wmaraci reklam

Sosyal medya uzmanı OLMAYAN var mı?

8 Mesajlar 943 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Maalesef bir çok sektör bu halde. Hiç bir bilgisi olmayanlar dahi kendisini "uzman" olarak tanımlıyor. Nereye baksam sosyal medya uzmanı, aşırı iyi seocu, mükemmel yazılımcı, harika tasarımcı vb. Bu özgüven patlaması mi? Yoksa manipülasyon tekniği mi?

Herkes kendini uzman olarak tanımlıyor. İşin arkaplanına bakınca inanılmaz rezil durumlarla karşılaşabiliyoruz. Bir şirkete Reklamcılık uzmanı olarak ise giren kişinin nasıl reklam veriliyor diye sormasına mı şaşarsınız, sosyal medya uzmanı olarak ise alınan kişinin takibe takipten başka yol bilmemesine mi kızarsınız.

Kimsenin rızkına laf etmek değil niyetim. Ama işi ehline teslim etmek gerek. Bu konularda nispeten tecrübeli ve uzman olan kişiler işsiz gezerken, daha böyle bir meslek olduğunu yeni öğrenen kişiler onların yerine maaş alıyorlar. Yani bir çok sektörde galiba böyle, işi bilenler işsiz, işten pek anlamayanlar (düşük maaşa çalıştığı için) tercih ediliyor.

Dediğim gibi kimsenin rızkına laf etmek haddimiz değil ama bu ne özgüven arkadaş. Anlayamıyorum. Çevrem de bu insanlarla dolu. Tamam mesleğim yazılım değil ama 15 yıldır bu işlerin içindeyim küçük yaştan beri. Bunun okulunu okuyan arkadaşlarım atıyor, tutuyor, uçuyor ama yap deyince hiç birinin elinden bir şey gelmiyor. Yapamadığı şeyi kakalamaya çalışıyor tabiri caizse, bu sektördeki en önemli yetenek bu galiba.

Herkes uzman, sonra birbirlerini kötüleyip, beceriksizlikle suçluyorlar alttan alttan. Sektör ne zaman bu hale geldi? Zaten bir şey üretemiyoruz, en azından meslek etiğini kaybetmeseydik keşke...

wmaraci
reklam

Umitunal Umitunal Webfaresi.net Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webfaresi.net r00tadmin
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Ü** Ü**
  • Mesajlar 997
  • Beğeniler 379 / 378
  • Ticaret 27, (%93)
Hep yaş ortalamasindan ve yaz tatili normaldir
Mfa

kişi bu mesajı beğendi.

Webfaresi.net Beklerim

emirersoy emirersoy Sizi ele güne reklam eder Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcılığı
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 328
  • Beğeniler 206 / 108
  • Ticaret 9, (%100)
Bu tarz insanlar genelde Ümit hocamın da dediği gibi yazın daha aktif oluyorlar, daha geçen bu forumda "Bir şirkete reklamcı olarak işe başladım hesabı nasıl geliştirebilirim" tarzı konu vardı, koskoca şirkette işe girecek kadae iyisin uzmansın ama gelip soruyorsun ha?, 2-3 instagram hesabı yönetmek post çalmakla da instagram uzmanı olmazsın, veya html üzerinde
edits by xxx<\b> yazarakda ultra gelişmiş bir yazılımcı olmazsın, geçen ortam otururken bir abi ile tanıştım server güvenliği ile ilgileniyorum dedi numarasını aldım baya konuştuk işini anlatmaya başladı dedi işte error logları kontrol ediyorum ram çok kullanılıyorsa site sahibini uyarıyorum falan dedi, inanılmaz şaşırdım.
Yazıncada bir rahatlama geldi iyiki konuyu açtınız :D
Mfa

kişi bu mesajı beğendi.

LiDYASIZ LiDYASIZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek learner
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 134 / 186
  • Ticaret 4, (%100)
İnstagram hesabı açmayı becerebilince gökten bir uzmanlık iniyor haberiniz yok mu?
68136 MRCBOX Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

emirersoy emirersoy Sizi ele güne reklam eder Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcılığı
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 328
  • Beğeniler 206 / 108
  • Ticaret 9, (%100)
😂😂😂 aklıma direkt bu video geldi

00:40
Arestr

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Pardon ama sektör ne zaman iyiydi? Ben mi kaçırdım yoksa iyi halini :)

Her zaman savunduğumu söyleyeyim; müşteri seçici olmayı bilmiyor. Müşteri de bilinçli bir araştırma ve bilgi sahibi olma eylemi yok maalesef. Dolayısı ile konulara yazan x üyenin yazdığı her şeyi doğru diye algılıyor. Halbuki az empati kurmaya çalışsa bazı yazılanların ne kadar sallama bir pazarlama tekniği olduğunu görecek.

Sosyal medya bambaşka bir mecradır. Adı üzerinde ''sosyal''. Neredeyse ''asosyal'' olmuş biri nasıl sosyal medya uzmanı olabilir? Grafik tasarımı son derece iyi olmalıdır mesela. İçerikleri nokta atışı olmalı, her okuyanın ilgisini çekmeli. Video hazırlayabilmeli mesela. Daha bir çok etken var. Ayrıca hemen her konuda az seviye de olsa bilgi birikimi olabilmelidir. Marka bilinci olmalıdır mesela.

Bu tarz sorgulamalar olmadığı sürece her önüne gelen ''uzman'' olur maalesef.

İyi forumlar herkese.
Arestr Mfa

kişi bu mesajı beğendi.

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
20-30 bin gibi üyeler elde etmiş 3 tane facebook grubu kurdum, yönettim ama gel gör ki şu sosyal medya işinden azcık olsun anlamıyorum. Verdiğim reklama bile etkileşim alamıyorum 😂
Şimdi böyle bir post görünce azda olsa sevindim. Demek ki bende problem yok. Sektör baştan aşağa farklı😂

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Geçen gün denk geldim. instagram mizah sayfasının birinde hatun kişi yorum yapıp yorumuna beğeni botu basmış. Bunu gören akıllı er kişi durur mu yapıştırmış cevabı. Hatun kişi de hala itiraz ediyor. Er kişi Semih'in Hırvatistan'a attığı gol gibi yapıştımış cevabı; ''Yorumunu beğenenlerin çoğu sayfayı beğenmemiş be'' diyor :)

Velhasıl kelam, sosyal medya çöp ya.
emirersoy webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

İmza!!! Get Closer!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)