lostyazilim

Wordpress Türkçe Temalardaki Kurnazlık

5 Mesajlar 868 Okunma
lstbozum

aydnoztas aydnoztas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle yanlış bir konu açtıysam özür dilerim.Ama html bile bilmeyen birinin bir programlama uzmanına yaptığı hakareti dile getirmek istiyorum.
Arkadaşlar bu konuyu açmamın sebebi sizlerin benim düştüğüm yanlışa düşmemeniz.Wordpress bir film sitem vardı internetten türkçe film temalarından birini indirdim kurdum.Kodları kontrol ettim birşey yok ama 2 ay sonra baktım sitenin en alt tarafına sonradan konulmuş backlink kodları var.bişey demedim direk temayı sildim.
Yine türkçe kişisel bir blog teması indirdim ve kendime bir blog kurdum.Sonra baktım site hacklenmiş.Dosyalara ve yazım haklarına baktım yazım hakkı yok.Gözden kaçırdığım bir sayfa olsa bile anasayfaya ulaşamaz.Baktımki temanın index.php dosyası hacklenmiş.Bunu sanalda dağıtan aklıca kendine açık bırakmış dağıtmış sonra kendince hacklemiş.
Arkadaşlar hacklenen sitemin kaynak kodunu açtım adam bi yerden kopyaladığı
şöyle bi div kullanıyo ama o div yok belliki bi yerden kopyalamış indexi.
  • yapmış misalen kapanış vermemiş ve daha bisürü kod hataları.Adam html css bile bilmiyo.Kopyala yapıştır.
    "Sys ::LA Kimsiniz ßenle kaşık atcaksiniz 5 para etmezmişsiniz sys:Uyarmam Huzur ßulamazsınız Hadi SeLametLe >"
    diye bişiy yazmış hayatında beni görmemiş tanımamış bir arkadaş.Ben düşmanım bile olsa bişey sorduğu zaman elimden geldiğince yardımcı olan bilgimi paylaşan biriyim.Aklı sıra millete benimle düşman iddalaşmışız sitemi hacklemiş benden bilgili olduğunu göstermiş görüntüsü veriyor.

Ben php ve java programlama dillerini biliyorum.Veritabanı olarakta mysql ve oracle. Aynı zamanda android işletim sistemi için uygulama geliştiriyorum.Şimdi bu arkadaş kendini benden üstünmü tutuyo? Daha html bilmeden ?

Cahille sohbet suçtur bilene çünkü ne gelirse söyler diline . . .
  •  

wmaraci
    reklam

mujdatsayar mujdatsayar M.Kemal Atatürk Kullanıcı
    • Üyelik 04.04.2012
    • Yaş/Cinsiyet 36 / E
    • Meslek Grafik tasarım
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 1285
    • Beğeniler 452 / 308
    • Ticaret 0, (%0)
    kafasını gözünü kıracaksın bunların topunun ya SİNİRLENDİM.

www.mujdatsayar.com

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
    • Üyelik 08.05.2011
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad B** B**
    • Mesajlar 3455
    • Beğeniler 783 / 1009
    • Ticaret 1, (%100)
    Açık sunucu kaynaklı olabilir, eğer tema kaynaklı olduğundan eminseniz Türkçe tema dizinlerinden tema indirmemenizi öneririm. Ücretsiz temaları bile paylaşacak olsalar yapıyorlar bir şeyler, WordPress'in tema dizininden tema seçmek en iyisi, yada güvenilir arkadaşların temalarını kullanmak. Hacker geçinen çoluk çocuğa da takmayın kafanızı, kişilikleri gelişmemiş, egolarını tatmin etmeye çalışan insanlar bunlar.

Linuxcu Linuxcu netstat -an | grep SYN Kullanıcı
    • Üyelik 23.09.2012
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek NOC Engineer
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 77
    • Beğeniler 4 / 12
    • Ticaret 0, (%0)
    Selam,

Böyle bebelerin eline düşmemenizde fayda var =) Kendinize zaman ayırıp birkaç günde wordpress tema yapabilir, yazabilir ya da ingilizce olan temayı translated'larından indirebilir derleyebilirsiniz. Bu şekilde açık kapı siz oluyorsunuz =) Geçmiş olsun .

wmaraci
    wmaraci

aydnoztas aydnoztas WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 03.09.2012
    • Yaş/Cinsiyet 35 / E
    • Meslek bilgisayar mühendisi
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 17
    • Beğeniler 1 / 1
    • Ticaret 0, (%0)
    arkadaşlar aynı temayı kullanan bir arkadaşa ulaştım oda aynen hacklenmiş bilginize

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)