wmaraci reklam

Skandal Görüntüler - Öğretmeni İtip Kakıyor

35 Mesajlar 3.251 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
Bende meslek lisesi mezunuyum fakat, benim zamanımda böyle bir terbiyesizlik yoktu. Öğretmenlerle küfür eder, öğretmenlerle gülerdik. Yeri gelir efendice dayağımızı da yerdik fakat, videodaki gibi hiçbir öğretmenimize böyle terbiyesizlik yapmadık, hatta yaptırmazdık da... Yeni nesil, gerçekten mikrop olarak geliyor...

wmaraci
reklam

Codesign Codesign Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek #Security Researcher
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1045
  • Beğeniler 423 / 263
  • Ticaret 12, (%100)
Söyleyecek bir şey bulamıyorum.

turkmaxi turkmaxi Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Planlama
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 253 / 253
  • Ticaret 4, (%100)
90li yillarda liseler boylemiydi.Hemen okuldan atilirdi.Basarisiz ogrenci sinifta kalirdi.Simdi artik bunlar yok.Zorla sinif gecirmeler.Okuldan atamamalar.Simdi ogretmenlerde bi tuhaf zaten.90 li yillatin basinda ogretmeni sivilde gorsen bisey yap cagindan degilde yolunu degistirirdin.Simdi video cekiyorlar.Bizim zamanimizda 98 sanirim ilk telefonlar cikmisti.Lisedeyken okula getiren sene sonu aldi telefonlari.Biri de bendim eyvallah etmediler.Simdi su rezil duruma bak.Sorun ailelerde defil sadece.%80 i devletin %20 si ailelerin

https://www.turkmaxi.org Webmaster Forumu

serdar01 serdar01 Akıl+Bilim+Eğitim Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 323 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
Aslında söylenecek çok şey var.Şu konu altında 4.sayfaya yazıyorum.Eğitim,eğitimin sisteminin sorunları ve çözüm önerilerini konuşmaya başlasak sanırım yüzlerce sayfayı bulur.

Bu veya benzeri durumlara sebep olan öğrencilerin,rehberlik servisine yönlendirilmesini,eğer olmuyorsa yani öğrenci okul içindeki olumsuz hareketlerinde ısrar ediyorsa uzaklaştırılmasını duruma göre gerekirse okulla tamamen bağının koparılmasını isterim.

Ayrıca sınıf geçmenin de o kadar kolay olmaması gerektiği kanısındayım.Bu videoda yaşananlar "Nasılsa sınıfı geçiyoruz,kalmak yok,başka ne yapabilirler ki..."diye düşünen bir kısım öğrenciden beklenen hareketler.

Bu sınıftaki her öğrenci aynı değildir.Ama sınıf ortamından etkilenmemeleri de mümkün değil.Öğretmenine bu yapanlar,kendi sınıf arkadaşlarından çekinirler mi ?

Çürük olan(lar) ayıklanmalı ki,geri kalanlara zarar vermesin.

Bu veya benzeri hareketlerin,toplumda öğretmenlerin itibarını da zedelediğini düşünüyorum.Bu videodaki öğretmenin çevresine ve başka öğrencilerine karşı zor durumda kaldığını, olması gereken otoritesinin sarsıldığını düşünebiliriz.

Artık kaç tane aile, kızım/oğlum öğretmenine saygılı olmalısın,öğretmeninden şikayet gelmesin,diye nasihat ediyordur?

Tamam her öğretmen de aynı değil.Görevini suistimal eden veya farklı düşünce ve eylemde bulunanlar olabiliyor.Onlar da ayıklanmalı.

Eğitimin yüksek kaliteye yükselmesi için azami çaba sarf edilmeli.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

WebTa WebTa Tengri Biz Menen! Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 40 / 64
  • Ticaret 1, (%100)

Saffet adlı üyeden alıntı

Ne öğretmen öğrencisine kötü davranmalı ne de öğrenci öğretmenine. Burada öğretmen neden kendini savunamıyor bence ona bakılmalı. Yazıklar olsun böyle öğrencilere.

Şu anki sistemde öğretmen tamamen pasif durumda ilkokul ve liseler çığırından çıkmış durumda. Özellikle liseler,eğer öğretmen itibarsızlaştırılmamış olsaydı durum böyle olmazdı. Öğretmen değer kaybederse toplumda bu sonuçlar ortaya çıkar. Öğretmen en ufak hareketinde soruşturma geçiriyor. Bunun değişmesi lazım. Puanlama denen saçma sapan sistemin kalkması lazım. Veli kendi çocuğu ile başa çıkamazken öğretmenin sinirlenip ters sözüyle okul basıyorlar,öğretmen şiddete maruz kalıyor. Bu sistem bu düşünce yapısı değişmedikçe bu tür olayların arkası kesilmiyor maalesef.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al