freelance iş ilanları

Tecavüz vakalarının artmasının sebebleri nedir? Neden ceza verilmiyor?

51 Mesajlar 6.821 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

anilgzl anilgzl Mobilya Dekorasyon Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mobilya Dekorasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 148 / 341
  • Ticaret 33, (%100)
Dünya üzerinde tecavüz vakalarının neredeyse yaşanmadığı ülke yok, bunun şeriatla ya da Cumhuriyetle bir ilgisi yok. Bunun toplum ahlakı, eğitim sistemi ve psikoloji ile alakası var. Bu olayları engellemek için insanlara yetiştirilme tarzları, aile ve eğitim açısından devlet eliyle bir düzenleme yapılmalı ve bunlar yasa tasarılarıyla olacak iş değil.

"...bir daha gel, gel samsundan..."
wmaraci
reklam

RosenCruz RosenCruz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Pazarlama ve iletişim uzmanı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 43 / 74
  • Ticaret 0, (%0)
Memleketin içinde bulunduğu cinsel açlık ve cahilliktir elbetteki sebep. Bir yandan sözde muhafazakarlaşıyoruz, öte yandan açık-kapalı, dindar dindar olmayan farketmeden tüm kızlar erkekler bir ilişki yaşamanın peşinde. Televizyon sürekli olarak ilişkileri ve cinselliği pompalıyor. Köyde geçen dizide de, şehirde geçende de herkesin 2'şer 3'er sevgilisi var.

En mütedeyyinim diyen adam bile gün boyunca ciddi bir cinsellik propagandası altında. Sokağa çıksan kafanı çevirsen, televizyonu açsan, internete baksan her yer cinsellik. Vücut, metabolizma istiyor. Öte yandan bir de içinde yaşanan muhafazakar toplum yapısı var. Arada kalıyor birey. Sonra da böyle saçma sapan işler çıkıyor ortaya. Ya herru ya merru olacak bu işler. Böyle arada kalırsan patlarsın. Biz toplum olarak çok arada kaldık. Gönüller Mekke, zihinler Paris.
TekilCPM

kişi bu mesajı beğendi.

SenolK SenolK WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 916
  • Beğeniler 362 / 281
  • Ticaret 11, (%100)
Cinsel işçiliğe en az para veren ülkelerden biriyiz çünkü alıştılar milletin anasına bacısına tecavüz etmeye!

omerenes omerenes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 695
  • Beğeniler 93 / 127
  • Ticaret 9, (%100)
hsynnr benim bu yorumuma karşı heralde bi 10 kişi falan alıntı yaptı sırf uğraşmamak için cevaplamadım uzuycağından ama madem bu kadar merak ediyosunuz anlatayım.

önce şu şeriatın ne demek olduğnu söylüyeyim şeriat ALLAH'IN EMİR VE YASAKLARI demektir ve bu devlet politikalırında kapsıyor yani devletimiz şeriatı ön göre hem islam hem de devlet politikalrı içinde cezalandırma yapacaklar

biz türk milletiyiz ve türk milleti islam çerçevisinde gelişmekte olan bir ülke islamda da tecavüz yasak, bu da ALLAH'IN EMİR VE YASAKLARINA karşı geldiği için bir cezası var bu cezasıda KURANI KERİMDE ŞU ŞEKİLDE GEÇİYOR

Kur'an-ı Kerim'de, zinanın cezası şöyle belirtilmiştir:

"Zina eden kadın ile zina eden erkeğin her birine yüz değnek vurun, Allah’a ve âhiret gününe inanıyorsanız, onlara karşı beslediğiniz acıma duygusu, Allan’ın dinini uygulamaktan sizi alıkoymasın. Müminlerden bir grup da onlara uygulanan cezaya şâhit olsun."(Nur, 24/2).

evet benim diyceklerim bu kadar bide

Ne yani ülke şeriat geldi hiç tecavüz yok bu olmaz?

şu sözünle ne demek istiyosun anlamadım tabiki ceza gelsede illaki tecavüz olur ama en azından bu kadar fazla olmaz

