wmaraci reklam
lidertakipci

Sizce makale taban fiyatlarında bir değişikliğe gidilmeli mi?

28 Mesajlar 2.419 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BatuhanE BatuhanE Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 23.08.2016
    • Yaş/Cinsiyet 23 / E
    • Meslek Makale Yazarlığı
    • Konum Kocaeli
    • Ad Soyad İ** M**
    • Mesajlar 492
    • Beğeniler 18 / 109
    • Ticaret 41, (%90)
    Merhaba arkadaşlar,
    Hepimiz biliyoruz ki, yaklaşık birkaç sene önce WM Aracı, forumunda birçok ticaret bölümü ile beraber makale satışında da bir taban fiyat getirmişti. Aradan uzun bir zaman geçti ve ben, bu taban fiyatın olması gerekenden daha az olduğunu düşünüyorum. Sizin de bu konuda fikirlerinizi almak isterim.

Ayrıca moderatörlerimizi ve adminimizi de bu konu altına etiketleyerek onları da bu konuya davet ediyorum
    admin cgrclk Ahmet Being

NOT: Arkadaşlardan ricam, bir makale alıcısı olarak değil de, bir makale satıcısı olarak makalenin getirdiği emekleri göz önüne alıp ona göre değerlendirmede bulunmalarıdır.

wmaraci
    reklam

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
    • Üyelik 08.04.2012
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Metin Yazarı/Editörü
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad B** G**
    • Mesajlar 935
    • Beğeniler 1087 / 1028
    • Ticaret 91, (%100)
    Sizi en iyi anlayan kişilerden biri olarak ben yorum yapayım.

Bu işe ben de aynı yoldan başladım.

Metin yazarlığına yıllar önce, henüz çocuk sayılabileceğim bir yaşta WM Aracı'nda başladım. Bırakın 2018'i, kuruşların havada uçtuğu işleri o zaman bile yapmadım.

Çok mu iyiydim? Kesinlikle berbattım; ama ticaret ahlakım sağlamdı. Şu gün, şu saatte vereceğim dediğim siparişi mutlaka o zamana veriyordum. Veremedim mi? O siparişi en kısa sürede ücretsiz tamamlıyordum. Elimden gelen 3 ise onu 5 yaparak sunmaya çalışıyordum. En basitinden içeriği doğrudan HTML formatıyla sunuyordum ki alıcı hemen yayına atsın hiç uğraşmasın.

Bunlar gibi daha nice basit özelliklerim alıcıları cezbediyor ve tekrar benimle çalışmaya teşvik ediyordu.

Belki inanmazsınız ama hala o zamanlardan sürekli çalıştığım müşterilerim var. Önemli olan başkaları değil arkadaşlar, siz ve sizin sunduğunuzdur.

Çok basit bir örnekle açıklayayım:

Bir pop yıldızını sahneye çıkarmak için 50 bin TL ödemek makuldür ama aynı yıldıza evde ailenizle yemek yemesi için 50 bin TL ödemek makul değildir.

Sizin içeriğiniz 50 bin mi ediyor? Sorun değil! 50 bine satın. Ama tek derdi ailesiyle yemek olan birine neden 50 bine popstar veriyoruz?
    tamerh

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

• Üyelik 23.08.2016
    • Yaş/Cinsiyet 23 / E
    • Konum Kocaeli
    • Ad Soyad İ** M**
    • Mesajlar 492
    • Beğeniler 18 / 109
    • Ticaret 41, (%90)

Being adlı üyeden alıntı

Metin yazarlığına yıllar önce, henüz çocuk sayılabileceğim bir yaşta WM Aracı'nda başladım. Bırakın 2018'i, kuruşların havada uçtuğu işleri o zaman bile yapmadım.

Çok mu iyiydim? Kesinlikle berbattım; ama ticaret ahlakım sağlamdı. Şu gün, şu saatte vereceğim dediğim siparişi mutlaka o zamana veriyordum. Veremedim mi? O siparişi en kısa sürede ücretsiz tamamlıyordum. Elimden gelen 3 ise onu 5 yaparak sunmaya çalışıyordum. En basitinden içeriği doğrudan HTML formatıyla sunuyordum ki alıcı hemen yayına atsın hiç uğraşmasın.

