wmaraci reklam

Trafik Kazası Geçirdim

45 Mesajlar 4.900 Okunma
wmaraci reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

burakisci adlı üyeden alıntı

LikeSend bu yıl birkaç sigorta yaptırdık farklı firmalardan ücretler kaza başı 56.000, araç başı 28.000 civarlarındaydı hep. Tabi bunu sigortayı yaptırırken ekstra ödeme yaparak arttırmak mümkün, sizin dediğiniz rakamlar muhtemelen kasko ile ilgilidir. Ancak şöyle bir şey var sigortada da, eğer ölüm veya sakatlık gibi durumlar olursa o halde poliçede 400.000-900.000 gibi rakamlar olabiliyor.

Evet sakatlik olum gibi olaylarda yuksek teminatlar var da kaza basi 28 30 bin cok asiri dusuk gibi geliyor sanki cok daha fazlaydi diye hatirliyorum, belki de ben yanlis hatirliyorumdur.

wmaraci
reklam

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Atom adlı üyeden alıntı

2013 model di 2500 tl masrafı vardı opel astra idi yanlış hatırlamıyorsam . 43 - 55 bin arası araç değeri ayrıca kendisi değer düştü parası istedi vermedim bile

Arkadasin kaza yaptigi araci sormustum, cekindigine gore luks bir sey olabilir, byle bir durumda nasil isler ben de merak ettim

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
LikeSend Şu şekilde bir sayfa buldum, https://www.trafiksigortasi.com.tr/uzman-gorusleri/224-2016-yili-zorunlu-trafik-sigortasi-limitleri-ve-fiyatlari

Dediğiniz gibi olsa çoğu sigorta şirketi batardı, zaten şuan ki teminatlarla ilgili olarak da ağlıyorlar resmen bizleri çok zorluyor diye.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

onur33 onur33 https://onurr.org Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 829
  • Beğeniler 106 / 155
  • Ticaret 18, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Gecmis olsun. Kanunlar son bir kac aydir degismediyse kural sabitti, hatali olanin sigortasi karsi tarafi oder, hatali olanin hasarini da varsa kaskosu yoksa kendisi giderir.

Yani size extra bir sey cikaramazlar, sigorta bu yuzden var zaten.

Yaralanmali kaza oldugu icin extra olarak trafik cezasi da odemek zorunda kalacaksiniz sanirim baska da bir maddi yukunuz olmaz ( aracinizin cekici masraflari falan haric)

Hocam kendi aracım direk pert zaten ne kadara giderse artık

Kişisel Blog: www.onurr.org
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

LikeSend bu yıl birkaç sigorta yaptırdık farklı firmalardan ücretler kaza başı 56.000, araç başı 28.000 civarlarındaydı hep. Tabi bunu sigortayı yaptırırken ekstra ödeme yaparak arttırmak mümkün, sizin dediğiniz rakamlar muhtemelen kasko ile ilgilidir. Ancak şöyle bir şey var sigortada da, eğer ölüm veya sakatlık gibi durumlar olursa o halde poliçede 400.000-900.000 gibi rakamlar olabiliyor.

Hakliymissin, simdi eski policeme baktim maillerden, cok dusukmus yav simdi rakam bunun ustu olursa ne olacak

Surada gorseli

• Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 829
  • Beğeniler 106 / 155
  • Ticaret 18, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Diger dediginiz aracin maddi degeri ne kadar ne marka model arac ?

Sizin policenizde karsilayacagi miktar olarak ne yazilmis ?

Hocam karşı araç linea fakat modelini tam bilmiyorum en son kasa değildi diye hatırlıyorum. Poliçeye bakıyorum da karşılayacağı miktar bilgisi yok sanırım

• Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 829
  • Beğeniler 106 / 155
  • Ticaret 18, (%100)

Sigortanız olduğu için karşı tarafın masrafını sigortanız öder ancak Atom 'unda belirttiği gibi karşı tarafın hasarı sigorta poliçenizde ki teminat tutarını geçerse fazlalık kısmı sizden isteyebilirler. Standart poliçelerde bu teminat tutarı genelde araç başı 28.000-30.000 civarında oluyor onu kontrol edin, karşıda ki araçta bulunan hasarın derecesi de önemli, hava yatıkları açılmış anladığım kadarıyla, araç da kiralık olduğu için yeni bir modeldir diye tahmin ediyorum, dikkat edin tamir edilecek aracı pert diye göstertip sizden ücret istemesinler.
Tamam hocam ona dikkat ederim özellikle salı gününü korkuyla bekleyeceğim artık

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
LikeSend teminat üstü tutar sürücüden temin ediliyor ne yazık ki, burada karşı aracın perte çıkıp çıkmaması çok önemli bundan sonra

onur33 Acaba kazaya ait resim var mı elinizde karşı araca ait, hasarı daha iyi yorumlayabilmemiz için? Ya da az çok anlamışsınızdır, pert ihtimali var mı karşı araç için? Eğer eski kasa linea ise tahminen pert bedeli 40.000 civarıdır diye düşünüyorum en fazla
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

onur33 adlı üyeden alıntı

Hocam karşı araç linea fakat modelini tam bilmiyorum en son kasa değildi diye hatırlıyorum. Poliçeye bakıyorum da karşılayacağı miktar bilgisi yok sanırım

29.000 lira imis, karsilar korkmayin zaten perte de cikarsalar pert haliyle de bir degeri var ustune kalan miktari da sigortaniz karsilayacaktir.

Kaza esnasinda iki arac harici zarar goren bir sey oldu mu direk tabela bariyer falan ? Onu da odettiriyorlar diye biliyorum bilginiz olsun, kardesim yanilmiyorsam boyle bir ceza odemisti bir kac sene once

• Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 829
  • Beğeniler 106 / 155
  • Ticaret 18, (%100)
LikeSend Çok teşekkür ederim hocam yok bariyer,levha falan kırmadık da karşı araç kavşağa çarptı kaldırımdı. Benimle ilgili kesin bir ödeme çıkmaz yani

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al