wmaraci reklam

Yerli malı tüketelim

53 Mesajlar 4.404 Okunma
wmaraci reklam

WmOptimize WmOptimize Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek WebProgramlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** F**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 151 / 174
  • Ticaret 3, (%100)
mustix Boş yapıyorsun burada. Demediğim şeyleri demişim gibi laf kalabalığı yapıyorsun. Ben ilim dedim ekonomik ilim demedim. Ben vatanı sadece biz seviyoruz da demedim. Korkmaz adlı arkadaş "sizin devlet" dedi bende Benim devlet değil Bizim devlet hep birlikte diye mesaj verdim.

Ben öyle bahsettiğin bir tavıra girmedim.

Burada konuya dahil olup boş yapma üzerine yok. Sen anlamak istediğin gibi anlamaya devam et. Sana amerikancı dediğimi, fetöcü dediğimi, ilmimin hiç olmadığını varsay kendini böyle mutlu et.

wmaraci
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

mustix adlı üyeden alıntı

WmOptimize Ha diyorsun ki ben bu ekonomik deha ilimini camilerde, kurslarda öğrendim. :D

Ya sizin bu vatanı sadece biz seviyoruz, bütün müslümanlar bizden yana, bizden başka herkes amerikancı, kafir bilmem neci tavırlarınız beni benden alıyor. :D

Zerre ilim bilginiz olsa, bak zerre diyorum, göz göre göre arabayı uçuruma son gaz süren şoföre az daha hızlı sür demezsiniz. Ama ilim size Çin kadar uzak ne yazıkki...

Böyle bir kitle ya. Fazla bir şey anlatmaya gerek yok. O da haklı her şey ellerinde gözleri kör olmuş. Şu aşağıdaki video suriyede afganistan da olsa normal derdim koskoca Turkiyenin İstanbulunda cekiliyor. Ne polis var ne asker. Adamlar kadınlar makineli pompalı tüfekle saydırıyor. Bana göre devlette liyakatta adalette her şey bitmiştir şu saatten sonra. Fazla konusup tartismanin anlamı yok. Erken seçim geliyor. Ekonomi daha da dibe batıyor. Bakan iç savaş çağrısı yapıyor. Sonumuz hayrola diyecegim lakin buradan hayır çikmaz.

Geçmiş olsun

Buyrun Yeni Türkiye
https://twitter.com/alperment/status/1011968302372057088?s=19

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

WmOptimize adlı üyeden alıntı

Korkmaz mustix Anlamamak için baktığınızda anlamazsınız. Anlamanızı da beklemezdim. Evet Benim ülkem yapıyor, Benim ülkem üretiyor, Benim ülkemi savunuyorum, çünkü Benim ülkem.

Sen, ülke sadece oy kullandığın parti başa geçince senin olduğunu sanıyorsun heralde "senin ülken" diye öteliyorsun. Arkadaşım ben batsa da ülkemin yanındayım. Amerika şöyle böyle diye onun başarısı ile ülkemi düşürecek değilim.

Sen iyi bak bakıyım
"Al bak amerga da batıyordu zaten"
Burada amerika batıyoru mu anladın ?

Sen ithalatımızın ihracattan fazla olduğu bir görsel paylaştın.
Bende daha fazlasına sahip olan amerikanınkini paylaştım.

Ben seninin kafana göre "Al bak amerga da batıyordu zaten" dedim. İroni nedir neye denir kimlere yapılır nasıl yapılır bi öğren.

Tl Dolara göre değer kaybediyor dedin "Evet büyüyoruz" diye dalga geçtin.
Bende TL'nin rubleden fazla olduğunu görseli paylaştım.

Senin kafana göre Rusya'dan daha çok büyük olmamız gerek dedim.

Umarım anlamamak için bir daha okumuşsundur. :) Gülünecek halde bile değilsiniz.

Kısacası bu lafları bir bir yediğinde oturup güleceğim. Çok değil 2 sene sonra yine bir erken seçim yapar takılırsınız. :D

15 senedir üretiyoruz ya tablosu ortada işte. 15 sene önce evlerde buzdolabı yoktu. Biz karın alında saklardık. Toprağa gömerdik. :D

Rusya dediğin ülkenin teknolojisine ulaş önce. Adam tek yaptırımı ile aklını alır. Tek düğme ile yok eder.

Şimdi komik gelecek. Doğal gazının tamamına yakınını onlardan alıyorsun yaptığın ticaret anlaşmaların var bunlara uymak zorundasın. Doğal gazını arıza var diye kesse ne yapacaksın.

Askeri güç olarak güçlümüsün sence. Asker olarak en büyük askeri orduya sahip olabilirsin. Eline G3 veriler sıkarsın buradan oraya. Adamın füzeleri uzaya çıkıp yer yüzüne iniyor :D

Nato seni kaale almıyor. Amerikanın natosumu bizi kurtaracak :D S400 leri aldınız yazılımı Rusların. F16 aldınız yazlımı Amerikaların.

Biz çok gördük kaza ile Türk donanmasını vurduklarını. Ne yapabildik tıpış tıpış gittik o eski gemileri aldık. Beğenmediğiniz küçümsediğiniz ülkelerin savaş teknolojisine bel bağlıyor bununla gövde gösterisi yapıyorsunuz.

Tüm komşular ile ilişkileri sallantıda. İç savaşın vurduğu Suriye'den patates alacak kadar zavallıyız. Neye göre büyüyoruz. Kime göre büyüyoruz.

İşide destek verdiler Suriyeyi karıştırdılar. İşid militanları şimdi Türk askeri ile Suriye de savaşıyor. Kimle savaşıyor. Bir zamanlar Dağdan indirilip kucaklanan teröristlerle.

