wmaraci reklam

Uretim yapmak

10 Mesajlar 1.003 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Remus Remus NUMLOCK.COM.TR Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 768
  • Beğeniler 165 / 230
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba ufak atolye tarzi uretim yapacagim bir sektore girmek istiyorum .
Aklinizdakileri yorumlara yazarsaniz sevinirim.

wmaraci
reklam

Nuri07 Nuri07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Askeri personel
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 17 / 77
  • Ticaret 2, (%100)
Kesinlikle epoxy ürün derim hocam el yatkınlığınız varsa.
Remus

kişi bu mesajı beğendi.

yatirimkulis.com

• Üyelik 23.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 768
  • Beğeniler 165 / 230
  • Ticaret 3, (%100)
Mobilya el yatkinligim var hocam boya vsvs kendi markami yaratabilecegim bir fikir arayisindayim .
Fikriniz guzel tesekkur ederim.

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
El yapımı ahşap dekoratif ürünler olabilir hocam.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
Kendin yap türü mobilya, 3d yazıcı ile plastik ürünler ve elektronik ürünler benim ilgimi baya çekiyor. Ara ara şöyle bir fikir geliyor aklıma, 3d yazıcı da uzaktan kumandalı araba modeli basayım, elektronik kısmını kendim entegre edeyim ve bu haliyle satayım. Fakat internetten uzaktan kumandalı araba yazıp aratıyorum, mal ettiğim fiyatın neredeyse yarısına zaten satıyorlar :)

Üreteceğiniz ürünün el yapımı olması müşteri tarafından iyi karşılanıyor mu? Mesela uzaktan kumandalı araba için, bu soruya hayır diyebiliriz. Neden fabrikadan çıkan bir ürün yerine, el yapımı bir uzaktan kumandalı araba tercih edilsin dimi?

Pazar araştırmasını iyi yapın. Büyük kitlelere satacağınız ürün hakkında sorular sorun. Sağlam bir pazar araştırmasından sonra piyasaya atılın derim. Ben tamamen ticari boyutunu anlattım, isterseniz el yapımı buzdolabı üretin orası ilgi alanınıza kalıyor biraz... :)
Remus

kişi bu mesajı beğendi.

technovenue.com

VrlDnz VrlDnz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad V** D**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 10 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bilmiyorum doğrumu düşünüyorum yanlışmı ama dışardan birinin önermesiyle veya karşınıza birden çıkan bişeye dalmayın derim. Atolye tarzı demişsiniz bu işin maliyeti olacak işin bilmediğiniz bir şey olmasından dolayı tam analiz mümkün değil . Biz tekstil üzerine çalışıyoruz . Ana temamız geri dönüşüm sektörde yılları eskitmiş insanlar bile yeni bir makine kurarken hesapladığı sermayenin neredeyse 2 katına çıkıyo. Benim tabsiyem bir işe merak salarsanız eğer o işte normalde en az 3 yıl çalışıp öyle girşilmeli. Ama sizin durumunuzu bilmeden en az diyorumki kararlaştırdığınız sektörde bir yıl içinde çalılın, göz gezdirin.
Remus

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 768
  • Beğeniler 165 / 230
  • Ticaret 3, (%100)

Basit anlatiyim ne demek istedigimi

Resimdeki tarz tornavidayi cnc cide kestirip ufak el aletleriyle ucunu yapmak diger aksamlarini takmak istiyorum. Daha once bu tarz islerim oldu.
29 yasindayim 14 yasindan beri calisiyorum ilkokul lise universite hayatim boyunca hep bir boyunduruk icinde bulundum . Hayat tarzimi degistirmek kendi isim icin sabahlamak istiyorum onemli olan cok kazanmak degil severek yapmak.

• Üyelik 23.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 768
  • Beğeniler 165 / 230
  • Ticaret 3, (%100)

ulas adlı üyeden alıntı

Kendin yap türü mobilya, 3d yazıcı ile plastik ürünler ve elektronik ürünler benim ilgimi baya çekiyor. Ara ara şöyle bir fikir geliyor aklıma, 3d yazıcı da uzaktan kumandalı araba modeli basayım, elektronik kısmını kendim entegre edeyim ve bu haliyle satayım. Fakat internetten uzaktan kumandalı araba yazıp aratıyorum, mal ettiğim fiyatın neredeyse yarısına zaten satıyorlar :)

Üreteceğiniz ürünün el yapımı olması müşteri tarafından iyi karşılanıyor mu? Mesela uzaktan kumandalı araba için, bu soruya hayır diyebiliriz. Neden fabrikadan çıkan bir ürün yerine, el yapımı bir uzaktan kumandalı araba tercih edilsin dimi?

Pazar araştırmasını iyi yapın. Büyük kitlelere satacağınız ürün hakkında sorular sorun. Sağlam bir pazar araştırmasından sonra piyasaya atılın derim. Ben tamamen ticari boyutunu anlattım, isterseniz el yapımı buzdolabı üretin orası ilgi alanınıza kalıyor biraz... :)

3 boyutlu yazici ile büst yapilabilir 😀
3 boyutlu yazici isinden ziyade benim amacim el aletleri veya yedek parca uretimi

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-isyeri-devren-kiralik-bomonti-de-devren-dus-spirali-ve-basligi-imalathanesi-725394009/detay
Bu tarz uretim yapacagim kendi markami olusturmak icin yapabilecegim seyler

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Hocam hem tornavida hemde duş başlığı örneğinizden yola çıkarak nacizane tavsiye ve öneride bulunmak istiyorum. Pladtik enjeksyon ve kalıpçılık ve metal işleri mezunuyum. Şimdi;

Öncelikle her iki örneğinizin ham maddesi kabaca plastik diyorum. Kendi markanızı üretebilmek için öncelikle bu
1 aksamları çizmeli/çizdirmelisiniz
2 Sanayide kalıbını yaptırmalı
3 Kalıbınızla seri üretime geçecek cnc tezgahı kiralamalı
4 ambalajlama ve satışa hale getirmelisiniz (barkod üretimi vs kısmı bu maddede)
5 akabinde pazarlama,satın almacılarla iletişime geçme ve ürün kabul ettirmelisiniz. (Bunu başardığınızı varsayarak)
6 Lojistik sorununu çözüp üretim tedariği akışını sağlamalısınız.

Bu normal şartlarda izlenmesi gerek yol ve yöntem.

Neyseki Çinliler her konuda yetiştiği gibi jack ma amcamız Alibaba.com ile tedarikçileri aysğımıza getiriyor.
Kabaca;
1 Kendinizin aklına yatan ürünü argeleyin
2 numunenizi alın inceleyin
3 üretim adeti ve ücreti ve lojistik pazarlığını yapın
4 logonuzu ve barkodunuzu iletin
5 gelsin ürünleriniz.

Ama derseniz atölyede birşeyler yapacaktım. kaynak yapabiliyor iseniz.O halde ferforje parçaları üreticilerinden "s" dir "yapraktır* bacaktır vs ile kendiniz Güzel şeyler ortaya çıkararak instagramda satışını yapın.

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
3d yazıcı ile büst gibi insanlığın zararına, zaman zaman tapındıkları şeyleri kastetmedim. Faydalı olabilecek ürünler üretmek, ucuza da mal etmek mümkün. İyi araştırma şart.

technovenue.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al