Allah hep güzel insanlar çıkarsın karşımıza.
wmaraci
wmaraci

hsynnr hsynnr SEO Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 350 / 216
  • Ticaret 64, (%100)
omerenes bu ülkede bu coğrafyada yaşayan bunu belir şeriatın ilaki olması gerek değil Müslümansan zina haramdır bunu bilirsin bunun için şeriata değil insanlığa gerek var kalkıpta hiç bire müslüman zina ve tecavüzüğ hak saymaz yani olması gerek değil kaldı ki bu olöay ahlakende uygun değil yani şeriattan önce insan olmak mesele
Şeriat: Allahın emir yasakları bunu herkes bili
ADAM MÜSLÜMAN ÖYLE YETİŞİYOR ZİNA HARAM KALDIKİ TECAVÜZÜ BİLİYOR ŞERİAT ONAYLANDI KAFASI DEĞİŞMEZ YİNE YAPAR ÇÜNKÜ YAPTIRIM YOK KADIN İKİNCİ PLAN AKLI KISA HİÇ BİRSEYDEN ANLAMAZ KÖLE GİBİ GÖRÜLÜYOR
ŞERATTAN ÖNCE İNSAN OLUNMALI
DAMACANA KEDİ KÖPEK KOYUN EŞEK....KADIN HATTA ERKEK ÇOCUKLARA TECAVÜZ SAPIK ERKEK OLUNUR BUNDA DA İSTEDİĞİN KADAR DİNDAR YETİŞTİR
ERKEK ADAM YAPARLA OLMAZ HAKTAN HUKUKTAN ŞERİATTAN ÖNCE
ÖNCE ERKEK SE ERKEK OLCAK
KADINA KIZA YAN GÖZLE BAKMAYACAK ERKEKTİR YAPAR OLMAYACAK ERKEKLİK
...... YAPMAK DEĞİLDİR ERKEK OLMADAN ÖNCE İNSAN OLURSA BİR SEY OLMAZ

Ek Olarak: @[omerenes](userid:50898) bu ülkede bu coğrafyada yaşayan bunu belir şeriatın ilaki olması gerek değil Müslümansan zina haramdır bunu bilirsin bunun için şeriata değil insanlığa gerek var kalkıpta hiç bire müslüman zina ve tecavüzüğ hak saymaz yani olması gerek değil kaldı ki bu olöay ahlakende uygun değil yani şeriattan önce insan olmak mesele
Şeriat: Allahın emir yasakları bunu herkes bili
ADAM MÜSLÜMAN ÖYLE YETİŞİYOR ZİNA HARAM KALDIKİ TECAVÜZÜ BİLİYOR ŞERİAT ONAYLANDI KAFASI DEĞİŞMEZ YİNE YAPAR ÇÜNKÜ YAPTIRIM YOK KADIN İKİNCİ PLAN AKLI KISA HİÇ BİRSEYDEN ANLAMAZ KÖLE GİBİ GÖRÜLÜYOR
ŞERATTAN ÖNCE İNSAN OLUNMALI
DAMACANA KEDİ KÖPEK KOYUN EŞEK....KADIN HATTA ERKEK ÇOCUKLARA TECAVÜZ SAPIK ERKEK OLUNUR BUNDA DA İSTEDİĞİN KADAR DİNDAR YETİŞTİR
ERKEK ADAM YAPARLA OLMAZ HAKTAN HUKUKTAN ŞERİATTAN ÖNCE
ÖNCE ERKEK SE ERKEK OLCAK
KADINA KIZA YAN GÖZLE BAKMAYACAK ERKEKTİR YAPAR OLMAYACAK ERKEKLİK
...... YAPMAK DEĞİLDİR ERKEK OLMADAN ÖNCE İNSAN OLURSA BİR SEY OLMAZ

SEO 

berkakalinn berkakalinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)
editt//

Neva Neva WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / K
  • Meslek Memur
  • Konum Kırşehir
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Çocuklarımıza kendini korumayı öğretmek lazım önce..
http://nevakaan.blogspot.com.tr/2016/02/cocuklarimizi-cinsel-istismara-karsi.html?m=1

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
Neden tartışıyorsunuz ki ?

Görüldüğü üzere herkesin kendine göre başka bir çözüm önerisi var, ama hiç biri sonuç değil.

Ülkemizde kuralları dinleyen var mı ? en basitinden soruyorum bakın en basiti, internetten film izlemek yasak bir şey değil mi ?, peki yasakmış gibi davranan var mı aranızda ? Yok.

Demekki neymiş, insanın başta kendisine hüküm verebilmesi gerekiyormuş, o zaman sizin burada konuşmanızın ne anlamı var ?
Desem ki şuan gideceğim ve bir kadına taciz edeceğim (ki yanlış olduğunu bende biliyorum ve karşı çıkıyorum), ama hanginiz bana engel olabilirsiniz ? haberiniz bile olmaz değil mi burada yazmasam, aynen öyle televizyona çıkmadıkça, haber sitelerine düşmedikçe haberiniz bile olmaz, ki kim bilir şuanda dünyada kaç milyon insana tecavüz ediliyor ve medyaya yansımadığı için kimsenin haberi olmuyor, o zaman bana söylermisiniz cezanın ne anlamı kalıyor ?

