wmaraci reklam

Yazılım Mühendisliği İçin Hangi Üniversite?

20 Mesajlar 2.136 Okunma
smmexpress

118baran 118baran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 127 / 126
  • Ticaret 9, (%100)

zeytin8899 adlı üyeden alıntı

İlk olarak bakman gereken ingilizce ögrenebilecegin bir okul olsun gerisini her türlü halledersin. Tercihim odtü olacaktır. Ben kendi gazi ee müh mezunuyum.

Anladım hocam odtüde yazılım bölümü yok açılır mı acep?

wmaraci
reklam

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Bu yaşta kariyer hedefi ve 12 den vurulmuş istek.

Okuduğun üniveriste pek önemli değil. Önemli olan kendini ne kadar geliştirebileceğindir. Hazırlık dahil 5 sene olsa, gelişimin için iyi bir sene. Hazırlıkta başla (zaten yapıyorsun) çalışmaya 5 yılda harward mezunu gibi olursun.

Geçen yılları geri verseler öyle yapardım.

Ailenin maddi durumuna takılma, yazılımda ilerledikçe zaten ailenden daha fazla kazanacak, okul bitmeden ailenden daha iyi gelire ulaşacaksın.

Unutma yukarıda söylediklerim sadece kendini geliştirmen kaydıyla geçerlidir. Laylaylom bir üniveriste yılların olur, kız peşinde cafe cafe dolaşırsan, o okul bitmez.
118baran mert29

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 127 / 126
  • Ticaret 9, (%100)

Browland adlı üyeden alıntı

Bu yaşta kariyer hedefi ve 12 den vurulmuş istek.

Okuduğun üniveriste pek önemli değil. Önemli olan kendini ne kadar geliştirebileceğindir. Hazırlık dahil 5 sene olsa, gelişimin için iyi bir sene. Hazırlıkta başla (zaten yapıyorsun) çalışmaya 5 yılda harward mezunu gibi olursun.

Geçen yılları geri verseler öyle yapardım.

Ailenin maddi durumuna takılma, yazılımda ilerledikçe zaten ailenden daha fazla kazanacak, okul bitmeden ailenden daha iyi gelire ulaşacaksın.

Unutma yukarıda söylediklerim sadece kendini geliştirmen kaydıyla geçerlidir. Laylaylom bir üniveriste yılların olur, kız peşinde cafe cafe dolaşırsan, o okul bitmez.

Çok teşekkür ederim. Değerli cevabınız için dediğinizi unutmayacam kulağıma küpe edeceğim. Tekrardan teşekkürler.

• Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 127 / 126
  • Ticaret 9, (%100)
Peki yazılım mühendisliği maaşları ne kadar acaba? Araştırdım. 3000 ila 6000 arası az bana göre ama emin değilim?

wmaraci
wmaraci

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

118baran adlı üyeden alıntı

Anladım hocam odtüde yazılım bölümü yok açılır mı acep?

Açılmaz. Çünkü temel bir mühendislik sayılmaz. Bilgisayar mühendisliği daha kapsamlı.

ODTÜ`de yazılım mühendisliği yüksek lisans programı var.

Chemical Chemical WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Yazılım Müh.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 5 / 13
  • Ticaret 0, (%0)

118baran adlı üyeden alıntı

Peki yazılım mühendisliği maaşları ne kadar acaba? Araştırdım. 3000 ila 6000 arası az bana göre ama emin değilim?

Para için yapılacak meslek değil öncelikle.Kaldı ki maaşım; +10K şuan. Özel bir şirkette operasyon biriminde görev yapıyorum.

• Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 127 / 126
  • Ticaret 9, (%100)

Muhammed adlı üyeden alıntı

Açılmaz. Çünkü temel bir mühendislik sayılmaz. Bilgisayar mühendisliği daha kapsamlı.

ODTÜ`de yazılım mühendisliği yüksek lisans programı var.

Anladım hocam yani üni sınav puanı ile direkt gidemem değil mi?

• Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 127 / 126
  • Ticaret 9, (%100)

Chemical adlı üyeden alıntı

Para için yapılacak meslek değil öncelikle.Kaldı ki maaşım; +10K şuan. Özel bir şirkette operasyon biriminde görev yapıyorum.

Çok haklısınız hocam son derece haklısınız katılıyorum size zaten ben yazılıma başlarkrn ilerde lisede para kazanacağım diye aklımda yoktu hep severek yaptım bu işi son 1 yıldır hobimi paraya çevirdim maksak harçlık çıksın zaten para için bu işe başlasaydım bu kadar gelişemezdim. Gösteri olsun diye söylemiyorum ama bir kaç yerde şuanlık gönüllü olarak yardım ediyorum sonuçta bilgi paylaştıkça artar ama gel gelelim Türkiye'nin şuanlık durumuna para ister istemez önemli oluyor. Umarım beni anlamışsınızdır hocam
Chemical
Chemical

kişi bu mesajı beğendi.

eneskamis eneskamis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)
Beykent'de yazılım müh. son sınıfım, sana tavsiyem şu olur. Hangi üniversitenin öğrencisine sorarsan sor illa ki kötü yanını söyler. Beklentin okuldan olmasın, kendinden olsun. Eğlenceli üniversite hayatı yaşama demiyorum ama okul bittiğinde boş mühendisler grubuna katılmak istemiyorsan bazı şeylerden feragat etmen gerekecek. Okul seçimi yaparken, sana ulaşımı, eğitim kadrosunu göz önünde bulundurabilirsin.
Maaş durumuna gelirsek, bu kesinlikle kişiden kişiye değişir. Amacı okul bitirmek olan bir mühendis ortalama olarak 3k ile başlıyor ancak sen okul zamanı kendine tecrübe edinilecek projeler yapmışsan ve pratik bilgin ön plandaysa çok daha yüksek ücretlerle başlarsın.

eneskamis.com

• Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 127 / 126
  • Ticaret 9, (%100)

eneskamis adlı üyeden alıntı

Beykent'de yazılım müh. son sınıfım, sana tavsiyem şu olur. Hangi üniversitenin öğrencisine sorarsan sor illa ki kötü yanını söyler. Beklentin okuldan olmasın, kendinden olsun. Eğlenceli üniversite hayatı yaşama demiyorum ama okul bittiğinde boş mühendisler grubuna katılmak istemiyorsan bazı şeylerden feragat etmen gerekecek. Okul seçimi yaparken, sana ulaşımı, eğitim kadrosunu göz önünde bulundurabilirsin.
Maaş durumuna gelirsek, bu kesinlikle kişiden kişiye değişir. Amacı okul bitirmek olan bir mühendis ortalama olarak 3k ile başlıyor ancak sen okul zamanı kendine tecrübe edinilecek projeler yapmışsan ve pratik bilgin ön plandaysa çok daha yüksek ücretlerle başlarsın.

Anladım hocam. Yorumunuz için teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al