wmaraci reklam

Üniversiteyi Bırakmalı Mıyım?

7 Mesajlar 1.221 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

AhmetK AhmetK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2503
  • Beğeniler 64 / 327
  • Ticaret 23, (%100)
edit.
bbking

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

abdakgl abdakgl YouTube Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Hemşire
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 13, (%100)
hocam yüzmüş kuyruğuna gelmişsiniz biraz daha dayanıp bitirin bence. Şuan ne yaşadığınızı, ne durumda olduğunuzu bilemeyiz ama ilerleyen hayatınızda bence üniversite mezunu olmuş olmanız size fayda sağlayacaktır. Ben olsam bitirmeye çalışırdım.

yeniuser yeniuser WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 28 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
babanızın işini devam ettirip büyüteceğinizi düşünüyorsanız yarından itibaren işin başına geçin ve nasıl ilerleteceğinizi düşünün. Dışarısı üni mezunu dolu zaten. Aynı şekilde düşündüğümden kendi dükkanımı açtım 4. sınıfın son döneminde okulu uzatmış oldum. Mezun olsam da asgari ücrete çalışıcam zaten en azından böyle bi şansım var

tarantula901 tarantula901 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Rize
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 70 / 69
  • Ticaret 1, (%100)
Bence biraz daha dayanin diblomanizi elinize alın yarın ne olacağı belli olmaz diplomalı olun şu yazılım işinde bile ne kadar tecrübeli profesyonelde olsan büyük şirketlere girme şansın düşük

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
Türkçe Öğretmenliği gibi bir bölümde son sınıfa geçmişsiniz hocam bence bu kadar emeğin üzerine bırakmadan bitirin az kalmış zaten. Biliyorum yaşadığınız zorluğu tam anlayamayız ama ileride en azından Allah korusun bir dar boğaza girerseniz elinizde öğretmenlik gibi atama olmadan bile ek kazanç sağlayabileceğiniz bir mesleğiniz olur. Hiç belli olmaz mesela benim 3. Lig hakemi hocam vardı adam 36 yaşından sonra öğretmenlik için kpss çalışıp atandı adam hem haftada 1 maçta hakemlik yapıyor hem de öğretmenlikten güzel para kazanıyor. İlerisini düşünün hocam hepimiz her gün aynı durumda olmayabiliriz, dükkanınız da buna dahil. En azından bu sene de sıkıp bitirirseniz zaten sonra yine full dükkanın basında durun np

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Babanızın işi önü açık bir sektör ise - ki her sektörün önü açıktır, fakat siz bunu başarabileceğinize inanıyor musunuz? Cevabınız evet ise yerinizde olsam bir dakika bile durmam. Sevmediğiniz bir bölümü okumaktansa ve uğruna çaba göstermeyecekseniz istediğiniz bölümden mezun olmanızın hiçbir anlamı yok.

Diyelim okulu bitirdiniz, mesleğe başladıktan sonra keyif almayacaksınız bu sefer farklı arayışlara gireceksiniz. Yaş ilerleyecek bu sefer bulunduğunuz konumdan hayata sıfırdan başlamış olacaksınız. Yaş ilerledikçe ve elle tutulur bir şey başaramayınca insanın eskisi gibi azmi ve enerjisi kalmıyor. Kız arkadaşım bu sene atandı. Ne zorluklar çektiğini, atamalardaki saçmalıkları gördüm. Yani o kadar mezun varken sizin bu mesleğe olan inançsızlığınızdan ortaya bir başarı çıkmayacak. İçinizde gerçekten mesleğe olan aşkınız yoksa vakit kaybından başka bir şey değil okumak. Okulu bitirmek başarı değil.

Ben de sırf üniversite mezunu olmak için okudum ama okuduğum hiçbir bölümle alakalı sektörde çalışmadım. Yarın öbür gün bir yere girersem mezuniyetim olsun diye okudum ama pişmanım. Babam kıyıda köşede iğne-iplik dahi satsa onun üzerine giderdim. Niye? Çünkü iyi kötü sektörden öğrenilmiş gerçek bir tecrübe var. Bundan destek alarak, sektöre yenilik katarak -kendi- işini büyütmek mümkün. Bu sebeple, okulu dondur > kendi işine sıkı sarıl. Yarın öbür gün işler rayına girince okul işini çözersin. Ya da pandemi dolayısıyla tekrar uzaktan eğitim başlarsa o şekilde mezuniyeti halledersin. Üzülerek söylüyorum ki okumak bu ülkede artık değer görmüyor... Başarılar.

iyi.

radyomevlana radyomevlana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 177 / 178
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam kesinlikle bırakmayın. 28 yaşına geldim 3. üni okuyorum, sertifika almaya çalışıyorum, atanmayı bekliyorum hala bırakmadım atanamayan ben bile size bırakmayın diyorum :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al