wmaraci reklam

Problemli kiracı ve kiracımın hukuku hakkında bilgisi olanlar?

10 Mesajlar 1.079 Okunma
smmexpress

Ranay Ranay WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba

35 yasında evli bir çocuk sahibi işsiz ve serseri bir kiracım mevcut. Kiraları daha öncesinde geç ödemekteydi son 40 gündür kira alamadım. Faturalarını ve aidatı ödememekte. Su ve elektrik aboneliğini üstüne almadı içim yaptıgım altı aylık baskıya rağmen almadığı icin abonelikleri iptal ettirdim.
Borcunu ödemediği icin eve gelen tedas görevlisine tehtidler edip saldırmış bununla yetinmeyip su idaresinin muhürünü kırıp kaçak su sağlamasından dolayı su sayacını ve tesisatı söktürdum. Evdeki esyalarını satıp elektriksiz susuz evde paranı ödememesinin yanı sıra yaklaşık 50 yasında kalp hastası saygı duydugum komşumu darp etmesinden dolayı apartmanı polis basmış , ve birinci katta olan iki farklı 75 yas ustu teyzeyi dovmeye çalıştı.

Ayrıca bu adam dayak yemek istediğini fakat dairesinde evin içinde istediğini belirtiyor olmasından dolayı fiziki müdahale de bulunamıyorum

Sözleşme 15 subat tarihinde bittiginden dolayı noterden ihtarname yolladım.
Simdi bu adamdan kurtulmak icin daha önce basına böyle bir olay gelen yada bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim ben

Mobil olduğum icin hatalı yazım olabilir. Biraz uzun oldu okuyan herkese teşekkürler 😊

wmaraci
reklam

cannas cannas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek avukat
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 9 / 26
  • Ticaret 6, (%100)
Sözleşmenin sona ermesine dayanarak ihtarname ile çıkaramazsınız. Kat mülkiyeti kanunu ilgili hükümlerince sözleşme bitimine dayanarak yalnızca kiracı sözleşmeyi sonlandırabilecektir. Aksi durumda sözleşme bir yıl süreyle daha yenilenecektir.
Yapmanız gereken ise kirasını yatırmadığını belirtmişsiniz, bu kapsamda ''kiranın geciktiğine'' ve ''ödenmesine'' dair ihtarname göndermeniz gerekmektedir. Akabinde aksatılan ikinci kira üzerine göndereceğiniz 2. ihtarname ile tahliye hakkınız olacaktır.
Madde 7 - Kira şartlarına ve Borçlar Kanununun bu kanuna aykırı olmayan hükümlerine riayet edilse bile aşağıdaki yazılı hallerde kiralayan

a) Kiracı tarafından gayrimenkulün tahliye edileceği yazı ile bildirilmiş olmasına rağmen tahliye edilmezse icra dairesine müracaatla tahliye istiyebileceği gibi,

b) Gayrimenkulü kendisi veya eşi veya çocukları için mesken olarak kullanma ihtiyacında kalırsa kira akdinin hitamında,

c) Gayrimenkulü kendisinin veya eşinin veya çocuklarının bir meslek veya sanatı bizzat icra etmesi için kullanma ihtiyacında ise kira akdinin hitamında,

ç) Gayrimenkulü yeniden inşa veya imar maksadiyle esaslı bir surette tamir, tevsi veya tadil için ve ameliye esnasında içinde ikamet veya iştigal mümkün olmadığı fennen anlaşıldığı takdirde kira akdinin hitamında,

d) Gayrimenkulü Medeni Kanun hükümlerine göre iktisabeden kimse kendisi veya eşi veya çocukları için tamamen veya kısmen mesken olarak ve yine kendisi veya eşi veya çocukları için bir meslek veya sanatın bizzat icrası maksadiyle iş yeri olarak kullanma ihtiyacında ise iktisap tarihinden itibaren bir ay zarfında kiracıyı keyfiyetten ihtarname ile haberdar etmek şartiyle altı ay sonra,

e) Kira bedelini vaktinde ödememelerinden dolayı haklı olarak bir yıl içinde kendilerine iki defa yazılı ihtar yapılan kiracılar aleyhine, ayrıca ihtara hacet kalmaksızın, kira müddettinin hitamında,

Tahliye davası açabilirler.

