wmaraci reklam

Ördegin helal olani varmidir?

15 Mesajlar 11.739 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

chbz chbz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 191 / 129
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba millet,
bir sorum var, simdi yilbasi ya bugün, annemle babam dün marketten real den ördek aldilar. hazir ördek, firina atmalik. ama ördegin üstünde helal yazmiyor, genelde kiyma tavuk felan türk bakalindan alirizda, ördegi almanyada alman marketinden aldik. baba bu ördek helal degildir dedim, bana bagirdi, anneme dedim, almanyada türk bakallarindakide helal degil. yiceksen yersin yemiceksen yeme dedi. ne yapam simdi? ben bu ördegi yiyemmi yemiyemmi? sonucta ördekte helal yazmiyor. igneyle bayiltilip öldürülmüstür, direk öldürmemislerdir kafasini keserek. ördegin nasil kesildigini önemlimi?

wmaraci
reklam

Kenar Kenar Web & Mobil Arayüz Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek UI/UX Designer
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 203 / 160
  • Ticaret 12, (%92)
yiceksen yersin yemiceksen yeme. Annenin lafına uy :)

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Şimdiden söylemeliyim ki bu yorumumda hiçbir şekilde hiçbir dini yada hiçbir gelenek-göreneği aşağılamak gibi bir niyetim yoktur.

Yanlış bilmiyorsam kurbanlık hayvanlarda hayvanın kesilirken sağlıklı ve bilinci yerinde olması gerekiyor. Ancak kurbanlık dışı ürünlerde böyle bir kaide yok.
Hiç dana eti alınırken helalliğini tartışıyor muyuz? Bir dönem yurt dışından hayvan getittirdik. Peki neden hindi konusuna gelince soru işaretleri doğuyor?
Türkiye dahil birçok yerde hayvanlar kesilmeden önce bayıltlıyor, yani hayvan kafası kesilirken bilinci yerinde olmuyor. Bana sorarsan yemende sakınca yok, dana eti yiyoruz, tavuk eti yiyoruz, balık eti yiyoruz bunları sorguluyor muyuz? Hadi dana ve tavuk kafası kesilerek öldürülüyor. Peki ya balık? Sudan çıkartılıyor ve uzaya düşmüş insan gibi oksijensizlikten ölüyor. Ciğerleri oksijen alamamaktan dolayı yana yana ölüyor, ağzı neden açık ölüyorlar, solumaya çalışırken ölüyorlar. Uzun lafın kısası ye ne olacak ki?
chbz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 191 / 129
  • Ticaret 0, (%0)
tamam anladim, cok tesekkür ederim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

wpuzmann wpuzmann Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 772
  • Beğeniler 108 / 61
  • Ticaret 4, (%100)
Dinimizin kuralları vardır.Bu kurallar sağlık açısından çok önem taşıyan hususlardır.Kırmızı et ve beyaz et yiyeceklerinin kesinlikle kanının akması şarttır.Sağlık açısından çok önemli birşeydir bu.Kanının akması kesinlikle sağlık açısından ön görülüyor.Haram ve helal konusuna gelince, sağlığımıza zararlı her türlü yiyecek ve içecekler haramdır.Hayvanların Bayıltılarak öldürülmesindeki asıl gayenin acı çekmeden ölümünü sağlamakla alakalıdır.Ama yinede yanlışsam düzeltin lütfen. Bence bildiğiniz yerlerden kırmızı ve beyaz et alın.
ExAct chbz

kişi bu mesajı beğendi.

Jiber Jiber Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 13 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

wpuzman adlı üyeden alıntı

Dinimizin kuralları vardır.Bu kurallar sağlık açısından çok önem taşıyan hususlardır.Kırmızı et ve beyaz et yiyeceklerinin kesinlikle kanının akması şarttır.Sağlık açısından çok önemli birşeydir bu.Kanının akması kesinlikle sağlık açısından ön görülüyor.Haram ve helal konusuna gelince, sağlığımıza zararlı her türlü yiyecek ve içecekler haramdır.Hayvanların Bayıltılarak öldürülmesindeki asıl gayenin acı çekmeden ölümünü sağlamakla alakalıdır.Ama yinede yanlışsam düzeltin lütfen. Bence bildiğiniz yerlerden kırmızı ve beyaz et alın.

Bu nasıl bir yorumdur. Kan akmazsa sağlıklı mı oluyor? Ne yani kanla beraber hayvanın içindeki hastalıklar mı akıp gidiyor? :D
chbz

kişi bu mesajı beğendi.

Raphael Raphael Wordpress & Seo Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek wmaster
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 55 / 152
  • Ticaret 0, (%0)

Jiber adlı üyeden alıntı

Bu nasıl bir yorumdur. Kan akmazsa sağlıklı mı oluyor? Ne yani kanla beraber hayvanın içindeki hastalıklar mı akıp gidiyor? :D

Cevabı kendin vermişsin zaten :)
wpuzmann

kişi bu mesajı beğendi.

Hacca giden ateist...

Yrlmz Yrlmz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Kamu
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 794
  • Beğeniler 24 / 137
  • Ticaret 5, (%100)
tabiki yediğmiz bütün şeylere hem sağlık hem dinimiz açısından dikkat etmemiz lazım fakat şuan kullandığımız ürünlerin birçoğu maalesef şüpheli.eğer gerçekten dini açıdan yediklerine dikkat etmek isteyen arkadaşlar varsa şu çok sağlam kuruluşa bakmalarını tavsiye derim.GİMDES
chbz

kişi bu mesajı beğendi.

Elbet birgün...

kceptel kceptel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 113 / 30
  • Ticaret 5, (%100)
çok günah sakın yemeyin:) helal ördek değilse çarpılırsınız Allah göstermesin:)
chbz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 191 / 129
  • Ticaret 0, (%0)
karar verdim ördek yemicem. yeni yila günah isleyerek girmek istemiyorum, köfte daha iyi.
Atakan Yrlmz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al