İncirlik üssünden Suriye'de ki teröristlere silah taşındı mı taşınmadı mı. Amerika Suriye'de teröristlere yardım ediyorsa İncirlik üssünü niye kapamıyoruz.

Dayılanmak bedava tabi. Yarın bir gün orta doğu projesinin eş başkanı olduğunu hatırlar ise vay halinize. Ülkenin yarısı gitti. Nede olsa verdik yetkiyi. Mecliste de çoğunluk var.

Bu sistem de yetmez başkanlık da az gelir. Halifelik gelsin ki yok olup gidelim. Ne de olsa Osmanlı torunuyuz. Amerga kim ya :D

cagdaskorkmaz.com.tr

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

WmOptimize adlı üyeden alıntı

mustix Sen Korkmaz'a verdiğim cevabı etiketliyince aynı cevabı sen görmek istersin diye etiketledim. Seninle muhatap olmak değildi amacım. Ordaki cevaptan kendi pay biçme sana değildir yani.

Sana amerikancı diyen yok. Necisin beni de ilgilendirmez.

Biz ilmi Çin'de de olsa alanlardanız. He merak ettiysen ben camilerden de aldım kurslardan da ama sizin gözünüze batan o bahsi geçen kek Millet KıraatHanelerinde olanlar merak etmeyin orada da bahsedilen ilimler tahsil edilebilir.
https://www.yeniakit.com.tr/haber/kemal-kilicdaroglu-millet-kiraathanelerinden-rahatsiz-oldu-478532.html

Aaa görmedim Akitten haber atmış ljksdhfldksfhgs

Şimdi anlaşıldı ilmi ve bilimi nerede öğrendiği :D
darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

darkknightt darkknightt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1132
  • Beğeniler 72 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
önce konu geyik bölümünde diye mi baktım, baktım ciddiymiş.

bu ülkede 50 yıldır yerli malı haftası kutlanıyor, bir bilinç oluştu mu? buradaki 3-5 kişiyle yerli kullanımı arttırmak için ecnebi facebook'tan insanlara ulaşacaksınız, olmadı ecnebi whatsapp'ten ya da ecnebi skype'tan, liste uzar gider. kullanımı arttırabilmek için kaliteli ve ilk üründen son ürüne kadar yerli üretimi yapmanız lazım, örneğin ayakkabı yapacaksanız kullanılacak deriyi de yerli üretmeniz lazım, bunun için de arjantinden sırbıstandan hayvan ithal etmeyeceksiniz gibi...

bunları şu anki siyasi durumdan bağımsız yazıyorum, Türkiye çok uzun süredir üretemiyor. Güney Kore'nin 80'li yıllardaki teknoloji ithalat verilerine bakıp Türkiye ile karşılaştırın bir de günümüzle.

bu arada devlet ihale kanununda yerli üretime %15 gibi bir destek var ama hiç uygulandığını gören olmuş mu merak ediyorum.

KeremYknd KeremYknd Global Warming Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 95 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
Kaliteli yerli malı olmadıkça bu biraz zor.

yazilimsoru yazilimsoru Yazilimsoru.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
darkknightt ben bir günlüğüne yerli malı haftası düzenleyelim demiyorum.Benim amacım yerli ve kaliteli ürünleri alarak onlara kendilerini dahada geliştirmesi, marka olabilmeleri için destek olmak.Bunu bir gün değil her gün yapmak.

Hayvancılık olayına gelirsek eğer hayvan besleyenler hayvanlarını satamazsa zarar ederse hayvan beslemezler.(Çok enteresan bir cümle oldu.)

Yani amacımız sadece yerli malı alalım değil yerli üreticiden alıp onlara daha fazla ürün çıkartabilmeleri için destek olmak.
umayya

kişi bu mesajı beğendi.

Web sitem: yazilimsoru.com

darkknightt darkknightt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1132
  • Beğeniler 72 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
üretim işinde arz/talep dengesi ile fiyat/performans dengesini iyi kurmanız gerekir. ülkedeki sığırlar! yetmiyormuş gibi milyonlarca sığır ithal ediyorsak demek ki yerli üreticinin eti de elinde kalmaz. hangi durumda eti satamaz, mesela hazır yem olarak saman kullanıyorsa ve bu samanı kendi tarlasından sağlayamayıp saman ithalat ediyor ve bu samanın balyası 25 tl gibiyse, et satılacak noktaya geldiğinde kilosu 80 tl'ye dayandıysa satamazsın.
bu aşamada devlet politikası önce tarımı ve hayvancılığı destekleyecek. marketten aldığınız kilosu 5tl olan patatesten çiftçi 50 kuruş kazanamıyor.
evet bir ürün alırken algida değil de ülker alayım da ülkerin fabrikasının çimentosu da yabancı sermaye, makinası da... bir şey değişmiyor yani.
neyse konu uzar gider, her şeyin başı üretim, üretim,üretim.

yazilimsoru yazilimsoru Yazilimsoru.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
darkknightt işte bir şekilde üretmeye başlamamız lazım.Belki böyle bir etkinlik oluşturursak girişimcilerede cesaret vermiş oluruz.Bence şu anda yatırımcının korkusu müşteri bulamamak.Düşünsene sen bir işe girişeceksin, bir ürün üreteceksin ama insanlar bu ürünü kullanmak istemeyecek.

Web sitem: yazilimsoru.com

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
@yazilimsoru
ne üreteceksin kardeşim?
mesela senden örnekleme yapalım developer olarak üretebilecek kapasiten var mi yada ne kadar var?
önce üret mesela sistem yap site kur etkinliğin kralı budur haberin olsun

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al