wmaraci reklam

Site Satışı Sonucu Bilişim Suçu

15 Mesajlar 1.443 Okunma
wmaraci reklam

Klavuzer Klavuzer O GEMİ BİR GÜN GELECEK Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Tarih Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 41 / 41
  • Ticaret 4, (%100)
Arkadaşlar ben bir arkadaşa internet sitemi 160tl karşılığında bir aracıya sattım. Eski hit bilgilerini gösterdim kendisine. Sitenin hitleri git gide düşüyor vs.

Arkadaş siteyi aldı aracı ile siteyi sattım. Aldıktan sonra hit bilgisi hiti kötü falan demeye başladı. İyi kardeşim sitemi geri ver paranı geri al dedim. Parasını geri aldı sitemi bende geri aldım ki orda adamsın çok saol diyordu.

Sonra biraz zaman sonra siteyi sattın mı, şu kadara sat falan diye mesaj attı konuştuk baya. Sonra 130tlye hostsuz siteyi satacağımı söyledim. Anlaştık paramı aldım domaini ve sitenin yedekleri ile siteyi arkadaşa sattım. 2 günden fazla oldu hiçbir sorun yoktu. Sitenin daha önce ban yediğini falan hiçbir şey sormadı tek ilgilendiği hitti. Siteyi almadan önce verdiği istatistik kodlarını sitem ekledim 1 gün kendi canlı canlı gördü hitleri.

Anlaştık ve siteyi tam 130tl karşılığında arkadaş aldı. 2 gün sonra dün kendisine iç rahat etmedi canım sıkıldı. ''Hocam sitem daha önce ban yediydi'' dedim. Baya konuştuk şaun sorun yok eğer istemiyorsanız siteyi geri alabilir paranızı verebilirim. Yok ta daha önce neden söylemedin de bir ton şey söyledi. Kardeş sormadın ki varsa yoksa hit hit hit. Sormamı lazım söylemen lazımdı. Kardeş istemiyorasn daha önceki gibi siteyi geri alabileceğimi söyledim. Fakat siteye masraf ypamış temaydı makaleydi seoydu. Tamam iade edin 2 gün oldu dedim. Yok ben böyle bir şey söyleyemem falan. İyi ben söylerim halledelim dedik. Sitenin parasını kendisine göndericem. Harcadığı paraları adamlar seocu falan iade edecek. İade etmez ise o masraflarla berber parayı vericeğimi söyledim.

Şimdi gelmiş yok dolandırdın yok şu yok bu. Sadece daha önce sitem banlandıydı sonra tekrar açıldı dedim haber vermek sitedim dedim bu kadar. Yoksa sorun yoktu bunu demesem. İşte kafa yokki vicdanım el vermedi ilerde ban yer sonra canım sıkılır üzülürüm yol yakınken haberi olsun dedim.
Şuan cevap vermiyor, sorunu çözelim diyorum konuşmuyor iletişim kuramıyorum.

Şimdi yok suç duyurusu yok mahkemede görüşürüz falan diyor. Arkadaşlar şimdi ben suçlumuyum suçum nedir?

wmaraci
reklam

egeyazilim egeyazilim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 27 / 31
  • Ticaret 27, (%100)
"ban yememiştir" anlamına gelecek bir ifadeniz olmadıysa parayı iade etmenize bile gerek yok.

haberken.com

• Üyelik 26.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Tarih Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 41 / 41
  • Ticaret 4, (%100)

egeyazilim adlı üyeden alıntı

"ban yememiştir" anlamına gelecek bir ifadeniz olmadıysa parayı iade etmenize bile gerek yok.

Ban yememiştir diye bir şey demedim. Sadece şuan banlı olmadığı için banlı olduğu bir yer yok yazıyordu satış konusunda. Ama sonra daha önceki ban durumumunu arkadaşa söylemek sitedim ama arkadaş mahkeme falan demeye başladı.

• Üyelik 13.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 27 / 31
  • Ticaret 27, (%100)

Kilavuzer adlı üyeden alıntı

Ban yememiştir diye bir şey demedim. Sadece şuan banlı olmadığı için banlı olduğu bir yer yok yazıyordu satış konusunda. Ama sonra daha önceki ban durumumunu arkadaşa söylemek sitedim ama arkadaş mahkeme falan demeye başladı.

Hayır o zaman yanlış bilgilendirme yapmışsınız.
Banlı olduğu bilgisini vermeliydiniz. Araba alırken kazası var mı? sorusuna geçmişte kaza yapmış araç için şu anda kazası yok şeklinde cevap verilemezse sizin durumunuzda da verilemez.
düşünce tarzınız mantığınız yanlış.

haberken.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Tarih Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 41 / 41
  • Ticaret 4, (%100)

Banlı olduğu bilgisini vermeliydiniz. Araba alırken kazası var mı? sorusuna geçmişte kaza yapmış araç için şu anda kazası yok şeklinde cevap verilemezse sizin durumunuzda da verilemez.