Bunlar gibi daha nice basit özelliklerim alıcıları cezbediyor ve tekrar benimle çalışmaya teşvik ediyordu.

Belki inanmazsınız ama hala o zamanlardan sürekli çalıştığım müşterilerim var. Önemli olan başkaları değil arkadaşlar, siz ve sizin sunduğunuzdur.

Bir pop yıldızını sahneye çıkarmak için 50 bin TL ödemek makuldür ama aynı yıldıza evde ailenizle yemek yemesi için 50 bin TL ödemek makul değildir.

Sizin içeriğiniz 50 bin mi ediyor? Sorun değil! 50 bine satın. Ama tek derdi ailesiyle yemek olan birine neden 50 bine popstar veriyoruz?

Çok güzel bir örnek ile anlatmışsınız, öncelikle konuma cevap vermeniz nezaketinden ötürü teşekkür ederim. Ancak bu durumun birçok kişi için uygun olduğunu düşünmüyorum. Bir içerik ne kadar kaliteli olursa olsun, insanlarımızın genelde daha ucuz olanı tercih etmiş olduğu görüşündeyim. Hal böyle olunca ucuz olan sürümden kazanıyor. Emek verip biraz daha yüksek fiyatta çalışan arkadaşlar ise oturup iş bekliyor.

editorum editorum Oyunu Bul Kullanıcı
    • Üyelik 06.08.2016
    • Yaş/Cinsiyet 24 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Zonguldak
    • Ad Soyad G** A**
    • Mesajlar 534
    • Beğeniler 70 / 127
    • Ticaret 1, (%100)
    İşte beklediğim konu budur. 2 3 yıl makale sektöründe çalıştım. Çok iyi paralar kazandım fakat ne uğruna... Verdiğim onca emeği gerçekten karşılamadığını anladım. Verdiğim onca vakti dışarıda herhangi bir işe vererek daha iyi bir yerde olabileceğimi gördüm. Ayrıca hobi işimdi fakat hep sızlandım. Bir süre önce de bıraktım. Ama hep bir yanım tekrardan girmemi istiyor. Bunların yanında hep bu konuyu açmak istemiş fakat karşılığını bulamayacağını düşünmüştüm. Teşekkür eder, oyumu verir, takibe alırım :)
    Buralardayım.

wmaraci
    wmaraci

• Üyelik 23.08.2016
    • Yaş/Cinsiyet 23 / E
    • Konum Kocaeli
    • Ad Soyad İ** M**
    • Mesajlar 492
    • Beğeniler 18 / 109
    • Ticaret 41, (%90)

editörüm adlı üyeden alıntı

İşte beklediğim konu budur. 2 3 yıl makale sektöründe çalıştım. Çok iyi paralar kazandım fakat ne uğruna... Verdiğim onca emeği gerçekten karşılamadığını anladım. Verdiğim onca vakti dışarıda herhangi bir işe vererek daha iyi bir yerde olabileceğimi gördüm. Ayrıca hobi işimdi fakat hep sızlandım. Bir süre önce de bıraktım. Ama hep bir yanım tekrardan girmemi istiyor. Bunların yanında hep bu konuyu açmak istemiş fakat karşılığını bulamayacağını düşünmüştüm. Teşekkür eder, oyumu verir, takibe alırım :)
    Buralardayım.

Desteğiniz için teşekkürler :)
    editorum

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.08.2016
    • Yaş/Cinsiyet 24 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Zonguldak
    • Ad Soyad G** A**
    • Mesajlar 534
    • Beğeniler 70 / 127
    • Ticaret 1, (%100)

Being adlı üyeden alıntı

Hocam gerçekten çok anlamlı ve doğruluk payı olmakla beraber şunu belirtmek isterim:
    Ellbette belirli müşterilerimiz her zaman olur.
    -eğer gerçekten o kişi işinin ehliyse- Fakat sizin hak ettiğiniz örneğin 100 kelimeye 2 tl ise diğer yazar ise 1 tl gibi bir fiyat veriyorsa emin olun 100 müşterinin 90 95 i ilkine gider. Kalite elbette onlar için de önemli fakat her şey para da bitiyor. Benim görüşüm bir taban olması yönünde.

