektörde diploman kadar değerlidir bu nalet iş tecrübesi. İlk çalıştığı yerde duran da çok azdır çünkü halen arayış içindesindir, bunu haketmiyorum bu kdar okudum saçma salak bu insan nasıl bu noktaya gelmiş ben bunu haketmiyorum diyerek her gün söverek işe gidersin.
Sonra bir kaç iş değişikliğinden sonra sistemin bir çarkı olmuş ve patronun zengin olması için çalışan hafta sonunu iple çeken bir beyaz yakaya dönüşürsün ve tek hayalin kendi işini kurmaktır.
Evet arkadaşlar geldik olayın özetinie eğer iyi bir fikrin varsa, esnaflığım iyidir diyorsan 5 sene üniversite ve 3 senelik iş tecrübesi sonunda kendi işini kurma haylleri kuruyorsan benden size tavsiye 8 senelik kar yaptıracak tavsiye, kurun kendi işinizi zaten 2500-3000 arası kazanırsın. Sevdiğin işi yapması da ayrı bir kar.

Sanırım en doğru, en aydınlatıcı yazılardan bir tanesi hocam. Kesinlikle size katılıyorum. Bakın, 2000-2500 TL parayı bir dükkan kiralayıp su satarak bile yapabilirim. Küçüklüğümden beridir memleketteki fırınlarımızda elimden geldiğince çalıştım. İyi bir dilim var ve kendime güveniyorum fakat çevrem ikiye bölünmüş durumda çok pişman olacaksın vesaire laflar konuşuyorlar. Ben hayatımda hiç bir zaman kariyer yapmak istemedim. Benim için önemli olan yaptığın işte mutlu olmak ve kazanç sağlaması. Kariyer inanın bana umrumda değil.Değerli yorumunuz için gerçekten teşekkür ederim.

selanikli6611 selanikli6611 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 0 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Anlattıklarımı mühendislerin %90 nı yaşamıştır. Sadece askerlikte biraz pişmanlık yaşarsın o da kötü bir yere düşersen. Nie okuyup altı ay yapmadım die gerisinde böyle düşünüyorsan yaparım başarırım diyorsan hayat senin hayat istediğini tercih edersin.
Allah yolunu bahtını açık etsin.
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

tourismturkeytr.blogspot.com

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)
selanikli6611 hocam değerli görüşleriniz için teşekkür ederim.
İnşallah hepimizin yolu, bahtı açık olur. Sağolun...

Weyso Weyso Seslendirme Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad V** Ç**
  • Mesajlar 1140
  • Beğeniler 259 / 260
  • Ticaret 5, (%100)
Keşke okusaydım .

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al