freelance iş ilanları

Türk Telekom ve Vodafone iş güzarlığı

14 Mesajlar 2.366 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

GraphicDesigner GraphicDesigner Grafik Tasarım Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 5 / 80
  • Ticaret 37, (%100)
Merhaba, cumartesi gününden beri Vodafone ve Türk ******* tarafından yaşadığım sorunu buraya yazmak istedim. Amacım kesinlikle ama kesinlikle yukarıdaki firmaları karalamak değildir.

29.09.2018 tarihinde modemim de ADSL ve Internet olmadığını farkettim Vodafone müşteri hizmetlerine arayarak ariza kaydı açtırdım.

30.09.2018 tarihinde Türk ******* ekipleri gelerek arızanın ana hattan evime gelen kablonun kopması sonucu oluştuğunu söylediler. Tekrar bağlama işlemi yaparak problemi çözdüler.

6.10.2018 tarihinde tekrardan modemim de ADSL ve Internet sinyali gittiği için Vodafone müşteri hizmetlerine arayarak durumu anlattım müşteri temsilcisi genel arıza olup olmadığını kontrol etti ve genel bir arıza olmadığı için arıza kaydı açtı.

07.10.2018 tarihinde Vodafone müşteri hizmetlerine arayarak arıza durumu hakkında bilgi almak istedim. Müşteri temsilcisi arızanın devam ettiğini ve 07.10.2018 tarihinde Türk ******* tarafından genel arıza olduğu bilgisinin kendilerine ulaştığını öğrendim.

08.10.2018 tarihinde Vodafone müşteri hizmetlerine tekrar arayarak genel arızanın çözülüp çözülmediğini sordum müşteri temsilcisi arızanın 30.11.2018 tarihine kadar devam edeceğini söyledi. Bunun ne arızası olduğunu sorduğum da kablolama çalışması dedi.

Kendim arızayı aramaya başladım ve öğrendim ki mahalledeki inşaata beton dökmek için gelen mikserin Türk *******a ait 3 tane direği yıkması sonucu bütün mahallede internet erişimi gitmiş.

09.10.2018 tarihinde tekrardan Vodafone müşteri hizmetlerine aradım durumu anlattım 2 ay boyunca bekleyemeyeceğimi ciddi anlamda maddi ve manevi kaybımın olacağını bana en azından alternatif bir çözüm sunmalarını istedim. Aldığım cevap olumsuz oldu arıza Türk *******dan kaynaklı olduğu için kendileri çözüm üretemezmiş. Yaptıkları tek şey Türk *******a aciliyet belirtmek oldu.

10.10.2018 Vodafone müşteri hizmetleriyle görüştüm Türk ******* ekiplerinin çalışmaya başlamadığını söyledim en küçük bir bilgi alamadım.

11.10.2018 Türk ******* halen çalışmalara başlamadı kablolar ve direkler yerlerde duruyor.

Bunlar sadece yaşanan problemin bir kısmı. Kendi sitelerinin üzerinde ki iletişim formunu doldurarak Vodafone ulaştım bir sonra ki gün Vodafone tarafından arandım ve beni Vodafone müşteri hizmetlerine aktardı. (Ben sanki kendilerine ulaşamıyorum gibi) yani kısaca çözüm üretilebilmiş değil.

Aynı zamanda Türkcell Superonline ile görüşme sağladım kendi altyapıları olduğunu sadece interneti Türk *******dan aldıklarını kutuların kendilerinin olduğu gibi bir cevap aldım pek inandırıcı gelmedi görüşmeyi sonlandırdım ancak gün boyu Türkcell Superonline aramaya devam etti ürünü satmak için 😂

Kendi altyapısı olan bir firma arıyorum varsa bildiğiniz ücreti vs sorun değil alacağım.

Gelişmeleri de eklemeye devam edeceğim.

wmaraci
reklam

Ucube Ucube HAKKSIZSIN! Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 366 / 365
  • Ticaret 19, (%100)
Oyle bir firma yok sanirim :/

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)
Bence yaşadığınız gayet normal . Türkiye de tüm internet altyapısını Turk ******* döşediği için diğer firmalar ondan kullanmak zorunda . Tekelleşmeyi önlemek için de vodafone turkcell gibi şirketler her zaman *****ten daha ucuza verebiliyor ( yani ters mantık olarak Turk ******* her zaman daha pahalıya satmak zorunda )
Siz kendi altyapısı olan firma istiyorum diyorsanız bilgime göre başka alternatifiniz yol

• Üyelik 17.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 5 / 80
  • Ticaret 37, (%100)
Ucube Wi-fi üzerinden erişim veren yerel bir firma var hocam. Ancak kurulum için yaklaşık 1.5 hafta sonrasına randevu verebiliyorlar 1.5 hafta bile ciddi zaman kaybı benim için. :(
Ucube

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Ucube Ucube HAKKSIZSIN! Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 366 / 365
  • Ticaret 19, (%100)
Hangi firma bu hocam?