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
    • Üyelik 08.04.2012
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Metin Yazarı/Editörü
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad B** G**
    • Mesajlar 935
    • Beğeniler 1087 / 1028
    • Ticaret 91, (%100)
    Sayın BurakE aslında çözümlerin hepsini sen kendi mesajında vermişsin.

İnsanlar daha ucuz istiyorlarsa iki şey yapabilirsin:

1. Verdiğin emeğin karşılığını verebilecek olan birileriyle çalışırsın.
    2. Kaliteyi düşürür (veya sabit tutar) ama iş beklemek yerine sürümden kazanmayı denersin.

Ayrıca gerçek potansiyelini kullanmadığının farkında olmalısın. Aşağıdaki görsele gel bir birlikte bakalım:

Bu SS'i Makale Satışı kategorisinden aldım. Bak buradaki arkadaşların hepsi kendi gücü yettiğince premium hesaplar satın alıp, işine yatırım yapmış.

Sen yatırım yapmak zorunda mısın? Elbette değilsin. Gel gelelim, elindekini pazarlamak için çabanı sınırlı tutuyorsun. Elinde en iyi yetenek de olsa pazarlayamadığın sürece en iyi ihtimalle BMW'nin yanındaki Şahin (muayeneli) olursun.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

Umitunal Umitunal Webfaresi.net Kullanıcı
    • Üyelik 06.12.2013
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek webfaresi.net r00tadmin
    • Konum Kocaeli
    • Ad Soyad Ü** Ü**
    • Mesajlar 997
    • Beğeniler 379 / 378
    • Ticaret 27, (%93)
    Birde farkli bir bakiş acisi taban fiyati 2 olsa adense kuruslarda geziyorken sence surumden kazanabilirmisin herkes kendi acisindan hakli ama wmaraci ne alici ne satici dengeyi kurmali ve suanki fiyat bence dengeli

Webfaresi.net Beklerim

• Üyelik 06.08.2016
    • Yaş/Cinsiyet 24 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Zonguldak
    • Ad Soyad G** A**
    • Mesajlar 534
    • Beğeniler 70 / 127
    • Ticaret 1, (%100)
    ümitünal 2 rakamını örnek vermiştim. 2 taban için bence de pahalı. Ama 1 TL de olmasına gönlüm el vermiyor. 1.5 - 1.75' ler düşünülebilir rakamlardır.

• Üyelik 23.08.2016
    • Yaş/Cinsiyet 23 / E
    • Konum Kocaeli
    • Ad Soyad İ** M**
    • Mesajlar 492
    • Beğeniler 18 / 109
    • Ticaret 41, (%90)

Being adlı üyeden alıntı

Sayın BurakE aslında çözümlerin hepsini sen kendi mesajında vermişsin.

İnsanlar daha ucuz istiyorlarsa iki şey yapabilirsin:

1. Verdiğin emeğin karşılığını verebilecek olan birileriyle çalışırsın.
    2. Kaliteyi düşürür (veya sabit tutar) ama iş beklemek yerine sürümden kazanmayı denersin.

Ayrıca gerçek potansiyelini kullanmadığının farkında olmalısın. Aşağıdaki görsele gel bir birlikte bakalım:

Bu SS'i Makale Satışı kategorisinden aldım. Bak buradaki arkadaşların hepsi kendi gücü yettiğince premium hesaplar satın alıp, işine yatırım yapmış.

Sen yatırım yapmak zorunda mısın? Elbette değilsin. Gel gelelim, elindekini pazarlamak için çabanı sınırlı tutuyorsun. Elinde en iyi yetenek de olsa pazarlayamadığın sürece en iyi ihtimalle BMW'nin yanındaki Şahin (muayeneli) olursun.

Zamanınde premium alıp BMW olmayı denemişliğim de bulunmakta :) Ancak 3 yıldır bu sektörde yer alıp, birçok arkadaşın emeğinin karşılığının bu olmadığı görüşündeyim. Yanlış anlamayın sizin görüşünüze de hak veriyorum, çalışana her türlü kapı açılır.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al