wmaraci reklam

Yazılım Mühendisliği

9 Mesajlar 823 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
Herkese merhaba arkadaşlar.

Bildiğiniz gibi bu ayın 12 sinde YGS sınavı oldu ilk defa girdim. Okuldan iki senedir uzak olmam ve çalışmamam gerekçesi ile muhtemelen puanım düşük olacaktır. Normalde çalışkan birisiydim ama lise 3 de okuldan ayrılmak zorunda kaldım. Açıktan devam ettim YGS'ye yazılmayı unutmuştum komik ama unuttum okulla da alakam kalmadığı için. YGS'nin LYS ye katkısını hala da anlamış değilim zaten. Yazılım mühendisi olmak istiyorum Ankara'da yaşıyorum Ankara'dan bir üniversite olması lazım başka ile gidemem çünkü düzenim burada. Araştırdığımda Atılım Üniversitesi var tam burslusu yüksek puanlı onu kazanabileceğime inanmıyorum ama %50 burslu olarak girmeyi düşünüyorum onu kazanabilirim. Benim istediğim devletin bana sunduğu iş olanağı değil kendim kazanabileceğime inanıyorum benim istediğim bana adam gibi eğitim vermeleri öğrenmeye açım işime yarayacak konularda PHP , ASP , JAVA hepsini kusursuz bir şekilde öğrenmek istiyorum. Bazıları üniversitede çok eski şeyler öğretiyorlar boşuna gitme diyorlar gerçekten böyle mi ?

Verdiğim paraya değer mi ?

Ücretini ödeyebilirim ama o parayla da ev alırsın boşuna o kadar para vermek var birde.

wmaraci
reklam

creed74 creed74 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)
Ne fark eder? Sonuçta iş bulmak istediğinde cv de yazana bakacaklar. Açıkcası bölümün adından da anlaşıldığı gibi yazılım bir mühendislik kolu. Sen inşaat şirketi yöneticisi olsan, inşaat mühendisini mi işe alırsın yoksa "ben kendimi yetiştirdim, alaylıyım, işletme okudum ama inşaat mühendisinden daha bilgiliyim" diyeni mi?

Önce anlamanız gereken şu; ilginiz ne yöndeyse ve o yönde kendinizi daha da geliştirmek için bölüm seçilir, okulda bilginizi pekiştirirsiniz ve ilerletirsiniz. Özellikle yazılım gibi bölümlerde gerçekten başarılı olanlar zaten okul öncesi yazılım temelini çok iyi bilen kişilerdir.

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
creed74 , yazılım temelini iyi bilmiyorum malesef ama ?

hsynterkr hsynterkr Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 92 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Özel okul konusunu iyi araşırman lazım. Evime yakın diye bir özel üniversiteye kaydoldum. Keşke devlete veya başka bir okula yazılsaydım diyorum. Bölüm bilgisayar mühendisliği adam bana bilgisayar kullanmayı öğretecek utanmasa. Kesinlikle iyi araştır. Benim gibi okula para verip evde ders çalışmak zorunda kalma!
theharunuysal

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

vuslatim vuslatim www.segemdersnotlari.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Sigortacı
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 141 / 140
  • Ticaret 0, (%0)
AÖF Yönetim bilişim sistemleri oku

eneskamis eneskamis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)
Yazılım mühendisliği bölümünü okumaktayım. Kardeşim sana şöyle bazı şeylerden bahsetmek isterim. Öncelikle Yazılım mühendisliğinin ne olduğunu iyice bir kavraman gerekiyor. Şu anda piyasa da herkes kendisine Yazılımcı ünvanını taktığı için Yazılım mühendisini programcı sananlar dahi bulunuyor.
Bildiğin üzere yazılım, bilgisayar mühendisliğinin bir alt dalı sayılabilir. Eğer dersen ki bu üniversite de bilgisayar mühendisliği çok kaliteli ama yazılıma o kadar ağırlık verilmemiş bence bilgisayar müh. okumalısın. Ancak dediğim gibi dersen ben yazılımcı ne yapar falan araştıracağım ve sonuçta işte bu iş bana uygun dersen elbette onu okumalısın.
Hani okulda zaten adam akıllı öyle programlama dili öğrenemezsin, okulda göreceğin dersler artık internette de mevcut senin üstüne düşme durumunla orantılı olarak gelişeceksin.
Aklına takılan bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım.

eneskamis.com

imsomnia imsomnia Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek web developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 37 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
" Bazıları üniversitede çok eski şeyler öğretiyorlar boşuna gitme diyorlar "

yav bunu kim diyor lafa bak gitme iş başvurusunda da adama öyle dersin

Procondio Procondio WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım geliştirici
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 25 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
Programlama dillerini, programları kullanmayı, bilgisayar bilimini okul yalnızca kendi sınavından geçirecek kadar öğretir. Özellikle programlama dillerinde durum böyle. Bu işleri okula bırakırsan hiçbir şey öğrenemezsin.

Bilgisayar mühendisliği bölümünde çevremdeki öğrencilerin çoğu gördükleri dersten hiçbir şey öğrenmeden ya dersten geçiyor, ya kalıyorlar. Finallere, bütünlemelere son gün ezber yapıp giriyorlar. İstek yok. Bu iş sevilerek yapılması gereken bir iş. Sorsan oyun, uygulama yazmak istiyorlar tabii; fakat bunun hazır, bir anda gelen bir şey olduğunu sanıyorlar.

Hemen bugünden yazdığın o programlama dillerini öğrenmeye başlamanı tavsiye ederim. Ne kadar erken, o kadar iyi. Programlama dipsiz kuyu, 20. yüzyılın ortalarından beri her gün gelişiyor ve bir sonu yok. Önemli olan kendini nasıl eğittiğin, okul burada ikinci planda.

vuslatim vuslatim www.segemdersnotlari.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Sigortacı
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 141 / 140
  • Ticaret 0, (%0)
Bir BM olarak sana önerim özümsü yorsan ve gerçekten merakın varsa BM seçmen. Eğer merakın yoksa ve sadece okumak için okuyacaksan zamanına yazık olur, önemli olan kendini geliştirmen düz bir mantık ile öğrendiklerini tecrübeyi kendin yapacaksın. Sormak istediğin konular var ise sorabilirsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al