wmaraci reklam

Suriyeliler'den şimdiye kadar ne öğrendik?

11 Mesajlar 1.540 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ForuMaster ForuMaster Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 152 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Bildiğiniz gibi bu insanlar bir kaç yıldır ülkemizde yaşıyor ve hayatın her alanında karşımıza çıkabiliyorlar. Topluma ne kazandırırlar? Davranış olarak yaşam şekli, Dünya'ya bakış, kültür vs. herhangi birinize bir şeyler kattılar mı?

wmaraci
reklam

mexnet mexnet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İşletme Yönetimi
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 71 / 55
  • Ticaret 1, (%100)
Ne duymak istiyorsun ForuMaster

AkLımın İpLerini SaLdım !

ForuMaster ForuMaster Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 152 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Bir şey duymak istediğim yok. Faydalarını ve zararlarını merak ettiğim için; fikir, düşünce ve yorumları bekliyorum...

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)
Hainliği öğrendik.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)
Bir fabrika müdürünün benle tarlada hayvan gübresi attığını gördüm. Kürekle bok bu arkadaş. Evlerim dükkanlarım vardı hepsine el koydular dedi. Adam ağladı ben ağladım. İşe yanında getirdiği çocuk akşama kadar traktörle oynadı neyse ki onun gözleri gülüyordu

Bize kattığı ne dersen çok şükür halimize
mexnet

kişi bu mesajı beğendi.

btnaslan btnaslan Bilinen Hayatı Kodlayın Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek WebMater, Seo, YouTuber
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 131 / 220
  • Ticaret 16, (%100)
Siyaset yapmayı sevmem ama Sakarya’da iki kişi Kürtçe konuştu diye vuruldu ama Suriyeliler taksim meydanında kendi bayraklarını salladılar kimse bir şey demedi. Kürtler atalarımızdan beri birlikte yaşadığımız bir toplum ama Suriyeliler in iki üç senesi olmuş ve kimse buna ses çıkarmadı. Bunu geçtim ek olarak hırsızlık olayı arttı geçen gün metrobüs te cebime bir çocuk girdi tokat attım ve ne yapmaya çalışıyorsun dedim Arapça cevap verdi insallah kufur etmemiştir. Neyse kısaca adamlar ülkelerindeki dusmanlara gösteremediği gücünü bize yansıtmaya çalışıyor.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Derinleşecen ekonomik krizde saldırılacak ilk yer Suriyeliler olacak. O yüzden hala ülkede tutuyorlar. O izdiham halka müdahale etme yetkisi verecek.

Suriyelilerle birbirbirimize girmemiz yakındır yani. Medyaya yansımayan olaylar var adamlar ülkede baya yapılanıyor. Dile kolay 6 milyon suriyeli afganlisi pakistanlisi hariç :)

mexnet mexnet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İşletme Yönetimi
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 71 / 55
  • Ticaret 1, (%100)

btnaslan adlı üyeden alıntı

Siyaset yapmayı sevmem ama Sakarya’da iki kişi Kürtçe konuştu diye vuruldu ama Suriyeliler taksim meydanında kendi bayraklarını salladılar kimse bir şey demedi. Kürtler atalarımızdan beri birlikte yaşadığımız bir toplum ama Suriyeliler in iki üç senesi olmuş ve kimse buna ses çıkarmadı. Bunu geçtim ek olarak hırsızlık olayı arttı geçen gün metrobüs te cebime bir çocuk girdi tokat attım ve ne yapmaya çalışıyorsun dedim Arapça cevap verdi insallah kufur etmemiştir. Neyse kısaca adamlar ülkelerindeki dusmanlara gösteremediği gücünü bize yansıtmaya çalışıyor.

...

Kardeşim ben sakaryalıyım ve o kürtçe konuştu diye dövülen dediğiniz (fındık işçileri) kişilerin dövülmesi esnasında oradaydım şükür bir kaç tane de ben patlattım.
Konu sence kürtçe konuşması mı ? bu gerçekten çok komik çünkü o bölgede biz kürtlerde olmak üzere yüzyıllardır yaşıyoruz , ve kürtçede konuşuyoruz burda gürcüler lazlar da var onlarlada iç içe içinde yaşıyoruz.şu an o dövülenlerin bölgesinde yaklaşık 30-40 bin civarı kürt yaşıyor biride benim. Nasılda denk geldim konuya bir şekilde denk geliyoruz işte.

O adamlar telefonlarına bebek katili aponun resimlerini koymuşlar , gidip soruyor bizim çocuklar hayırdır bunamı destek veriyorsunuz diye, bunlar başlıyor siz nasıl kürtsünüz hainsiniz sizde pk*kya destek verin ap*oya destek verin, yok devlet kuracaz diye , yok bilmem ne diye , bizimkilerde alıyorlar araya bunları haber geldi pk*klılar var diye bizde gittik , gebertecektik ama elimizden aldılar.

Lafın kısası o olayı yaşayan biri olarak , sana bu olayların kürtçe konuştular diye dövüldü diyenler var ya heh asıl düşman onlar ,suriyeliler değil.

btnaslan
RadiKaL

kişi bu mesajı beğendi.

AkLımın İpLerini SaLdım !

Mosoko Mosoko WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 157 / 85
  • Ticaret 0, (%0)
Otobus, dolmuşta görgüsüzce bağırarak muhabbet etmeyi

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
havada denizde ve karada Savaşta barışta farketmeksizin birincil ihtiyaçları seksmişcesine üreyebilmeleri

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al