• Üyelik 17.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 5 / 80
  • Ticaret 37, (%100)
Marstyson Maalesef hocam. Türkiye geneli bütün altyapı Türk ******* da ve bundan dolayı tek bir firmanın eline kalmış oluyoruz. Asıl sorun şu ki sadece 3 tane direğin tekrardan dikilip kablolanması nasıl 2 ay sürüyor bunu anlamış değilim.
Marstyson

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 5 / 80
  • Ticaret 37, (%100)
Ucube Naznet hocam oturduğum şehirde hizmet vermekte ancak benzer firmalar var diğer şehirlere hizmet veren.
Ucube

kişi bu mesajı beğendi.

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)
Vodafone adına bir şey diyebilirim.

Antalya'dayım kendi fiber kablolarını döşediler (fiber max diye geçer) TTnet'den sorgulayınca 35 mbps Vodafonedan sorgulayınca 200 mbps. Yani ilk defa TT'nin saf dışı kalıp başka firmanın kendi alt yapısını döşeyip yönetip sattığına tanıklık ettim. 200'lük bağlattım şu an 240 da akn 99 TL.

Konu ile alakasız olabilir fakat şundan yazdım, Vodafone destek vermiyor gibi bir görüntü olmuş evet bu doğru, hangi firma olursa olsun TT'nin alt yaıpısını kullanıyorsa son söz TT'de bitiyor diğerleri ancak sorun iletiyor. Fakat Vodafone kendi alt yapısını döşediği için bizim buraya tek muhattabımız onlar. Yani artık yavaş yavaş vodafone fiber ağını döşüyor.

Eğer mahallesine Fiber Max vodafone gelen veya broşür bırakılan varsa, anlık ölçüm şu şekilde, konuya gelen faydalansın:

Bizim burada bir yer uydudan internet veriyordu. Böyle bir firma araştırdınız mı?
Ucube GraphicDesigner

kişi bu mesajı beğendi.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

• Üyelik 17.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 5 / 80
  • Ticaret 37, (%100)
Yok kesinlikle destek vermiyor demiyorum hocam vermeye çalışıyor ancak bazı müşteri temsilcileri var ki dedigimi anlamıyor yukarı da ki olayı anlattım kadın ariza varmı yok mu bakmadı bile direk kaydı güncelliyorum dedi hepsi bu 😂 Keşke burayada altyapısını yapsada kaç paraysa alsak ama yok işte. Evet hocam uydu üzerinden erişim veren bir firmayla görüşme sağladım ancak 1.5 hafta sonrasına randevu verebiliriz diyorlar.
CezaLet

kişi bu mesajı beğendi.

Lederheld Lederheld Hello WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 0 / 30
  • Ticaret 2, (%100)

CezaLet adlı üyeden alıntı

Vodafone adına bir şey diyebilirim.

Antalya'dayım kendi fiber kablolarını döşediler (fiber max diye geçer) TTnet'den sorgulayınca 35 mbps Vodafonedan sorgulayınca 200 mbps. Yani ilk defa TT'nin saf dışı kalıp başka firmanın kendi alt yapısını döşeyip yönetip sattığına tanıklık ettim. 200'lük bağlattım şu an 240 da akn 99 TL.

Konu ile alakasız olabilir fakat şundan yazdım, Vodafone destek vermiyor gibi bir görüntü olmuş evet bu doğru, hangi firma olursa olsun TT'nin alt yaıpısını kullanıyorsa son söz TT'de bitiyor diğerleri ancak sorun iletiyor. Fakat Vodafone kendi alt yapısını döşediği için bizim buraya tek muhattabımız onlar. Yani artık yavaş yavaş vodafone fiber ağını döşüyor.

Eğer mahallesine Fiber Max vodafone gelen veya broşür bırakılan varsa, anlık ölçüm şu şekilde, konuya gelen faydalansın:

Bizim burada bir yer uydudan internet veriyordu. Böyle bir firma araştırdınız mı?

Hocam internet faturası ne kadar

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al