wmaraci reklam

"Okuyom Ben ya" Ygs, Lys ve Sistem Hakkında Bilgisi Olanlar Yardımcı Olabilirler mi ?

5 Mesajlar 787 Okunma
smmexpress

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Arkadaşlar zamanın şartlarına göre zor bir süreçte dersaneye gitmeden anadolu lisesi kazandım. Tabi o zamanlar bir değeri vardı. Bir köy okulundan dersaneye falan gitmeden anadolu lisesi kazanmak marifet sayılırdı. Benle 3 arkadaşım kazandı zaten. En iyi okula ben gitmiştim. Antalya Lisesi.

Neyse lise 1 iyidi. Herkes eşit tabi bende hala evde ders çalışma yok. Okul ne verdi onunla sınava gir. Kimya Fizik Tarih 90+

Lise 2 artık arkadaşlar yaz okulu falan yapmışlar. Bizim ilk dönemi bitirmişler okul başlamadan. Ben azıcık sardım ama tutmadı. Şimdi çok saçma geliyor ama o zamanlar gerçekten şartlar canımı sıkıyordu. Hoca tahtada soru çözerken ve ben daha olayı anlamadan arkadan ceren'in "hocam bu soruyu geçsek. Çok basit" demesi beni tümden soğuttu zaten.

Lise 3 artık kopuk bir okul hayatı. Artık çok sevdiğim dersler bile 45 altı falan. Devamsızlık 17 iken son hafta gitmedim kaldım. Adil gelmedi bana insanların imkankarı. Özel derse gidenler dersaneye gidenlerle falan yarışmak çocuk aklımla soğuttu beni.

Sonuçta vaz geçtim.
Şuan konya'dayım evliyim 2 çocuğum var ama okumak istiyorum. Mekatronik müh. istiyorum inş.

Açık öğretime yazıldım. 7 dönem okumş saydılar. 160 puan verdiler. Tek sınavda lise bitiyor.

Şuan nasıl bir yol izlemeliyim. Nasıl hazırlanmalıyım. Bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum. Bu sınav sistemi biraz garip geldi bana.

Şimdiden teşekürler.

wmaraci
reklam

BarneyStinson BarneyStinson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 107 / 46
  • Ticaret 7, (%100)
Hocam YGS-LYSyi yeni atlatmış biri olarak YGS sadece çalışma sınavı değil. Aşırı derecede mantığa dayalı. Zekayı o yönde iyi kullanırsanız hiç çalışmadan bile iyi puan alabilirsiniz.

Şunu önerebilirim YGSye kadar sadece YGS çalışmayın LYSye de çalışın istediğiniz bölüme göre. YGSye iki-üç hafta kala sadece YGS yoğunlaşırsınız denemeler vs. Güzel bir puan alıp LYSye de yakın tempoda devam ederseniz istediğiniz yer gelecektir inşallah.

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

BarneyStinson adlı üyeden alıntı

Hocam YGS-LYSyi yeni atlatmış biri olarak YGS sadece çalışma sınavı değil. Aşırı derecede mantığa dayalı. Zekayı o yönde iyi kullanırsanız hiç çalışmadan bile iyi puan alabilirsiniz.

Şunu önerebilirim YGSye kadar sadece YGS çalışmayın LYSye de çalışın istediğiniz bölüme göre. YGSye iki-üç hafta kala sadece YGS yoğunlaşırsınız denemeler vs. Güzel bir puan alıp LYSye de yakın tempoda devam ederseniz istediğiniz yer gelecektir inşallah.

Teşekür ederim.

Çalışmak derken nasıl bir yolla. Şuan sadece kendim çalışacağım.Çevremde kimse yok beraber çalışabileceğim. Yani tavsiye ettiğiniz bir set video site falan var mı ?

Mekatronik mf4 puanı ile alıyormuş.

Taban puanı 310 tavan puanı 360.

Okul ortalamam lisedeyken 65di. Büyük ihtimalle böle bir sonuçla mezun olurum.

BarneyStinson BarneyStinson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 107 / 46
  • Ticaret 7, (%100)

kendoka adlı üyeden alıntı

Teşekür ederim.

Çalışmak derken nasıl bir yolla. Şuan sadece kendim çalışacağım.Çevremde kimse yok beraber çalışabileceğim. Yani tavsiye ettiğiniz bir set video site falan var mı ?

Mekatronik mf4 puanı ile alıyormuş.

Taban puanı 310 tavan puanı 360.

Okul ortalamam lisedeyken 65di. Büyük ihtimalle böle bir sonuçla mezun olurum.

Hocam puan değil sıralama önemli. PM atarsanız sürekli iletişim halinde kalabiliriz sınavla alakalı.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

BarneyStinson adlı üyeden alıntı

Hocam puan değil sıralama önemli. PM atarsanız sürekli iletişim halinde kalabiliriz sınavla alakalı.

Ustam şu linkteki mekatronik mühendislikleri var ya konyada olanlardan birine gitmem gerek işte. Başarı puanı 80 000 de var 120 000 de var.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al