wmaraci reklam
lidertakipci

Yazılım Şirketinde Yazın Çalışacağım Yardım?

22 Mesajlar 2.554 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
Merhabalar;

Arkadaşlar bu yaz babamın tanıdığı bir yazılım şirketinde(hastane otomasyonları üretiyorlar) çalışacağım.Programlama hakkında çok profesyonelce bilgim yok.Şirketin müdürü yazın gel seni eğitiriz filan dedi geçen aylarda.Ama bilmiyorum ben oraya gidince herkes işinde olacak yani benimle ilgilenirler mi ki? Yani orada ben ne yapacağım çay getir-götür olayı olacaksa hiç olmasın. Ya da bakarak öğreteceklerse(o kadar olmaz heralde :)) hiç gitmeyeyim kendim çabalayayım daha iyi.

Birde oradaki ekip biliyorsunuz artık kendini aştığı için beni de o düzeyden başlatırlarlarsa ben bir şey anlamam daha temel yok bir şey yok.(Orta-Üst)...

Pzt. Günü babamla görüşmeye gideceğiz bakalım...

Sizler ne diyorsunuz bu konuda? Ne yapmalıyım çok kararsız kaldım??? :confused::confused:

wmaraci
reklam

Raphael Raphael Wordpress & Seo Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek wmaster
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 55 / 152
  • Ticaret 0, (%0)
Adam eğitiriz demiş işte, geçeceksin bi elemanın yanına eleman sana temelden anlatacak herşeyi sana basit bir uygulama yazdıracak, böyle böyle öğreneceksin.

Hacca giden ateist...

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

Raphael adlı üyeden alıntı

Adam eğitiriz demiş işte, geçeceksin bi elemanın yanına eleman sana temelden anlatacak herşeyi sana basit bir uygulama yazdıracak, böyle böyle öğreneceksin.

Hocam ama bilmiyorum hani şirketin elemanı işini gücünü bırakıp ilgilenir mi ki? Sonuçta bu işler 1-2 hafta ile olacak şeyler de değil...

EftalBulut EftalBulut WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 106 / 217
  • Ticaret 180, (%100)
Patron dediyse egitir

wmaraci
wmaraci

Kalashnikov Kalashnikov WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bankacılık & Finans
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 105 / 82
  • Ticaret 13, (%100)
Şimdi patronla çok sık görüşeceğini sanmıyorum. Seni çalışanların arasına bırakır ve durumunu anlatır. Onlar da patron istedi diye yardımcı olurlar. Eğer insaflı birileri varsa sana ince ince gösterir her şeyi.

İşleri yoğunsa bakmakla kalabilirsin. Çay getir götür işlerine düşersen çok durma orda. Ayrıca sana bir masa veya en azından bilgisayar verilmezse bir şey anlamazsın.

Anonim334 Anonim334 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci.
  • Mesajlar 243
  • Beğeniler 69 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
yazılım şirketinde iş bulmuş kendim çabalayayım diyor. Ben çaycılık yapıcam ona şükrediyorum.
Ghost

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
Arkadaşlar bu hastane otomasyonları üreten firmalar hangi dille çalışıyor genelde?

C# mı acaba?

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
güncel

WeyseL WeyseL Bir başka baharda Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 19 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
yazılımcılar genel de çatlak delidolu eğlenceli insanlar olurlar. en azından benim tanıdıklarım. Zaten tüm gün bilgisayar başında sıkılıyor adamlar. Muhabbet etmeyi severler yani. Ben de ilk yazılım derslerimi yazılım mühendisinden almıştım. Nasıl başlaman neler yapmn ve neler ile karşılacağını bildikleri için ona göre bir eğitim benimsiyorlar. hoş eğitim dediğim de otur bak şu şudur demezler. Bir ufak çaplı program yazarsınız mesela adam hastane otomasyonunda hasta kaydetme düzenle silme bölümünü gösterir. veri tabanı açma ve giriş veri tabanı işlemlerini. sonrası senin kendi çabandır takıldığın yerde sorarak geliştirirsin kendini. Daha sonra o nabza göre şerbetle yazdığın kodlarda bak bunun yerne su sunun yerine o kod daha iyi olur diyerek ipucu verir biraz da suraya da bunu ekleyelim felan diyerek durumu kurtarır sanırım
Orkunx

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

WeyseL adlı üyeden alıntı

yazılımcılar genel de çatlak delidolu eğlenceli insanlar olurlar. en azından benim tanıdıklarım. Zaten tüm gün bilgisayar başında sıkılıyor adamlar. Muhabbet etmeyi severler yani. Ben de ilk yazılım derslerimi yazılım mühendisinden almıştım. Nasıl başlaman neler yapmn ve neler ile karşılacağını bildikleri için ona göre bir eğitim benimsiyorlar. hoş eğitim dediğim de otur bak şu şudur demezler. Bir ufak çaplı program yazarsınız mesela adam hastane otomasyonunda hasta kaydetme düzenle silme bölümünü gösterir. veri tabanı açma ve giriş veri tabanı işlemlerini. sonrası senin kendi çabandır takıldığın yerde sorarak geliştirirsin kendini. Daha sonra o nabza göre şerbetle yazdığın kodlarda bak bunun yerne su sunun yerine o kod daha iyi olur diyerek ipucu verir biraz da suraya da bunu ekleyelim felan diyerek durumu kurtarır sanırım

Hocam teşekkürler ancak temel eğitimi öğrenmeden bu şekilde başlamak riskli olmaz mı?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al