Ceza verebileceğiniz kitle sadece medyaya yansıyıp yakalanan kısıma olacak, sonra ne olacak ? insanlar daha tedbirli tecavüzlere başlayacak, örneğin kız çocuklarını sokaklarda yalnız yakalayacak ve tecavüz ettikten sonra iz bırakmadan öldürüp gömecekler, daha basit bir planı olan var mı ? o zaman ne olacak ? cezayı kime verecekler ? Peki ceza verilmediğinde ne olacak ? insanlar meillenecek ve daha da tecavüze yönelecekler değil mi ? peki o halde cezanın anlamı ne ? hiçbirşey, cezayı eledik.

Elimizde ne kaldı ?

Kadınların kendini savunması değil mi ? evet aslında mantıklı, ama nasıl olacak ? görüyoruz çocuğa öğretmeni taciz ediyor, okula mı yollamasınlar ?, sokağa mı salmasınlar, o zaman bunu da eledik.

Ne kaldı ? Şeriat,

Şeriat'e kim uyacak ?, her gün alkol alan, eli yüzü değişik maddeler tüketmekten genç yaşta solmuş, Avrupalılar gibi olacağız diye özenti bir devlet olmayı aşamamış halkımız mı ? sanırım buda değil.

eee Elimizde ne kalıyor, insanı insan etmek değil mi ?, insanı insan etmek.

İnsan nasıl insan olur, nefsine hakim olarak.

Biliyorum aranızda imanı olmayan, Allah'a inanmayan var, ama hepiniz biliyorsunuz ki, kendinizi tutamadığınız, sanki kendi kendinizi yönetemiyor gibi hissettiğiniz, "aslında yapmak istemiyorum ama işte...." dediğiniz, lan olum neden yaptım ki acaba dediğiniz anlar oluyor, inkar edemezsiniz.

O zaman sizin de kontrolü zor olan bir nefsiniz var, işte o nefsi de dizginleyecek olan imandır.

Dini "gözlerini indirsinler" "harama bakmasınlar" "zinadan uzak dursunlar" diyen bir insan, eğer ki gerçekten dini üzereyse, öldürseniz yolundan dönmez.

Bakın zina etmesinler, taciz etmesinler demiyor, gözlerini indirsinler diyor, harama BAKMASINLAR diyor, yani daha bakmayı bile yasak kılan bir din, bırakın tecavüzü, tecavüze olanak verecek her ortamdan uzak durmayı savunur, o halde İman varsa Huzur vardır.

Bana atmayın taciz oranlarının haritasını, japonyanın oranlarını, onun bunun istatistiklerini, ben size Müslümanım diyerek namaz kılmayan, haftada bir, belki senede 3-4 kere namaz kılan, dua diye hastalıktan kurtulunca elhamdülillah diyerek geçiştiren, selamın aleyküm dedim diye kendini alim sananlardan bahsetmiyorum. Onlar yapar, onlar şeytana kapılmaya müsaittir.
Bana;
Namazını düzgün kılan, Kuran'ı okuyup uygulayan, Nefsim Temizlenmiştir diyenlerden, haram görünce gözünü indiren, şeytanı hissedince estağfrullah diyenlerden bunu yapacak gösterin tamam diyeyim dostlar, öyle aaa bak müslüman ülkelerde taciz çok diyerek gelmeyin bana. Hadi selametle.

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)
Kayseri'de öğrenmenin cinsel istismarına uğrayan ve intihar eden Cansel'in okulundan yine bir intihar haberi...

"Kayseri’de psikolojik sorunları bulunduğu ileri sürülen lise öğrencisi 17 yaşındaki Egemen F., oturdukları apartmanın 9’uncu katından atlayıp intihar etti
."

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Bunlar ya ceza almıyorlar ya da ceza alsalar bile üç gün sonra çıkıyorlar tekrar meydanlara. Hem de daha saldırgan daha karaktersiz bir şekilde.

Ya idam edilsinler ya da sınır dışı edilsinler. Adalet şuan için SIFIR bu ülkede!

Ha bu arada, bazı bayanlar, "kadın hakları kadın hakları" diye diye kendilerinde prim yapıp insanları istedikleri bir gruba yönelik kazanmak ve sahiplenmek istiyorlar. İşte bunların alayı tecavüzcü sapık erkeklerden farksızdır. Kadın hakları savunurken, kadınları "içer gezer tozar çocuk yapar aldırır hap atar içerim, KİMENE?" şeklinde konuşanlar kadın haklarını savunduğuna inandırmaya çalışıyor bayanları.

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al