Hocam bilmiyordum ne biliyim ikinci site satışımdı bu peki suç mu sonuçları ne olur ki ben daha önce banlandı demesem haberi yoktu zaten ve ben paranızı vereyim siteyi geri verin kapatalım konuyu dedim.

• Üyelik 13.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 27 / 31
  • Ticaret 27, (%100)

Hocam bilmiyordum ne biliyim ikinci site satışımdı bu peki suç mu sonuçları ne olur ki ben daha önce banlandı demesem haberi yoktu zaten ve ben paranızı vereyim siteyi geri verin kapatalım konuyu dedim.

Bu noktada aldığınız parayı iade ettikten sonra sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Alan kişi de olayı abartmış gibi sanki, 130 TL'ye aldığını siteye ne kadarlık seo yaptırmış olabilir ki? Mahkeme filan hikaye

haberken.com

• Üyelik 26.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Tarih Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 41 / 41
  • Ticaret 4, (%100)

Bu noktada aldığınız parayı iade ettikten sonra sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Alan kişi de olayı abartmış gibi sanki, 130 TL'ye aldığını siteye ne kadarlık seo yaptırmış olabilir ki? Mahkeme filan hikaye

Hocam tema seo ve makale ücreti ve siteye verdiği para olan 130tl dahil. 270 tl istedi. Ben de 2 gün olmuş temayı ve seoyu iptal edip paranızı alın. Siteye eklediğiniz makaleler indexalmamış onlarıda başka sitede kullanırsınız yad asatarsınız dedim. Oldu ki temacı olmaz dedi onun parasınıda veririm dedim.

Uzatmayıp kapatalım konuyu dedim ben geri alıcam dedim tamam dedi işte. Seocu ve temacı ile görüşecektim bugün parayı iade etmesi için fakat mahkemeye döndü olaylar.

Mahkeme diyor sizce kim haklı bu durumda yalan konuşmadım yalan desem dolandırmak istesem ilk başta siteyi geri iade ettiğinde almazdım 160tl verdiydi çünkü o zaman.

Juzk Juzk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)

Selamün aleyküm,

Arkadaşlar benim siteyi tek alma sebebim maddi durumum kötü olduğu için üniversiteye başlayana kadar (5 ay civarı) bir siteye içerik ekleyerek üniversite masraflarımı karşılamaktı.Yani durumum olmadığı için bu işe girmiştim bunu arkadaşa da girdim kardeşim herhangi bir sorunu varmı falan dedim bende aynı durumdayım falan yok dedi 1-2 k hiti var siteyi aldım baktım 500 hiti yok bile 250-300 civarı.

Dedimki kardeş olmaz ben dedim siteyi 1-2 k hitli biliyordum ödemeyi geri aldım siteyi verdim.
Dedim ki eğer bu hite göre fiyatı indireceksen alayım.Ban kontrol yaptım falan sitede sorun yok.
Ondan sonra fiyatı indirdi işte aldım siteyi.Bu siteyi satmak için konu açmıştı oraya birisi ciddi bir teklif verdim yazmış.Bu site satıldı diye yazmadığı için millet teklif yapıyor.
Adamda sanırım yüksek fiyat vermiş büyük ihtimal 2 katı kadar fiyat verdi en az.
Geldi bana dedi ki o site sürekli banlanıyor 2 defa banlandı ben çıkardım 14 günde önce banlandı vs. dedi.
Sonra dedim ki kardeş bana kanıt gösterirmisin.
Karışık işler bunlar falan dedi.Ya ben senden masraflarımı alsam bile kaç igün sabah akşam emek harcadım hatalarını düzelttim vs. vereceğimi mi sandın.

Arkadaşın cv si hostta bulunuyormuş o yüzden suç duyurusunda bulunma hakkım olduğunu öğrendim.

Hikaye falanda yapacak halim yok herşey kanıtlıdır ona da söyledim burada gelip uydurmasın.Tema sahibi 30 TL @Sinan 'dır.Onaylayabilir durumu sıkıntı yok.
39 tl *** 'da Myilmaz seodur oda onaylayabilir durumu.***-Wmaracı makalemun 70 tl civarı da makale hizmeti oda onaylayabilir.
Lütfen atmadan önce karşınızdaki kişileri bir dinleseniz.
Siteyi alan kişi benim keşke arkadaş söylediği kadar doğru olsaydı.

