wmaraci reklam

Sitede Youtube iframe kullanmayın, YASAK!

37 Mesajlar 4.321 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Güncelleme: 27 Ocak 2021
Arkadaşlar, şimdi UYAP'tan mesaj geldi. Sanırım şikayetçi taraf karara itiraz etmiş. "Uzlaştırma işlemlerini yürütmek için .... isimli kişi sizinle iletişim kuracaktır" diyor mesajda. İntihara sürükleyecek bunlar beni. 7 aydır işsizim ve hiç gelirim yok. 7 aydan önce 5 ay çalıştım ve ondan önce yine uzun süre işsizdim. Yardımcı olacak bilgili biri yokmu bu konuda ne yapabilirim? Allah bilir benden 10bin lira isterler en az. Ödeyemem. Zaten daha fazlasını düşünemiyorum bile.

---- ---- ----

Arkadaşlar sitenizde youtube iframe kodu ile video vs. eklediğinizde sizi emniyetten arayabilirler. Dikkatli olun...

Bir sosyal paylaşım sitesinde yöneticiyim. Sitemdeki bir hesapta youtube linki olarak şarkı paylaşılmış (Her sosyal ağda olabileceği gibi). Otomatik olarak bu link iframe koduna dönüyor ve youtube videosunu sayfada oynatıyor. Herhangi bir şekilde videoyu indirmiyor veya sunucuya kaydetmiyoruz. Video youtube üzerinden çekilip izleniyor ve reklamlar da gösteriliyor. Yani tamamen youtube kanalının kazancı oluyor burda.

Fakat youtube kanalının sahibi bana uyarı yapmadan direkt şikayette bulunmuş ve emniyetten beni aradılar haliyle. Ben anlamıyorum, bu adamlar şarkı dinlensin ve reklamdan para kazanalım diye youtube'a video/şarkı koymuyor mu zaten? Kendileri de her türlü reklamla videoyu izletmeye çalışmıyor mu? Sosyal ağlarda paylaşmıyorlar mı? Neden başkası paylaşınca yasak olsun ki? Ne güzel izlenmeleri artıyor.

Her neyse, yarın ifade vermeye gidiyorum. Siz siz olun sitenize iframe koyarken ya dikkatli olun ya da koymayın ki kazançları olmasın...

Edit: 27/11/2020

İfadem kabul gördü sanırım arkadaşlar, yorumu ile destek olan herkese teşekkürler...

Az önce birisi gelmiş ve adıma açık bir zarf bırakmış savcılıktan gelen. Heyecanla elime alıp baktım, üstünde "Bu zarfta takipsizlik (......) kararı vardır" yazıyor.

İyice okuduğumda da;
"Şüpheli hakkında 'Kamu Adına Kovuşturma Yapılmasına Yer Olmadığına',
Kararın birer suretinin müşteki şirket vekiline ve şüpheliye tebliğine,
Tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Adana Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine itirazı kabil olmak üzere CMK nun 172 ve 173 maddeleri gereğince karar verildi. 10/11/2020"
yazıyor.

Sondaki tarih 17 gün önceye ait ama bana yeni ulaştı. Benim bir şey yapmama gerek var mı? Hakimliğe vermem gerekiyor mu bu zarfı tam anlayamadım, ilk defa başıma geliyor böyle bir şey...
Frrst

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

1ncimirac 1ncimirac Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 22 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam beni de bugün aradılar emniyetten aynı durumdan muzdaribim. Bence hiçbir şey yapamazlar. Eskiden beri iframe kodları paylaşmak yasal yani. Neden şimdi dava açtılar diye soruyorum kendi kendime ve şu cevabı veriyorum kendime: "Pandemi dolayısıyla yeni gelir kapıları arıyorlar." Umarım bir an önce bu sıkıntıyı atlatırız hocam geçmiş olsun.
ntka mehmet01 LazCoder53

kişi bu mesajı beğendi.

Melih Melih WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum -
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 403
  • Beğeniler 3 / 124
  • Ticaret 1, (%100)
Saçma bir durum. Eğer farklı sitelerde paylaşılmamasını istiyorlarsa iframe kapatma seçeneğini YouTube zaten sunuyor. Millet iyice şaşırmış durumda.
1ncimirac

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)

1ncimirac adlı üyeden alıntı

Hocam beni de bugün aradılar emniyetten aynı durumdan muzdaribim. Bence hiçbir şey yapamazlar. Eskiden beri iframe kodları paylaşmak yasal yani. Neden şimdi dava açtılar diye soruyorum kendi kendime ve şu cevabı veriyorum kendime: "Pandemi dolayısıyla yeni gelir kapıları arıyorlar." Umarım bir an önce bu sıkıntıyı atlatırız hocam geçmiş olsun.

Size de geçmiş olsun. Öğlene doğru gidecem bakalım ne olacak.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)

Melih adlı üyeden alıntı

Saçma bir durum. Eğer farklı sitelerde paylaşılmamasını istiyorlarsa iframe kapatma seçeneğini YouTube zaten sunuyor. Millet iyice şaşırmış durumda.

O da bir seçenek tabi ama çok da etkili olmaz. Sonuçta benimki bir sosyal paylaşım. Üye linki paylaşıyor biz de videoyu otomatik olarak iframe ile çekiyoruz paylaşımda . İframe kapalımı değil mi bilemeyiz. Ha eğer iframe kapalı olduğunda ben iframe ile çeksem bile sitemde görünmeyecekse o zaman tamam.

Storyman Storyman Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Reklam Ajansı ve Web Geliştirm
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 129 / 105
  • Ticaret 1, (%100)
Maalesef son aylarda kim kimden ne koparırım derdinde... Çok yazık şu yaşadığımız günlere

• Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Sormayın, yok yere insanı soğutuyorlar bu işlerden. Para bile kazanamayan bir sosyal ağda bir üye video linki paylaşti diye canımız sıkılıyor yok yere. Bakalım hayırlısı, saat 11 gibi çağirdilar. Bir gidip bakacaz artık...

LazCoder53 LazCoder53 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad E** H**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 621 / 208
  • Ticaret 0, (%0)
En son telifle ilgili aldığım bir uyarı, uluslararası film dağıtım şirketi paylaştığım bir sızıntı resmini kaldırmam için ricada bulunmuşlardı.

May the force be with us...

• Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
İfademi verdim. Benim gibi 4-5 kişi daha aynı şekilde ifade vermeye gelmiş.

İframe koduyla video yayınlanması telif hakkina girer yazmışlar. Üyelerin yaptığı tüm paylaşımlar site sahibinin yetkisindedir demişler vs.. Her şeyi detaylica düşünüp hepsine bir kılıf uydurmuşlar. Sitemde iletişim sayfası ve eposta olduğu halde "iletişim bilgileri bulunmamiştır" deyip sitenin iletişim sayfası gôrünmeyen bir yerden ekran resmi almışlar. Savunmami yaptım. Bakalım kabul edilirse konu kapanır. Kabul edilmezse mahkemeye çıkmak gerekiyormuş.
1ncimirac

kişi bu mesajı beğendi.

1ncimirac 1ncimirac Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 22 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Geçmiş olsun hocam. Ne zaman belli olacakmış sonuç.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al