wmaraci reklam

Telif Hakkı Davası (Güncelleme- 05.11.2020)

46 Mesajlar 5.295 Okunma
smmexpress

Storyman Storyman Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Reklam Ajansı ve Web Geliştirm
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 129 / 105
  • Ticaret 1, (%100)
serdar01 hocam geçmiş olsun, bununla atlattınız sayın en azından, ama;

-Bilirkişi raporuna yasal süresi içinde itiraz edebilir ve başka bir bilirkişi atanması talebinizi sunabilirdiniz,
-Yargılama giderlerini zaten her daim kaybeden taraf öder,
-Dava sonuçlanana kadar mücadeleyi kesmemek lazım, her olay kendi içinde özerk değerlendirilir. (Adli sicile geçip geçmeyeceği bile kesin değil bu hususun)

Avukatınız cidden çok pasif kalmış maalesef ki... Belki yapılacak bazı şeyler daha vardı.
Söz meclisten dışarı lakin, hukuk fakültelerinde (özellikle de özel ünv.lerde) kalite düşüyor sanırsam! Yemin ederim ki denk gelmiştim, dilekçe yazmayı dahi bilmeyen hukuk fak. Son sınıf öğrencileri vardı. Maalesef bunlar ruhsat alarak avukatlığa başladı... Hukukçu seçiminde maalesef çok titiz olunmalı artık...
bbking

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

serdar01 serdar01 Akıl+Bilim+Eğitim Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 323 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
Storyman
Teşekkür ederim.
FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU'nu inceledim. Detaylı ve kimi yerde farklı yorumlanabilecek konular var. Ancak bazı yerlerde şahsi ve kâr amacı olmayan kullanımlar ile ilgili maddeler var (madde 38). Ceza kısmında ise para kazanmak konusuna değiniliyor ve cezalar oranları yazıyor.
Tahmin ediyorum ki bu sebeple benim internet siteme reklam aldığımdan söz edilmiş (kesinlikle öyle bir şey yoktu, hiç olmadı).
Avukat konusunda haklısınız. Bu konuda yeterli değil. Ancak uzlaştırmacı ile (kendisi de avukat) yalnız görüştüğümde benzer şeyleri söyledi.
Aklıma takılanlardan birisi bilir kişinin aleyhime rapor vermesi. Bunun sebebini bir türlü anlayamadım, mantıklı bir sebep de bulamıyorum.

Trancobuskass Trancobuskass Go Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Kamu
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 16 / 5
  • Ticaret 8, (%88)
Bana da film sitem için bir telif maili gelmişti, linkleri kaldırdım bir şey olmaz sanırım.

Sayın İlgili,

Korumamız altında olan filmlerimizi, bu link https://www.ekoruma.com.tr/korunan-filmler/ üzerinden takip etmenizi rica ederiz.

µ Müşterimiz, CNS Sinemacılık Filmcilik ve Alışveriş Merkezi İşletmeleri San. ve Tic. A.Ş. adına online koruma hizmeti sağlamaktayız. ‘’ Patients of a Saint ” adlı filmin Türkiye üzerinde ki telif hakkı sahibi müvekkil şirkettir. IMDb: https://www.imdb.com/title/tt8406660/

Bilindiği gibi, söz konusu sinema filmi bir bütün halinde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu anlamında eser niteliğinde olup, esere ait mali haklar, manevi haklar ile manevi hakları kullanma yetkisi yine bir bütün halinde yapımcı sıfatı ile müvekkil şirkete aittir. Bu nedenle de söz konusu hakların, başta umuma iletim hali de söz konusu olmak üzere, müvekkil şirketin yazılı ve/veya sözlü izni ve/veya rızası olmadan hiçbir hal ile koşulda kullanılması mümkün olmayıp aksine davranışların her biri birer telif hakkı ihlalidir. Bahsi geçen sinema filminin tarafınızca internet ortamında yayınlanmasına müvekkil şirketin hiçbir surette RIZASI BULUNMAMAKTADIR. Aynı Kanun ‘un 71.maddesi uyarınca ‘’ 1 yıldan 5 yıl ‘a kadar hapis veya adli para cezası’’ yaptırımı bulunan bir suç teşkil etmektedir.

İş bu sebeple; bildir-kaldır yöntemi benimsenmesi nedeni ile acilen, korsan yayının durdurulmasını ve sadece fragman şeklinde bırakılmasını RİCA EDERİZ. Korsan yayın mevcut değil ise revize yapılmayıp, eklenmemesini de RİCA EDERİZ. Aksi halde;

Korsan yayına devam eden siteye DMCA (Google, Yahoo, Yandex, Bing, DuckDuckGo, Ask, Yaani) bildirimi yapılacaktır. Korsan yayına hızlıca son veren siteye ait linkler ise DMCA bildirim listesine eklenmeyecektir. DMCA Bildirim kapsamı;
Ana domain,
Korsan yayın linkleri (Revize edilen linkler tespit edilmektedir),
Etiket Linkleri (Gizliler Dahil),
Kategori Linkleri,
Oyuncu Etiket Linkleri,
Yönetmen Etiket Linkleri,
‘’ Patients of a Saint ‘’ isimli, telif hakkı ‘’ CNS Sinemacılık Filmcilik ve Alışveriş Merkezi İşletmeleri San. ve Tic. A.Ş. ‘’ müşterimize ait filmimizin korsan yayınına son verilmesi önemle rica olunur. Yapmış olduğumuz bildirime nazaran, izinsiz (Korsan) yayın yapmaya devam eden sitelere ikinci bir bildirim yapılmayacak olup 5846 sayılı Kanun Ek Madde 4 gereği, siteye Erişimin Engellenmesi için yasal yollara müracaat etmek zorunda kalınacağını ve ayrıca site sahibi ilgilileri hakkında resmi suç duyurusunda bulunulacağını ihbar ve ihtar ederiz.
İyi çalışmalar.

serdar01 serdar01 Akıl+Bilim+Eğitim Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 323 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
Size uyarı gelmiş. Ben doğrudan ifadeye çağrılmıştım. Umarım sorun yaşamazsınız.
Trancobuskass

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

bbking bbking WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 1065
  • Beğeniler 228 / 227
  • Ticaret 0, (%0)
TR de cahil hukukçular yüzünden elin adamı gelip sağıyor. En basit örnek BSA adamlar yıllarca haraca kesti milleti ne yetki var ne vergi levhası.

www.Hizliisler.com

j700 j700 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Otel
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 1263
  • Beğeniler 214 / 215
  • Ticaret 1, (%100)
beni şahan gökbaharın avukatı aramıştı linki kaldırmıştım şikayetçi olmamıştı

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al