• Üyelik 26.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Tarih Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 41 / 41
  • Ticaret 4, (%100)

tayfun29 adlı üyeden alıntı

Selamün aleyküm,

Arkadaşlar benim siteyi tek alma sebebim maddi durumum kötü olduğu için üniversiteye başlayana kadar (5 ay civarı) bir siteye içerik ekleyerek üniversite masraflarımı karşılamaktı.Yani durumum olmadığı için bu işe girmiştim bunu arkadaşa da girdim kardeşim herhangi bir sorunu varmı falan dedim bende aynı durumdayım falan yok dedi 1-2 k hiti var siteyi aldım baktım 500 hiti yok bile 250-300 civarı.

Dedimki kardeş olmaz ben dedim siteyi 1-2 k hitli biliyordum ödemeyi geri aldım siteyi verdim.
Dedim ki eğer bu hite göre fiyatı indireceksen alayım.Ban kontrol yaptım falan sitede sorun yok.
Ondan sonra fiyatı indirdi işte aldım siteyi.Bu siteyi satmak için konu açmıştı oraya birisi ciddi bir teklif verdim yazmış.Bu site satıldı diye yazmadığı için millet teklif yapıyor.
Adamda sanırım yüksek fiyat vermiş büyük ihtimal 2 katı kadar fiyat verdi en az.
Geldi bana dedi ki o site sürekli banlanıyor 2 defa banlandı ben çıkardım 14 günde önce banlandı vs. dedi.
Sonra dedim ki kardeş bana kanıt gösterirmisin.
Karışık işler bunlar falan dedi.Ya ben senden masraflarımı alsam bile kaç igün sabah akşam emek harcadım hatalarını düzelttim vs. vereceğimi mi sandın.

Arkadaşın cv si hostta bulunuyormuş o yüzden suç duyurusunda bulunma hakkım olduğunu öğrendim.

Siteyi alan kişi benim keşke arkadaş söylediği kadar doğru olsaydı.

Abi sen sitenin hitlerini canlı canlı gördün 130tlye aldın. Ben o sitey 1 yıl 3 ay emek verdim. 2 günlük emekten bahsediyorsun. Sadece site daha önce banlandı haberin olsu ndiye söylüyorrum dedim. Dün 270tl getir siteyi geri alırsın diyordun satmam diyorsun şimdi. Bende öğrenciyim ama sürekli öğrenciyim böyle şöyle demedim.

Site daha önce ban yedi ne biliyim ne zaman ban yedi onu mu takip ediyorum. Şuan banlı değildi zaten öyle olsa kimse almazdı. Ben yine iyimser yaklaştım size siz mahkemede mahkeme mahkemde mahkeme. Orta yol bulak yok. Siteyi geri sat o zaman paranı halledeyim onada yok. Arkadaşım derdin ne. Her şeyini biliyordun itenin bile bile ladın tek bilmediğin daha önceki bandı.

Siteye teklif falan almadım güzel bir teklif. Reklam teklifi geldi ama arkadaşada siteyi sattım yeni sahibi ile görüşün dedim.

Juzk Juzk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)

Abi sen sitenin hitlerini canlı canlı gördün 130tlye aldın. Ben o sitey 1 yıl 3 ay emek verdim. 2 günlük emekten bahsediyorsun. Sadece site daha önce banlandı haberin olsu ndiye söylüyorrum dedim. Dün 270tl getir siteyi geri alırsın diyordun satmam diyorsun şimdi. Bende öğrenciyim ama sürekli öğrenciyim böyle şöyle demedim.

Site daha önce ban yedi ne biliyim ne zaman ban yedi onu mu takip ediyorum. Şuan banlı değildi zaten öyle olsa kimse almazdı. Ben yine iyimser yaklaştım size siz mahkemede mahkeme mahkemde mahkeme. Orta yol bulak yok. Siteyi geri sat o zaman paranı halledeyim onada yok. Arkadaşım derdin ne. Her şeyini biliyordun itenin bile bile ladın tek bilmediğin daha önceki bandı.

Siteye teklif falan almadım güzel bir teklif. Reklam teklifi geldi ama arkadaşada siteyi sattım yeni sahibi ile görüşün dedim.

Size cevap dahi yazmazdım ama keşke kişiliğinizi siteyi geri alıp konunuza yazan adama 150 TL ye satacak kadar düşmeseydiniz.

Arkadaşın bu yalanı uydurma ve siteyi geri almak istemesi budur.***'da tanıdığım birçok seocuyla konuştum bu şahıs yalan söylüyor dolancırıcılığın peşinde.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al