https://www.sametcanaslan.com -> Hukuki Blog

HukukiBLOG

• Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)

cannas adlı üyeden alıntı

Sözleşmenin sona ermesine dayanarak ihtarname ile çıkaramazsınız. Kat mülkiyeti kanunu ilgili hükümlerince sözleşme bitimine dayanarak yalnızca kiracı sözleşmeyi sonlandırabilecektir. Aksi durumda sözleşme bir yıl süreyle daha yenilenecektir.
Yapmanız gereken ise kirasını yatırmadığını belirtmişsiniz, bu kapsamda ''kiranın geciktiğine'' ve ''ödenmesine'' dair ihtarname göndermeniz gerekmektedir. Akabinde aksatılan ikinci kira üzerine göndereceğiniz 2. ihtarname ile tahliye hakkınız olacaktır.
Madde 7 - Kira şartlarına ve Borçlar Kanununun bu kanuna aykırı olmayan hükümlerine riayet edilse bile aşağıdaki yazılı hallerde kiralayan

a) Kiracı tarafından gayrimenkulün tahliye edileceği yazı ile bildirilmiş olmasına rağmen tahliye edilmezse icra dairesine müracaatla tahliye istiyebileceği gibi,

b) Gayrimenkulü kendisi veya eşi veya çocukları için mesken olarak kullanma ihtiyacında kalırsa kira akdinin hitamında,

c) Gayrimenkulü kendisinin veya eşinin veya çocuklarının bir meslek veya sanatı bizzat icra etmesi için kullanma ihtiyacında ise kira akdinin hitamında,

ç) Gayrimenkulü yeniden inşa veya imar maksadiyle esaslı bir surette tamir, tevsi veya tadil için ve ameliye esnasında içinde ikamet veya iştigal mümkün olmadığı fennen anlaşıldığı takdirde kira akdinin hitamında,

d) Gayrimenkulü Medeni Kanun hükümlerine göre iktisabeden kimse kendisi veya eşi veya çocukları için tamamen veya kısmen mesken olarak ve yine kendisi veya eşi veya çocukları için bir meslek veya sanatın bizzat icrası maksadiyle iş yeri olarak kullanma ihtiyacında ise iktisap tarihinden itibaren bir ay zarfında kiracıyı keyfiyetten ihtarname ile haberdar etmek şartiyle altı ay sonra,

e) Kira bedelini vaktinde ödememelerinden dolayı haklı olarak bir yıl içinde kendilerine iki defa yazılı ihtar yapılan kiracılar aleyhine, ayrıca ihtara hacet kalmaksızın, kira müddettinin hitamında,

Tahliye davası açabilirler.

https://www.sametcanaslan.com -> Hukuki Blog

Anladığım kadarıyla borcunu ödemediği sebebi ve b maddesi ger günde. İhtarname yollayabilirim.

Çok teşekkürler diyorum değerli cevabınız icin

cannas cannas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek avukat
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 9 / 26
  • Ticaret 6, (%100)
e bendine dayanarak hareket etmelisiniz. Estagfurullah. Geçmiş olsun.

https://www.sametcanaslan.com
Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

HukukiBLOG
wmaraci
wmaraci

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)
Hocam bu tarz kişiler ile sakın ama sakın kaba kuvvete gitmeyiniz ben pek anlamam fakat size tek bulunacağım tavsiye budur. Arkadaşımın babası aynı durumdan dolayı kiracıyı uyarmaya gidiyor kiracı silahı çekip kalbinden vuruyor ve adam ölüyor :( O yüzden sizden ricam sakın kaba kuvvete yönelmeyin ne yapacağı belli olmaz böyle kansızların :(
Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

haber58 haber58 Doğruluk dost kapısı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Bitlis
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1772
  • Beğeniler 424 / 491
  • Ticaret 47, (%100)
2 kiracım var. Çok şükür kiralarını zamanında ödeyip, abonelikleri de aksatmıyorlar ...
Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

NETFLIX GURUBUMUZA HEMEN ORTAK OLMAK İÇİN TIKLAYIN

• Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar değerli cevaplarınızın icin teşekkür ediyorum. Bu ailemin evi onlar icin artık ben ilgileniyorum ve sinir harbi yaşatıyorlar. Arkadaşın dediği gibi e bendine göre hareket ediyor olacağım.

Para pul istemiyoum çık desekte elektrik su ve gaz olmayan eşyasız evde takılıyor adam bes aylık bebek ve eşi :/

• Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)
Son durum : evi terk ve ettiğini , artık dönmeyeceğini Dakar bir bebek arabası bir koli ve bir Halis'ini bıraktığını söylüyor. İçeride eşyası olsugu icin girdiğimde sıkıntı bir çıkaracağını ve cani ne zaman isterse o zaman esyalarını almaya gelecegini söylüyor

ChesterFiel ChesterFiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnşaat Teknikeri
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 86 / 274
  • Ticaret 7, (%100)
Vay arkadaş kendi evinde rezil oluyoruz şu ülkede.

Değiştir kapı kilidini canı istediğinde geldiğinde açar kapıyı

• Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)

ChesterFiel adlı üyeden alıntı

Vay arkadaş kendi evinde rezil oluyoruz şu ülkede.

Değiştir kapı kilidini canı istediğinde geldiğinde açar kapıyı

Ya adam birde kalkıp 1000 tl değerinde eşyam vardı derse basım agrir mi diye düşünüyorum, polisin açması icin mahkeme kararı Laz'ım oda 2 ay ;/

Emlakçılara adamın adini veriyorum soyadını veriyorlar hatta , kimlik fotokopilerini dağıtmışlar birbirlerine Çan'larına yetmis

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al