freelance iş ilanları

Pastane Cafe Geliri Nedir ?

11 Mesajlar 22.522 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar, bir sorum olacak, yakınlarınızda tanıdığınız cafe pastane varsa biliyorsunuzdur belki, bunların gelirleri ne oluyor, yerine bağlı olarak ne kazandırır, ilk aylar ne kazandırır, 4 kişi ortak olarak bir pastane açmak mantıklı mıdır, bunların cevaplarını verebilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

wmaraci
reklam

demircanuzer demircanuzer Yazılım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama & SEO Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 1320
  • Beğeniler 270 / 414
  • Ticaret 24, (%100)
Ortak giriceksen babanla bile sözleşme imzala.

Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı: Demircan Uzer - demircanuzer.com

reptaym reptaym Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 20 / 37
  • Ticaret 4, (%100)
Burda bir pastane var açıldı sahibi 1 yıl sonra oranın geliri ile bir ev bir arsa aldı pastane kuşadasında

EmreGuven EmreGuven emree.net Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1521
  • Beğeniler 470 / 433
  • Ticaret 35, (%100)
Pastaneden pastaneye değişir, a pastanesi vardır günlük 100tl kazanır b pastanesi vardır 1000tl kazanır, yaptırdığın seo çalışmasına bağlı. Ne kadar hit o kadar para :)

Ve bunu senin sorup soruşturman gerekiyor, mekan analizi yapmalısın, sokağın işlevine bakmalısın.

Ben daha pastane açıpta iflas edeni görmedim, ancak kazanç sağlayamadığı için kapatan çok oldu. Herşeyi en ince ayrıntısına kadar öğrenip, tasarlayıp öyle açmalısın.

wmaraci
wmaraci

Kozba Kozba SEO ve Editörlük Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 594
  • Beğeniler 6 / 174
  • Ticaret 12, (%100)

trankoff adlı üyeden alıntı

Pastaneden pastaneye değişir, a pastanesi vardır günlük 100tl kazanır b pastanesi vardır 1000tl kazanır, yaptırdığın seo çalışmasına bağlı. Ne kadar hit o kadar para :)

Ve bunu senin sorup soruşturman gerekiyor, mekan analizi yapmalısın, sokağın işlevine bakmalısın.

Ben daha pastane açıpta iflas edeni görmedim, ancak kazanç sağlayamadığı için kapatan çok oldu. Herşeyi en ince ayrıntısına kadar öğrenip, tasarlayıp öyle açmalısın.

Arkadaşa katılmakla birlikte 4 kişi yapılan işten yarar gelmeyeceği düşüncesindeyim.
EmreGuven

kişi bu mesajı beğendi.

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
Max 2 kişi girin.

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

Kozba adlı üyeden alıntı

Arkadaşa katılmakla birlikte 4 kişi yapılan işten yarar gelmeyeceği düşüncesindeyim.

Hocam bende öyle diyorum arkadaşlara ama inat ediyorlar pastane pastane diye, ortalama bir pastaneden 4 kişiye ne kadar maaş düşer hala onun derdindeyim ben.

trankoff adlı üyeden alıntı

Hocam bizde para yok, 4 ortak krediyle açıp ilerletmeyi düşünüyoruz o yüzden kazanç sağlayamazsak zaten batarız biz direk :D yer konusunda ankarada bir yerlerde açmayı düşünüyoruz da nerede nasıl olur bilemiyorum önerilerinize de açığım.

reptaym adlı üyeden alıntı

Burda bir pastane var açıldı sahibi 1 yıl sonra oranın geliri ile bir ev bir arsa aldı pastane kuşadasında

Böyle yorumlar gaza getirmiyor değil ama bir yandan da tırsıyorum 4 ortak bide pastaneden ne kadar gelir olabilirki diye düşünüyorum :/

demircanuzer adlı üyeden alıntı

Ortak giriceksen babanla bile sözleşme imzala.

Doğrudur hocam :)

Ek Olarak:

Hocam 2 olmuyor malesef 4 ortağız maaş az olsa da ortaklığı bozmak istemiyoruz :/ Hem bu yolla elemana da para vermemiş oluruz, birazımız kasada birazımız fırında durar falan, birimiz taşımacılık yapar gibi.

NedimYildirim NedimYildirim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 570
  • Beğeniler 29 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
Bence mantıksız 2 kişiye bile zar zor yeter oradan gelecek para. Zaten eğer 4 kişi girecekseniz çok işlek bir yerde kaliteli bir mekan olmalı mahalle arasındaki bir pastanenin 4 kişi için uygun olduğunu düşünmüyorum.

reptaym reptaym Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 20 / 37
  • Ticaret 4, (%100)
İşlek bir sokakta tadı güzel bişiler yaparsanız tutulur 4 kişiyide doyurur
Önemli olan tat ve mekanın yeri
Mesela kuşadasında bulunan pastane
Günde 50 tepsi kumru simit poğaça vb satıyor her tepside 30civarı olsa
50x30x1.5=2250 tl + satılan tatlılar var(baklava kafayıf vs)
Size verdiğim değerler en düşük değerler emin olun ki kat kat fazlasını satıyor
Şimdi kara gelirsek
2250x30=67500 ₺
7-10 bin arası kira
3-4 bin kredi
5-10 bin arası masrafınız olsa size 37.500₺ kalıyo
4 e bölersek kişi başı 9bin civarı kalıyor

Ama ilk ay bu kadar beklemeyin ilk ay biraz düşük fiyat biraz reklam ve tadıda güzel olursa tutmama şansı yok
Mobilim yazım yanlışı olanilir kusura bakmayın

Personel maaşlarıda yok zaten siz çalışacaksınız bence iyi bir mekan varsa direk başlayın
MertUslu

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
Peki şöyle bir şey nasıl bir kâr elde ettirir, bu pastaneye arabalı bir kısım eklemenin geliri nasıl olur, buralarda bir yer var, felaket araba geçiyor, sabahtan akşama kadar çift şerit tek yön tamamen dolu oluyor arabayla trafik gece 8-9 a kadar bitmiyor ful araba dolu oraya açsak, pastanenin bir kısmında arabaya servis kısmı olsa, hani amerikan filmlerinde oluyo ya böyle arabayla gidiyolar camdan sipariş veriyolar , onun gibi poğça falan satmak nasıl olur ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al