wmaraci reklam

Oyun bağımlılığından kurtulma?

12 Mesajlar 4.837 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

UnalKorkmaz UnalKorkmaz Kimlik Onayı Bekliyor Kimlik Onayı
  • Üyelik 01.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tamirci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ü** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 48 / 61
  • Ticaret 3, (%100)
Hayatım boyunca oyunlara hiç merak salmazdım. Fakat şu pubg denen illetin bağımlısı olduğumu farkettim. Son zamanlarda sürekli silip bir daha oynamayacağıma dair kendi kendime söz veriyorum, fakat tekrar yüklüyorum. 4 saat önce yine sildim, şuan tekrar yüklememek için zor tutuyorum kendimi. Daha önce bağımlılık sorunu yaşamadım hiç. İlk defa böyle bir durumla karşı karşıya kaldım. Bu durum yüzünden sitelerimle ilgilenemez oldum, hatta çoğu zaman gündelik işlerimide es geçiyorum.

Sizce ne yapmam gerekiyor? Nasıl kurtarabilirim bu durumdan kendimi?

wmaraci
reklam

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
Kitap okumak özellikle kendi türünü bulmak çok önemli hocam :) Ben kendimi yayın akışı gibi okuyacağım zamanların çizelgesini oluşturmuştum :D Sonra dizi bölümü bekler gibi bi sonraki kitap okuma zamanımı bekler olmuştum :D
kemalunlu70

kişi bu mesajı beğendi.

Cyprus Cyprus Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 790
  • Beğeniler 257 / 143
  • Ticaret 1, (%100)
Telefonu duvara at sende kurtul o da senden kurtulsun ısınıyor yazıktır 😀

Neyse kitap oku, spor yap, film izle,

Bende dizi ve film bağımlısıyım netflixte dizi film bırakmadım %70 izledim. İnternettende baya film izledim. Dün THE OA 2 sezonu 1 gecede bittirdim.

UnalKorkmaz UnalKorkmaz Kimlik Onayı Bekliyor Kimlik Onayı
  • Üyelik 01.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tamirci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ü** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 48 / 61
  • Ticaret 3, (%100)

Kreatorn adlı üyeden alıntı

Kitap okumak özellikle kendi türünü bulmak çok önemli hocam :) Ben kendimi yayın akışı gibi okuyacağım zamanların çizelgesini oluşturmuştum :D Sonra dizi bölümü bekler gibi bi sonraki kitap okuma zamanımı bekler olmuştum :D

Cyprus adlı üyeden alıntı

Bende dizi ve film bağımlısıyım netflixte dizi film bırakmadım %70 izledim. İnternettende baya film izledim. Dün THE OA 2 sezonu 1 gecede bittirdim.

Teşekkürler arkadaşlar, kitap okumaya karar verdim. Hem uzun zamandır doğru düzgün oturupta kitap okumadığımıda farkettim. Yarın başlıyorum. Bu arada kitap önerileriniz varsa alabilirim

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
UnalKorkmaz Aziz Nesin - Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz :) Lise de beni Knight Online bağımlılığımdan kurtaran kitap :D

birhabervar birhabervar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)

Cyprus adlı üyeden alıntı

Hocam en azından verdiğiniz paranın hakkını vermişsiniz. Benim her ay sonu hesabımdan para çekilirken içim sızlıyor bu ay da doğru düzgün bir şey izleyemedim diye

Cyprus Cyprus Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 790
  • Beğeniler 257 / 143
  • Ticaret 1, (%100)
birhabervar hocam ben para vermiyorum. Dizibox sitesinden izliyorum yada internette premium hesaplar buluyorum netflixte izliyorum 😂 😂 Şu an elimde ultra hd netflix hesabı var 1 aylık.
birhabervar

kişi bu mesajı beğendi.

birhabervar birhabervar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
Cyprus yıkıldım resmen :D

Boş mesaj gibi olmasın, arkadaş en son kitap önerisi istemiş. Şöyle bir cevap vereyim:

Türkiye'de Türkçe olarak basılmış şimdiye kadar 1–2 milyon (belki çok daha fazla) kitap var. Her yıl birkaç bin farklı kitap piyasaya çıkıyor. Bu kitapları temel olarak, Türk edebiyatı, dünya edebiyatı, bilim, sanat, araştırma inceleme, anı, biyografi vs vs diye tasniflendiriyoruz.

Gündelik okuma kitapları genellikle edebiyat, anı, biyografi kitapları olmakla beraber araştırma kitaplarının da bu maksatla alınan çok örneği var.

Yazarı ortalama 100 yıl önce ölmüş popüler bir yazarın aynı kitabının onlarca tür çevirisi de raflarda yerini alırken, çevirilerde kullanılan üsluplar sebebiyle birbiri arasında dağlar kadar fark olabiliyor.

Dolayısıyla, çok uzattım özür diliyorum: ne okumalı sorusuna verilecek cevaplar tamamen izafidir. Herkes kendi sevdiği kitabı söyleyecek ve siz de onun hakkında bir iki yorum okuyup almaya veya almamaya karar vereceksiniz. Böyle yapmayın.

Evde mutlaka okumadığınız kitaplar vardır. Ne kötü kapak tasarımlarının içinde ne cevherler var sırf kapağı kötü diye alıp yürümemiş. Onlarla başlayın.

Bir kitapçıya gidin, rastgele rafları gezin, kitaplara dokunun, arka kapak yazısını okuyun, içine biraz göz gezdirin. Böylesi çok daha mantıklıdır.

Ne yemeliyim sorunuza, mutlaka patates kızartması ye diye cevap verilmez ki, canın ne çekiyor? Sana ne dokunuyor? Ne yemekten zevk alıyorsun? Ne yemeyi sevmiyorsun? Veya futbol maçına çıkacağım sizce hangi mevkide oynayayım? Kardeşim kesin forvet oyna, gol attıkça zevk alırsın!

Kusura bakmayın bu size karşı bir sitem değil, genel itibariyle ne okuyayım sorusuna veriyorum bu cevabı. Gece gece uykum kaçtı iki kelam ettim :)

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)

UnalKorkmaz adlı üyeden alıntı

Teşekkürler arkadaşlar, kitap okumaya karar verdim. Hem uzun zamandır doğru düzgün oturupta kitap okumadığımıda farkettim. Yarın başlıyorum. Bu arada kitap önerileriniz varsa alabilirim

Kitaplar ile aranız pek yoksa Stefan Zweig ile başlayın. Yazdığı kitaplar kısa ve güzeldir. Betimlemeleri her ne kadar abartılı olsa da, Zweig yeni bir okuyucu için en iyi tercih olacaktır.

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.

joyned joyned WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ön muhasebeci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 797
  • Beğeniler 225 / 224
  • Ticaret 0, (%0)
Oyunu şu şekilde düşünün bunu oynayınca bir yere varamıyorum faydası yok kim bu oyunu oynasın üşenin ben üşeniyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al