wmaraci reklam

Yazılım, Bilgisayar, Makina, İnşaat Mühendisliklerinden sizce hangisi?

8 Mesajlar 620 Okunma
wmaraci reklam

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)
Hangisini tercih edersem özel sektörde daha kolay istihdam ederim sizce? Kesinlikle ingilizce okuyacağım. Yaptığım işten dolayı ikinci öğretim örgün öğretim farketmez.

wmaraci
reklam

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
Para veya istihdam imkanı için meslek seçerseniz bitirdiği bölümle alakasız işlerde çalışmak zorunda kalan Türk gençleri kervanına katılırsınız. Bu saydıklarınızdan olan ya da olmayan bölümlere göz atın ve severek yapıp sıkılmadan kendinizi geliştirebileceğiniz bir alana atılın. Zaten bunun haricinde bir tavsiye verebileceğini söyleyen biri hayatınızla oynamayı kabul etmiştir zira garanti olan tek meslek yapabileceğiniz meslektir. Kendini geliştiren adam aç kalmaz, açıkta kalmaz emin olun. Ne yapabileceğinizi bilin ve ona göre hareket edin.
hozcelik

kişi bu mesajı beğendi.

.

nsrtyksl nsrtyksl iamnsrtyksl Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bağımsız Hizmet Sağlayıcı
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 140 / 139
  • Ticaret 8, (%100)
Yazılım ya da inşaat mühendisliği.

İki sektör de çok iyi ölmeyecek bir dal. İşini iyi yapar kariyerine yön verebilirsen hem kazancın çok iyi olur hemde yaptığın/başardığın eserlerden övünç duyarsın. Ego sahibiysen Ego'nu, mütevazi biri isen ruhunu okşar :)

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Para için iş bulmak için meslek seçersen işsiz kalırsın. En iyi hangi mesleği yapabilirim sorusunu sorun kendine. 30 40 sene bu işi yapacaksiniz.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)
Ben kendimi anlatamamışım. Benim amacım Mühendis olmak bir şeyler geliştirmek ama ne konuda yapacağıma karar veremedim. Malum Türkiye`nin şartlarında ne Mühendisi olursam daha iyi olur diye sordum. Hali hazırda sağlık personeli olarak devlette çalışıyorum.
FurkanHisamioğlu
Backlinkcigeldi

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Muhammed adlı üyeden alıntı

Ben kendimi anlatamamışım. Benim amacım Mühendis olmak bir şeyler geliştirmek ama ne konuda yapacağıma karar veremedim. Malum Türkiye`nin şartlarında ne Mühendisi olursam daha iyi olur diye sordum. Hali hazırda sağlık personeli olarak devlette çalışıyorum.
FurkanHisamioğlu
Backlinkcigeldi

2 sene üniversiteye gitmedim kendimi tanımak için bu süre boyunca her kaynaktan araştirdim dalları. Kendi yeteneklerimi ve özelliklerimi keşfettim.

Misal
Deliler gibi araştırma ve okuma özelligim var saatlerce bir konu hakkinda kafa yorabiliyorum ve bunu hergün yapabiliyorum. Bunun harici teknoloji dahil tüm bilimlere insan vucudunun işleyişine beyine merakım vardı. Donanımim da su an bircok universite mezunundan iyi durumdadır. Gerek kültür gerek mesleki olarak. Geçen sene meslege karar verip girdim. Yapay zeka ve robotik mühendisiyim artık. Bu konuda ileride adımdan çok da söz ettireceğimi düsünuyorum. Daha simdiden 4 5 proje 2 3 adet hipotezim var. Bunlar için arge destegi almam gerek onun icin cabaliyorum. Yurtdişinda Almanyadan bir teknik universiteden burs aldim onlar ne yapar ne eder diye ogrenmek icin gidip orda tecrube ve imkan edinip bunlari Turkiyeye gecirecegim.

Hazır ol yaşım daha 20.

Bunlari neden anlattim. Kendini tanıman icin. Kendini yeteneklerini özelliklerini taniman lazim. Bizim egitim sistemi bunlari açiğa çikarmayi birak köreltecek derece de berbat bir düzene sahip. Bu yüzden deliler gibi araştirma yap videolar izle. Gecmisi ve su ani dusun nelerden hoslanirsin neler hakkinda yetenegin var. Eğer yetenegin olmayan bir alana girersen bir kademeye kadar calisarak gelebilirsin bunu bil. Nokta atisi yaparsan bu iş TAMAMDIR.
Dersler de hocaların anlattigi cogu teknik konuyu 2 sene önce öğrenmistim ben mesela su an proje gelistiriyorum.

• Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

2 sene üniversiteye gitmedim kendimi tanımak için bu süre boyunca her kaynaktan araştirdim dalları. Kendi yeteneklerimi ve özelliklerimi keşfettim.

Misal
Deliler gibi araştırma ve okuma özelligim var saatlerce bir konu hakkinda kafa yorabiliyorum ve bunu hergün yapabiliyorum. Bunun harici teknoloji dahil tüm bilimlere insan vucudunun işleyişine beyine merakım vardı. Donanımim da su an bircok universite mezunundan iyi durumdadır. Gerek kültür gerek mesleki olarak. Geçen sene meslege karar verip girdim. Yapay zeka ve robotik mühendisiyim artık. Bu konuda ileride adımdan çok da söz ettireceğimi düsünuyorum. Daha simdiden 4 5 proje 2 3 adet hipotezim var. Bunlar için arge destegi almam gerek onun icin cabaliyorum. Yurtdişinda Almanyadan bir teknik universiteden burs aldim onlar ne yapar ne eder diye ogrenmek icin gidip orda tecrube ve imkan edinip bunlari Turkiyeye gecirecegim.

Hazır ol yaşım daha 20.

Bunlari neden anlattim. Kendini tanıman icin. Kendini yeteneklerini özelliklerini taniman lazim. Bizim egitim sistemi bunlari açiğa çikarmayi birak köreltecek derece de berbat bir düzene sahip. Bu yüzden deliler gibi araştirma yap videolar izle. Gecmisi ve su ani dusun nelerden hoslanirsin neler hakkinda yetenegin var. Eğer yetenegin olmayan bir alana girersen bir kademeye kadar calisarak gelebilirsin bunu bil. Nokta atisi yaparsan bu iş TAMAMDIR.
Dersler de hocaların anlattigi cogu teknik konuyu 2 sene önce öğrenmistim ben mesela su an proje gelistiriyorum.

O zaman bir yıl daha düşünmem gerek hocam. Aslında hem biraz kafamı dağıtıp başka işlerle uğraşmak istedim. Hem de bir yazılım veya bir makine yapmak istedim. İşte biraz stresli olunca. Ama mesela bir hastanenin acil servisinde otomatik cpr (kalp masajı) makinesi gördüm ve çok şaşırdım. Bu tür icatlar geliştirmek isterim. Mesela Bilgisayarlı Tomografi çok iyi bir icattır. Tıpta görüntüleme konusunda çığır açmıştır. Özellikle organların, yumuşak doku ve kemiklerin şekil ve yerleşimini oldukça net gösteriyor. Bulunduğum meslekten dolayı biraz Tıp Mühendisliğine kayıyorum ama asıl isteğim bir şeyler üretmek.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Muhammed adlı üyeden alıntı

O zaman bir yıl daha düşünmem gerek hocam. Aslında hem biraz kafamı dağıtıp başka işlerle uğraşmak istedim. Hem de bir yazılım veya bir makine yapmak istedim. İşte biraz stresli olunca. Ama mesela bir hastanenin acil servisinde otomatik cpr (kalp masajı) makinesi gördüm ve çok şaşırdım. Bu tür icatlar geliştirmek isterim. Mesela Bilgisayarlı Tomografi çok iyi bir icattır. Tıpta görüntüleme konusunda çığır açmıştır. Özellikle organların, yumuşak doku ve kemiklerin şekil ve yerleşimini oldukça net gösteriyor. Bulunduğum meslekten dolayı biraz Tıp Mühendisliğine kayıyorum ama asıl isteğim bir şeyler üretmek.

Biyoteknoloji mühendisligine göz atın. Birde gelecekte yeni meslekler çıkacak ona da göz atın. Bana 2 sene kaybettin rarerorö diyenler oldu kendileri üniversiteye benden 2 sene once girmişlerdi. Su an bir nokta da bulusup yaptiklarimizi konusunca şoka giriyorlar. Lise gibi universite hayati yasiyorlar. Ben yatirim icin üst duzey isimlerle konusmaya calisiyorum. Vs.. projelerimi anlatiyorum. Bazen daha ileriye sıçramak icin 3 4 adım geriye gitmek gerekir. Donanimizi bilgi birikimizi arttirin ben de mesela deep mind ve boston dynamics a duydugum hayranliktan ötüru bu alana yönelip kendimi kesfettim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al